Skocz do zawartości

320D Metaliczny Dźwięk Grzechotania Podczas Przyspieszania


labedz17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od czasu do czasu podczas przyspieszania słychać w mojej 320d M47N taki metaliczny delikatnie przebijający sie przez prace silnika dźwięk jakby grzechotanie dodam ze sprowadzilem auto nie wiedzialem na jakim oleju wczesniej jeździło zalałem 5W40 LL04 Castrol long life na oleju zrobiłem juz 7 tysiecy, przebieg auta to 205tyś km niby potwierdzone książką auto z włoch . Czy moze miec jakiś związek z tym grzechotaniem np że wczesniej był nalany półsyntetyk jakiś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie od czasu do czasu podczas przyspieszania słychać w mojej 320d M47N taki metaliczny delikatnie przebijający sie przez prace silnika dźwięk jakby grzechotanie dodam ze sprowadzilem auto nie wiedzialem na jakim oleju wczesniej jeździło zalałem 5W40 LL04 Castrol long life na oleju zrobiłem juz 7 tysiecy, przebieg auta to 205tyś km niby potwierdzone książką auto z włoch . Czy moze miec jakiś związek z tym grzechotaniem np że wczesniej był nalany półsyntetyk jakiś??

 

przy gaszeniu słyszysz jakiś stuk?? pedał sprzęgla drży po wcisnięciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, gdzieś w zakresie 3500 - 4000 obrotów, przy przyśpieszaniu ( tak jakby metaliczny odgłos zaworów, popychaczy), był wlany Elf 5w40. Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi kiedy ścichło - ale wpływ na to miały 2 rzeczy - albo wymiana oleju na teraz Mobil 3000 5w/30, albo wycięcie pierwszego katalizatora i wymiana łącznika. Obstawiam to drugie - silnik musiał mieć słaby przelot i po prostu się dusił pod dużym obciążeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym obstawil wtryski. Cykanie przy przyspieszaniu/obciazeniu to czesty objaw. Na komputerze tego nie sprawdzisz. Cyka taka blaszka pod cewka, mozna zregenerowac.

 

masz na myśli miedziane podkładki pod wtryskiwacze? jedna kosztuje 8zł w ASO jak coś... BTW mam 6 sztuk takich, kupiłem niepotrzebnie, oddam za browara jak ktoś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie podkladki miedziane lecz element samego wtryskiwacza. Samemu nie da sie tego zrobic bo trzeba rozebrac i ponownie zlozyc wtrysk. Do tego dochodzi kalibracja. Tylko specjalistyczny serwis, Bosch, etc.

 

Ale samo cykanie moze pochodzic z innego zrodla. Warto jednak sprawdzic czy to nie wtryski. Stopniowo dociskajac pedal gazu na 3 lub 4 biegu, cykanie bedzie sie nasilac. Moze wystepowac tez w roznych zakresach obrotow, najczesciej ok 2500-3500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samo cykanie moze pochodzic z innego zrodla. Warto jednak sprawdzic czy to nie wtryski. Stopniowo dociskajac pedal gazu na 3 lub 4 biegu, cykanie bedzie sie nasilac. Moze wystepowac tez w roznych zakresach obrotow, najczesciej ok 2500-3500

 

a powiedz mi, czy to cykanie powinno występować podczas dodawania gazu podczas postoju na biegu jałowym? czy wtedy wtryskiwacze nie są tak obciążone by to mogło się uwidocznić? ja mam coś podobnego między 1700 a 3000 obr/min, cyka w rytm obrotów silnika i wraz z ich zwiększaniem zwiększa się też częstotliwość cykania. występuje na 2, 3, 4, 5, 6 biegu przy mocnym obciążeniu, czyli przy mocnym wciśnięciu pedału gazu. zauważyłem też, że dopóki silnik jest zimny, to jakoś cyka mniej/słabiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy dodawaniu gazu występuje regularne cykanie, to pewnie wina wtrysków. Nie można tego lekceważyć i niestety trzeba liczyć się z najgorszym - czyli remontem silnika, ponieważ najczęściej jak już cyka to tłok jest wypalony ;(. Proponuję jechać na warsztat, niech wyciągną wtryski a w silniku niech zmierzą ciśnienie na cylindrach - oby było dobre ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy dodawaniu gazu występuje regularne cykanie, to pewnie wina wtrysków. Nie można tego lekceważyć i niestety trzeba liczyć się z najgorszym - czyli remontem silnika, ponieważ najczęściej jak już cyka to tłok jest wypalony ;(. Proponuję jechać na warsztat, niech wyciągną wtryski a w silniku niech zmierzą ciśnienie na cylindrach - oby było dobre ;)

 

głupoty opowiadasz - cyka jedynie wspomniana blaszka, niektórym zaczęło cykać po regeneracji wtrysków na przykład, kiedy zapomnieli wymienić tej blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza to co napisałem powyżej - u mnie tak było (cykało tylko na biegu przy dodawaniu gazu), choć nie potrafię wytłumaczyć jak to działa ;)

Ale mam teraz silnik po remoncie w ASO Bosch - bez ani jednej używki i jest jak nowy! ;) Może powinienem licznik wyzerować w związku z tym ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu jalowym nie cyka, mozna krecic auto do woli. Jedynie podczas przyspieszania. Jesli bedziesz powoli przyspieszal to cykania nie bedzie, albo bedzie bardzo ciche, jak dasz pedal w podloge to w pewnym zakresie obrotow uslyszysz cykanie, metaliczny stukot z pod maski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne się pod temat bo na mój nikt sensownie nie odpowiedział.........

Mianowicie u mnie występują te drgania, grzechotania przy nieco mocniejszym nadepnięciu pedału gazu (tylko przy przyspieszaniu na biegu) na jałowym tego nie ma

Tylko że dźwięki(tak mi sie wydaję) pochodzą z podwozia czuje je pod sobą,a nie z silnika dodam że przy gaszeniu jak i zapalaniu, mocniej przy zapalaniu jest słychać specyficzny huk. Pedał sprzęgła ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy gaszeniu lub odpalaniu masz wielkie łupnięcie i czujesz wstrząs... to wydech uderza o takie poprzeczne podpory około środka samochodu (nie znam fachowej nazwy) poniżej wydechu ;) Przy odpalaniu wykaż się elastycznością i schyl się poniżej progu - zobaczysz jak "rurą" szarpnie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy podepne sie pod temat bo mam podobny problem...Autko chodzi pieknie tylko jak wcisne gazu to cos drga...Wiem ze to duzo wam nie powie;/ Niema roznicy czy na biegu jalowym czy nie...Tak jakby gdzies blaszka luzem lezala i wydawala taki odglos jakby przeskakiwala heh ;/ Kolega mowi ze moze to byc jakas rolka...Wy panowie co obstawiacie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepne sie pod temat bo mam podobny problem...Autko chodzi pieknie tylko jak wcisne gazu to cos drga...Wiem ze to duzo wam nie powie;/ Niema roznicy czy na biegu jalowym czy nie...Tak jakby gdzies blaszka luzem lezala i wydawala taki odglos jakby przeskakiwala heh ;/ Kolega mowi ze moze to byc jakas rolka...Wy panowie co obstawiacie ???

 

pierwsze co to szczelność wydechu trzeba sprawdzić, potem może koło pasowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość - ale bardzo rzadka, choć osobiście ją spotkałem. Otóż zerwał się gwint trzymający jedną z ośmiu śrub trzymających kolektor dolotowy - ona ma zabezpieczenie, że nie wyleci więc kiedy silnik pracował śruba grzechotała z podkładką. Nie było tego widać od razu ponieważ była to przedostatnia od strony kabiny, do tego klekot trochę maskował usterkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.