Skocz do zawartości

Co robi ten przycisk w manetce obslugi wycieraczek?


mgamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

aha czyli pewno nie masz Czujnika deszczu. wtedy sa dwa oddzielne przyciski jak pisałem wyżej na manetce od wycieraczek.

 

Niestety w takim razie nie wiem do czego on moze u ciebie służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa. Jeden na końcu manetki, oznaczony wycieraczką i literą A, włącza automatyczne działanie wycieraczek, jest na nim zielony LED.

I drugi kilku pozycyjny, centymetr wcześniej przed końcem manetki, wygląda jakby miał sterować prędkością / częstotliwością pracy wycieraczek, ale nie udało mi się rozgryźć czy w ogóle działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa. Jeden na końcu manetki, oznaczony wycieraczką i literą A, włącza automatyczne działanie wycieraczek, jest na nim zielony LED.

I drugi kilku pozycyjny, centymetr wcześniej przed końcem manetki, wygląda jakby miał sterować prędkością / częstotliwością pracy wycieraczek, ale nie udało mi się rozgryźć czy w ogóle działa

 

Też tak mam, fakt działanie tej regulacji prędkości jest.. dziwne ;) - ja zawsze używam 'A' no chyba, że 'A' czasami zadziała zbyt późno wtedy manetka idzie manualnie w dół.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w przypadku zwykłych wycieraczek naciśnięcie przycisku na końcu manetki (bez diodki) powoduje włączenie wycieraczek w tryb pracy przerywanej. Na środku manetki jest coś w rodzaju pokrętła, którym to regulujemy sobie częstotliwosć pracy wycieraczek w trybie przerywanym

2. w przypadku wycieraczek z czujnikiem deszczu ten przycisk na końcu manetki (z diodką zieloną) i literą A uaktywnia tryb pracy automatycznej, wszyscy wiedzą chyba jak to działa, mało kropel na sensorze wycieraczka chodzi rzadziej, wiecej kropel - chodzi częściej. powinno być też pokrętło na srodku manetki, którym można regulować intensywność działania czujnika deszczu, jednym słowem jeśli wycieraczka w trybie automatycznym nie działa tak czesto jakbyśmy chciel mozna tym pokrętłem wzmocnić lub osłabić czestotliwosć jej pracy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie powinno to działać tak dla samochodów z czujnikiem deszczu?

1. Włączamy tryb "A", a pokrętło na środku reguluje czułość czujnika deszczu.

2. Nie włączamy trybu "A", pchamy całą dźwignię jeden poziom w górę, wycieraczki chodzą cały czas, a pokrętłem na środku regulujemy ich częstotliwość pracy?


W BMW E46 nie miałem czujnika deszczu i działało to wg punktu 2. Teraz w e92 mam czujnik deszczu i albo mam coś zwalone, albo to jest jakieś ułomne, ewentualnie ja jestem jakiś ułomny :roll: Działając wg scenariusza 2, wycieraczki nie reagują na środkowe pokrętło i chodzą cały czas ze średnią prędkością. Nie ważne czy pokrętło max w dół, czy max w górę, wycieraczki pracują bez zmian prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

jak masz czujnik deszczu to regulacja nic nie robi, zobaczcie instrukcje. kolega 2x wyżej pisze bzdury. skoro jest automat to co ty chcesz tam przyspieszać

nie masz czujnika deszczu - masz pokrętło interwału od częstotliwości wycieraczek.

jak masz czujnik tez masz pokrętło ale ono na nic nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nieprawda, wpływa, właśnie na czułość czujnika. Jest o tym nawet w instrukcji.


Teoretycznie powinno też wpływać na przerwę między machnięciami nie w trybie auto, ale szczerze nawet tego nie sprawdzałem u siebie.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czytałem, że czułość czujnika gdzieś w iDrivie można ustawić ale ja tam tego u siebie nie widzę. Mniejsza o to, automat jakoś daje radę.

Jak możecie, to sprawdźcie czy w trybie manualnym pokrętło zmienia interwały wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie dzisiaj jadąc w deszczu przetestowałem to chcąc-nie chcąc solidnie: w trybie czujnikowym faktycznie miało wpływ na jego czułość, a w trybie "manualnym" przełącznik nie wpływa na nic, co jest dość głupie, bo latają te wycieraczki jak głupie po mało mokrej szybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość wycieraczek nie jest zależny tylko od tego przełącznika ale tez od prędkości samochodu. Dodatkowo możesz programować czujnik deszczu na 4 różne czułości. Z doświadczenia wiem, że wszystkie czułości poza maksymalna są strasznie wkurw****, działa jak stara baba na kasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.