Skocz do zawartości

E60 530d Termostat chłodzenia EGR - przestroga


robertp81

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy wymiane termostatu egr też miałem z tym problem ale odgiąlem tą metalową cześć i poszło gładko.Po zakończonej operacji wygiąłem ten metal tak jak był.

 

kubik2521: dzięki za odpowiedź! Właśnie tego chciałem się dowiedzieć, czy mogę spokojnie wygiąć tę część, bez zepsucia czegokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem w ASO 2 termostaty EGR i główny , ten pierwszy 133 zł , ten drugi 166 zł. Pierwszy wymieniłem w 30 minut , na drugi trzeba przeznaczyć około 2-3 godzinki na spokojnie. Przed wymianą nie dało się uzyskać 67 stopni temp płynu , po wymianie termostatu EGR temp podniosła się do 77. Dzisiaj wymieniłem główny i temperatura pięknie dobiła do 94 stopni , momentalnie. Silnik pracuje ciszej spokojniej. Zobaczymy czy spalanie spadnie. Pomógł mi ten niemiecki link jedyne co to nie trzeba odkręcać zamków maski spokojnie można to odłożyć z linkami na silnik. Jakby ktos miał pytania -- pytać :D

 

P.S. Już mogę napisać ,że spalanie spadło o conajmniej 1,5 litra /100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

(...)

P.S. Już mogę napisać ,że spalanie spadło o conajmniej 1,5 litra /100km

 

U mnie wymiana termostatu wprawdzie wprowadziła normalną temperaturę tzn z 70 zrobiło sie 90 ale nie widzę spadku spalania - jak palił 13 w mieście tak pali :) - znaczy da rade zrobić i 11 ale w sobota/niedziela jak ulice puste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mechanik wymienił mi na Behr. Wszystko ok tylko, że delikatnie poci się z oringu i widać delikatnie ulatniający się płyn (tam gdzie jest dokręcony)

Co z tym zrobić? Wadliwy termostat? Reklamować ??

BMW - Radość z Jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik wymienił mi na Behr. Wszystko ok tylko, że delikatnie poci się z oringu i widać delikatnie ulatniający się płyn (tam gdzie jest dokręcony)

Co z tym zrobić? Wadliwy termostat? Reklamować ??

 

Wymień oring na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie oring. Sprawdziłem, odkręciłem osłonę plastikową i leje się z nowego termostatu górą... :mad2:

Cały jest mokry i widać jak kropla za kroplą leci... Jak jest wyłączony silnik mniej ale jak rozgrzany to naparza równo...

 

Foto : http://zapodaj.net/6a04c71ff0038.jpg.html

 

Wadliwy termostat BEHR ?

BMW - Radość z Jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie oring. Sprawdziłem, odkręciłem osłonę plastikową i leje się z nowego termostatu górą... :mad2:

Cały jest mokry i widać jak kropla za kroplą leci... Jak jest wyłączony silnik mniej ale jak rozgrzany to naparza równo...

 

Foto : http://zapodaj.net/6a04c71ff0038.jpg.html

 

Wadliwy termostat BEHR ?

 

odpowietrznik dokręcony ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wymienił mi na Behr. Wszystko ok tylko, że delikatnie poci się z oringu i widać delikatnie ulatniający się płyn (tam gdzie jest dokręcony)

Co z tym zrobić? Wadliwy termostat? Reklamować ??

 

Wymień oring na nowy.

 

O-ring 19,0X2,5MM

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oring na nowy jest spokój. Dziękuje za pomoc. Dolałem płynu chłodniczego i teraz obserwuje czy jest wsztko ok jak przed usterką.

W sumie trochę wyciekło tego płynu i powiem szczerze, że miałem obawy, że może strzeliła uszczelka pod głowicą :?

BMW - Radość z Jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.