Skocz do zawartości

3xx zbiornik paliwa 57l. elektroniczne wskazanie


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zawsze myślałem, że mam zbiornik 63 litry ( w tym 8l rezerwy) bo tak podają wszelkie źródła czy nawet w książce serwisowej tak jest , więc nie ma powodu aby temu nie wierzyć :) ale... ostatnio tankowałem do pełna pod korek i z ciekawości wszedłem w test 6.0, 6.1 6.2 i tam wskazanie elektroniczne ilości poziomu paliwa mnie zdziwiło, bo było 033024, co oznacza że w jednej komorze jest 33litry a w drugiej 24litry co daje w sumie jak nietrudno policzyć 57 litrów a nie 63l.... Tankowałem 2 krotnie pod korek i sprawdzałem i jest zawsze tak samo, max razem 57 litrów. Czy on jakoś nie liczy tej rezerwy? może ktoś wie o co chodzi i dlaczego tak jest?

 

Pominę kwestię czy dystrybutory w Pl "są lekko kręcone", bo np. mam paliwa wskazówka na kresce pierwszej ćwiartki. Zawsze myślałem że skoro zbiornik ma 63l, to ta ćwiartka daje jakieś 15,5 litra w zaokrągleniu. Nalewam do pełna a tu wchodzi mi 50-52litrów ( zależy jaka stacja), albo np jeszcze nie pali się nawet rezerwa, jest jeszcze spokojnie z 2-3 litry do zapalenia( znam auto to wiem dokładnie kiedy się zapala) Wiec teoretycznie musiało być paliwa z 10-11 litrów jeszcze w baku a mi weszło 56 litrów. Tak mi wychodzi, że na takim baku stacje mogą oszukiwać nawet 3-4 litry oczywiście na swoją korzyść a stratę tankującego.

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiej obserwacji to zauwaz ze od pelnego do polowy paliwo spada wolniej niz od polowy do rezerwy. Byc moze jest to zwiazane z ksztaltem baku i umieszczenia czujnika ktory troche zawyza ilosc paliwa jak jest go malo. No ale sytuacje ze do baku wchodzi 70l, a nalewało sie 75 mimo braku rezerwy tez mialem przyjemnosc widziec wiec mozliwe ze oszukuja tez troche :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odbiciu pistoletu z bańki spokojnie można wlać te 5l -6l:cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przychodzą mi 2 rzeczy na myśl :

1) nie liczy tego co jest wlane pod sam korek

2)Moze gdy pływak uderzy o górna krawędź baku wtedy pokazuje 57l a miejsca w baku zostaje tyle jakiej wielkosci jest pływak tzn od jego dolnej czesci po górną krawędź baku. Wiec przeliczając to na całą powierzchnie baku wejdzie jeszcze tam spokojnie te 6l + jeszcze to co wejdzie pod sam korek

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi 2 rzeczy na myśl :

1) nie liczy tego co jest wlane pod sam korek

2)Moze gdy pływak uderzy o górna krawędź baku wtedy pokazuje 57l a miejsca w baku zostaje tyle jakiej wielkosci jest pływak tzn od jego dolnej czesci po górną krawędź baku. Wiec przeliczając to na całą powierzchnie baku wejdzie jeszcze tam spokojnie te 6l + jeszcze to co wejdzie pod sam korek

 

Raczej odpowiedz numer 1 jest prawidlowa. Ostatnio tez mialem wlane pod sam korek (az sie przelewalo). Na tescie 6 pokazalo 57l. Po zrobieniu okolo 50 km z ciekawosci wszedlem w test i dalej bylo 57l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze myślałem, że mam zbiornik 63 litry ( w tym 8l rezerwy) bo tak podają wszelkie źródła czy nawet w książce serwisowej tak jest , więc nie ma powodu aby temu nie wierzyć :) ale... ostatnio tankowałem do pełna pod korek i z ciekawości wszedłem w test 6.0, 6.1 6.2 i tam wskazanie elektroniczne ilości poziomu paliwa mnie zdziwiło, bo było 033024, co oznacza że w jednej komorze jest 33litry a w drugiej 24litry co daje w sumie jak nietrudno policzyć 57 litrów a nie 63l.... Tankowałem 2 krotnie pod korek i sprawdzałem i jest zawsze tak samo, max razem 57 litrów. Czy on jakoś nie liczy tej rezerwy? może ktoś wie o co chodzi i dlaczego tak jest?

 

Pominę kwestię czy dystrybutory w Pl "są lekko kręcone", bo np. mam paliwa wskazówka na kresce pierwszej ćwiartki. Zawsze myślałem że skoro zbiornik ma 63l, to ta ćwiartka daje jakieś 15,5 litra w zaokrągleniu. Nalewam do pełna a tu wchodzi mi 50-52litrów ( zależy jaka stacja), albo np jeszcze nie pali się nawet rezerwa, jest jeszcze spokojnie z 2-3 litry do zapalenia( znam auto to wiem dokładnie kiedy się zapala) Wiec teoretycznie musiało być paliwa z 10-11 litrów jeszcze w baku a mi weszło 56 litrów. Tak mi wychodzi, że na takim baku stacje mogą oszukiwać nawet 3-4 litry oczywiście na swoją korzyść a stratę tankującego.

 

Co do zapisu 033024 to się pomyliłeś bo na pełnym baku wskazuje 240330 pierwsze trzy cyfry to pojemność lewego baku z jednym miejscem po przecinku a drugie trzy analogicznie pojemność prawego.

Do pełna wchodzi dużo więcej. Ja raz zatankowałem 67litrów, samochód na stacje wjechał więc jeszcze było.

Warto zwrócić uwagę na kształtowanie paliwa w lewym i prawym zbiorniku wraz z jego zużywaniem a mianowicie zaobserwowałem pewną prawidłowość:

1. Tankując do pełna najpierw napełnia się prawy bak do oporu a dopiero potem lewy

2. Samochód najpierw pobiera paliwo z lewego baku a dopiero potem z prawego np wskazanie testu 6: 000223 oznacza 0 litrów w lewym baku a 22,3litry w prawym baku

wniosek:

Tylnia prawa sprężyna szybciej się zużywa, samochód z tyłu po prawej bardziej siedzi niż po lewej stronie. Nawet jak jest zatankowany do pełna z prawej strony siedzi delikatnie niżej ze względu na to że z tej strony jest po prostu więcej paliwa.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.