Skocz do zawartości

dach panoramiczny


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu przy uchylonym dachu czasami nie mogę go domknąć i widać, że z jednej strony tylna część stawia opór. Jakoś sobie radzę domykając go "na piechotę" cyknięciami bo przy pełnym wciśnięciu zaczyna domykać i z powrotem się uchyla.

Czy ktoś z kolegów miał problemy? Czy pomogłyby jakiś domowe sposoby, smarowanie itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma jakichś zanieczyszczeń. Prawdopodobnie natrafia na jakiś opór i dlatego cofa. Ten mechanizm jest bardzo wrażliwy na opór. Ma zabezpieczać przed przycięciem kogoś. Mozliwe również że coś się dostało może piasek lub inne brudy i pewnie dlatego się blokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Daniel witaj !

Dobry odkurzacz i starać się tym powyciągać wszelkie zanieczyszczenia , po tym zabiegu jeszcze przedmuchać i jeszcze raz odkurzaczem starać się odkurzyć, następnie psikaczem silikonowym trochę nasmarować.

Zwykłego smaru to nam nie używać bo się może nakleić sporo dziadostwa i jak smar zjełczeje to się z tego zrobi zaprawa cementowa ;-)

Ale najczęściej to prowadnik jest uszkodzony i to kosztuje parę złotych ale żeby go wymienić to już musi być dobry macher bo inaczej wymieniają cały dach.

Trafić na specjalistę od dachów to niezły wyczyn bo sporo aut jeździ z niesprawnym dachem i nie naprawia bo jest zamknięty na stałe a mechanik bankrutuje z powodu braku klienteli. Większość jak mają czas to potrafią rozebrać pół dachu i najczęściej samemu dorobić złamany prowadnik.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakis czas temu mialem taki problem, ze dach jako tako sie zamykal, ale podsufitowka sie nie domykala.

Musialem ja domykac takimi cyknieciami zeby w koncu nie bylo widac nieba...

Po pewnym czasie nie szlo juz zamykac szyberdachu cyknieciami jak domykalem szybe to w pewnym momencie sie otwieral

I tak w kolko, nieszlo go domknac bo sie cofal za kazdym razem.

Musialem jezdzic ze szpara w dachu.

Pojechalem do mechanika na komputer.

Podlaczylismy go i nie szlo sie skomunikowac ze sterownikiem i nawet odczytac bledow.

Natomiast komputer zapytal czy zaladowac nowy soft, zaakceptowalismy to, wyskoczyl komunikat zeby sprawdzic, czy

nie ma zadnych przeszkod w otwarciu dachu i wio.

Pamietam, ze dach kilkukrotnie sie otworzyl, zamknal, to samo z podsufitowka i wszystko wrocilo do normy.

To tego czasu smiga bez problemu a minal ponad rok.

Ten komp to ST6000 czy jakos tak.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Nie bede zakładał nowego tematu bo szukajka ładnie mnie tu naprowadziła.

Dla osób mają problem z dachem/ szyberdachem w X5 E70 podziele sie swoim doświadczeniem. Kupiłem swoje x5 z zaciętym dachem w pozycji wentylacja (standard - nie chce sie zamknąć z pozycji wentylacja).

Próbowałem zrobić inicializacje czyli przytrzymanie przycisku wentylacji przez 15-20s i trzymanie az zakończy cały cykl - nic to nie dało.(przynajmniej nic dobrego)

Widziałem filmiki jak w bodajże E60 ktoś ładnie zamyka korbką (imbusem) i potem ręcznie zamyka małą szybkę - niestety taki sposób bardzo żadko zadziała w x5 gdyż tutaj mamy troszke inne (niestety gorsze materiały w dachu).

W X5 najczęściej ukręca/zagina sie linka a dokładniej taka sprężynka którą kręci silniczek ... objaw jest taki że dach ładnie sie zamyka z jednej strony a druga strona stoi w miejscu. W tym przypadku jedyne co można zrobić to pełna regeneracja.

Mój dach miał dokładnie ten problem i dzięki SUPER człowiekowi z Lublina udało sie po 2 godzinnej bitwie jedynie zamknąć szyber i sprawić że działa tylko roleta.

Przestroga - jesli zauważycie że macie błąd szyberdachu w pozycji wentylacja to nie polecam robienia inicjalizacji, testować 10 razy zamknij otwórz a nóż zadziała ... jedyne co można osiągnąć to uszkodzenie kolejnych elementów. Sam zestaw naprawczy to koszt około 1200zł - same części...robocizna conajmniej drugie tyle gdyż trzeba wytargać cały szyber i zrzucić podsufitke ...

Namiary na magika z Lublina (chłopak z naszego forum Panorama BMW). Z tego co mówił to zna sie i współpracuje tez z słynnym człowiekiem z Lubania.

tel. 517 59 01 86 . Naprawia również dojazdowo w promieniu ~150km .

www.panoramabmw.pl , oraz nasz profil FB https://www.facebook.com/DachPanoramicznyNaprawa


Polecam nie popełniać mojego błędu i od razu zadzwonić... moze da sie zamknąc dach szybciej i taniej...a może nawet naprawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a spotkał się ktoś z problemem gdzie panorama otwiera się tylko do połowy?

wszystko inne działa tj. podsufitka chowa się cała, tryb wentylacji działa (podnosi obie szyby do góry), wszystko się potrafi zamknąć ... lecz gdy chcę otworzyć cała panoramę, naciskam przycisk, szyba się przesuwa do połowy po czym staje, naciskam drugi raz... próbuje ruszyć lecz widać jak napotyka jakiś opór po 5mm i staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, jak odlacze ten silniczek pod panelem to roleta będzie działać ?

Panoramy nie używałem chyba ze dwa lata , zastanawiam się czy zaryzykować i otworzyć szyber. Coś się moze stać po nieużywaniu tak długo ? Może kupić jakiś smar w spray i zapsikac gdzie się da przed otwarciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co zaobserwowano: Odłączenie wtyczki silniczka szyb lub rolety, z reguły natychmiast skutkuje zwróceniem błędu szyberdachu na konsoli - lecz nie zawsze. Dzieje się tak, ponieważ odłączając wtyczkę przerywa się obwód elektryczny i sterownik interpretuje to jako dysfunkcja. Odłączając wtyczkę silnika szyb zazwyczaj przestaje reagować też roleta (jak nie od razu to po pewnym czasie).

Lecz, bywają przypadki kiedy mimo odłączenia wtyczki szyb, błąd się nie pojawia a roleta pracuje normalnie. Jednak po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku, np. dwukrotnym w tył- powodującym otwarcie rolety i otwarcie szyby, sterownik "zorientuje się" że obwód silnika szyb jest przerwany i zwróci błąd oraz zablokuje roletę "dla bezpieczeństwa" do momentu usunięcia "usterki" i ponownej adaptacji szyberdachu. Odpinać i wpinać wtyczkę należy na wyłączonym zapłonie, kluczyk wyjęty ze stacyjki - wtedy jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że sterownik "zorientuje się" że obwód elektryczny jest przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.