Skocz do zawartości

E91 Problem z klimą - biały proszek.


Rademenes.75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A próbowałeś? :) Pytam z ciekawości..

 

Ale najprawdopodobniej jakiś syf do czyszczenia klimy.

 

Tylko teraz pytanie jak się tego pozbyć??? Czy samo w końcu 'wywieje' czy trzeba 'odkurzyć' :)?

 

Pzdr.

To moze nosem wciagnac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Klimę przeserwisowałem w kwietniu (po zakupie auta) i do dziś sypie mi tym proszkiem z nawiewu. Nie wiem jak było wcześniej... Natomiast wydaje mi się, że ten proszek powstaje na bieżąco. Kilkanaście razy puszczałem nawiew na maxa i po chwili przestawało sypać ale za dzień czy dwa problem wraca. Auto z 2007 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna problemu znaleziona, to co wlatuje do wnętrza samochodu to fragmenty parownika marki DENSO. Problem znany pod kodem SIB641207. BMW mniej więcej koło Września 2007 połapało się co jest grane. Dla pocieszenia dodam, że problem dopadnie prędzej czy później każdego użytkownika E9x u którego zamontowano ten wadliwy element. Tak więc komu jeszcze nawiewy nie pracują jak armatki śnieżne na Kasprowym po dłuższym postoju samochodu na słońcu, niech zastanowi się nad wymianą na świeższy rocznik póki czas :wink:

 

Tak więc zakładać maseczki przed jazdą bo jest nieciekawie. Jutro jak znajdę czas to podjadę do ASO i zapytam się co mi mają ciekawego do powiedzenia na temat tego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: masakra... U mnie pojawialo sie to bardzo sporadycznie i bardzo rzadko , kiedys nawet ogladalismy z Artuj'em jak to u mnie wyglada i wporownianiu do tego co bylo u niego no to roznica kolosalna. Od jakiegos czasu nie pojawia mi sie to wogole :think: . Nic ztym specjalnie nie robilem ale dawno juz nie widzialem chocby jednej nowej snieznej kuleczki w samochodzie :D . Fakt nie jezdze na wentylatorze MAX :shock: - ktos tak jezdzi wogole ? Bo maxa to w zadnym aucie nie uzywalem , chyba zeby tylko zobacyzc jak to moze dmuchac ... System wymiany powietrza w E9x jest tak zaj_ebis_cie zrobiony ze w te mega upalne dni mialem najwyzej 2kreski (3 przez pare minut jak kobieta marudzila ze chce zimniej) . I odrazu zaznaczam nie naleze do ludzi ktorzy lubia jak jest cieplo !. Raczej w druga strone :wink:

 

tak z ciekawosci jaki koszt parownika DENSO ?

 

W ASO powiedza "YYYYYYYYYYYY , AAAAAAAAAAA" nie mielismy zglaszanych takich usterek :mrgreen: :mrgreen: . Nie spodziewam sie nic wiecej z ich strony ... Zapytaj ich czy Head'n Shoulders rozwiaze sprawe ? czy moze tzreba Nizoral a moze ten co CR reklamuje (Clear chyba ) :think: :think: :think: :mrgreen: :mrgreen:

No to po genialnych uszczelkach i trzeszczacych plastikach w bagazniku jest kolejna fajna wtopka :roll: . BMW fajne auto , i strasznie je lubie (wrecz uwielbiam tym jezdzic) ale jak sie beda pojawiac takie fajne i przyjemne problemy i problemiki to niedlugo bedzie to w moich oczach ALFA Romeo :wink: :wink: :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

 

ps no jak ktos ma to tak wygladajace, to ja mu szczerze wspolczuje :shock: :shock: :shock:

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=134293&stc=1&d=1204806951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat. :duh: :mad2:

 

Czy BMW ogłaszało w związku z tym jakąś akcję serwisową? Moje auto jest z 05' ma już prawie 210 tys km ale nic takiego nie zaobserwowałem, non-stop jeżdżę na włączonej klimie - auto.

 

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego, chociażby w ASO po nr VIN? :roll:

 

 

PS.

Wymiana parownika musi być masakrycznie prze.sr.ana :duh: :mad2:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat. :duh: :mad2:

PS.

Wymiana parownika musi być masakrycznie prze.sr.ana :duh: :mad2:

Pzdr.

jak kazda wymiana wtym samochodzie czegokolwiek :D , dbalosc o idealny rozklad masy robi swoje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

WItam wszystkich, i z góry przepraszam za odgrzebywanie straego tematu.

W moim aucie też ładnie sypie z kratek ale tylko latem, wiec przygotowuje sie do wymiany parownika.

Mam prośbę o kontakt z kims kto robił to wcześniej i czy w takiej sytuacji zachodzi potrzeba zakupu nowego parownika?

Mam obawy, że gdy rozbiorę deske z przodu może się okazać, że zostane z nowym parownikiem bo usterka będzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o kontakt z kims kto robił to wcześniej i czy w takiej sytuacji zachodzi potrzeba zakupu nowego parownika?

Wadliwy jest parownik, tylko wymiana

 

Mam obawy, że gdy rozbiorę deske z przodu może się okazać, że zostane z nowym parownikiem bo usterka będzie inna.

Jaka inna? Jedyne co mi przychodzi do głowy to szpachla, nałożona wszędzie i na wszystkim po tym jak samochód odwinięto ze słupa i teraz się kruszy ;) Nie masz się czego obawiać, pamiętaj, że możesz skorzystać z możliwości zwrotu nieużywanego towaru do sklepu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie troszke inne związane z klimą,czy ogólnie po włączeniu klimy słychać jakieś dodatkowe odgłosy w samochodzie? mam na myśli delikatny świst.Jak by nie patrzeć jest różnica słyszalna podczas włączonej klimy i wyłączonej.

 

Jest to słyszalne nawet na 1 poziomie ustawionego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o kontakt z kims kto robił to wcześniej i czy w takiej sytuacji zachodzi potrzeba zakupu nowego parownika?

Wadliwy jest parownik, tylko wymiana

 

Mam obawy, że gdy rozbiorę deske z przodu może się okazać, że zostane z nowym parownikiem bo usterka będzie inna.

Jaka inna? Jedyne co mi przychodzi do głowy to szpachla, nałożona wszędzie i na wszystkim po tym jak samochód odwinięto ze słupa i teraz się kruszy ;) Nie masz się czego obawiać, pamiętaj, że możesz skorzystać z możliwości zwrotu nieużywanego towaru do sklepu.

 

Pozdrawiam

Bardzo Ci dziękuje

Oby twoja BMka nigdy się nie psuła a paliwa nie brakowało

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

problem może pojawić się nawet w nowych samochodach parowniki mają lamele aluminiowe a chemia do odgrzybiania jest coraz mocniejsza

Wg mnie trzeba stosować tylko pianki i tylko na suchy parownik (autko musi postać pare godzin aby parownik wysuszył się z wody wykraplanej podczas chłodzenia) wtedy reakcja na aluminium jest mniejsza :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jako nowy Witam wszystkich :)

 

również mnie dopadł problem poruszony w wątku, sypię mi "białym proszkiem" z kratek nawiewów, w związku z tym moje pytanie czy jakoś poradziliście sobie z tym problemem? dowiedzieliście się czegoś z serwisu BMW? jutro mam w planach sam zadzwonić do serwisu

 

dotyczy e91 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
wymieniał ktoś to na własną ręke i może udzielić jakiś porad lub stanowczo odradzić, żeby większych problemów nie narobić. Poradnik jak rozebrać deskę znalazłem, ale nie mam pojęcia jak poźniej wygląda sama wymiana wadliwego elementu w nagrzewinicy. Jaka jest cena nowego parownika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebuję kotleta, ponieważ zbliża się sezon i zapewne nie jedna osoba niestety natknie się na ten problem.

 

Zostałem zmuszony wymienić parownik ponieważ doszło do jego rozszczelnienia. Tak więc "biały proszek" jest zwiastunem poważniejszej awarii. Po wymianie parownika problem z białym proszkiem zniknął. Więc jeżeli kogoś to denerwuje a tym bardziej planuje z takimi objawami wybierać się na urlop samochodem w cieplejsze regiony, to lepiej zainteresować się tematem.

 

Koszt parownika ~300. Wymiana, test szczelności oraz nabicie to kolejne 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.