Skocz do zawartości

530d ladowanie


marcin__sc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

 

jechalem do szczyrku i w bielsku podczas jazdy zauweazylem ze swieci mi sie kontrolka akumlatora

 

zjechalem na stacje i to samo odpalilem troche migal zgasl i sie zapalila na dobre konrtrolka od aku...

 

to moga byc szczotki na alternatorze czy regulator czy moze cos jeszcze??

 

dodam ze auto wyjechalo z serwisu byl wymieniany naped pasowy op pompy wody i klimatyzacji i caly osprzet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin sprawdz najpierw jak ładuje,jakie ma ładowanie,czy skacze w cały świat czy ma w ogóle.Jeżeli ładuje i skacze jak głupie to regulator,jeżeli nie ładuje nic to alternator.Tak strzelać to można,ale na bank nie wiadomo.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze sprawdze tylko najpierw auto sciagne z bielska....bo jechalem z kobieta na weekend i efekt taki ze pociagiem wrocilem

 

nie podoba mi sie to ze robili mi pompe wody i caly naped....moze sie cos odpielo bo wspominal ze odpinal alternator do wymieny tego wszystkiego.......w ogole cos mi sie nie podoba moj mechanik poniewaz co autpoo wyjezdza od niego z serwisu to za kilka dni wraca poniewaz nowe dziwne rzeczy sie dzieja.....

 

 

pytanie jeszcze czy opel vectra b kombi 2.0 dti uciagnie moja krawe w kombi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało uciagnie z tym że wiesz o tym że troszke nie przepisowo bo nie wolno holować więcej niz nasz wóz waży :lol: -nie przejmuj sie jaki baran zważy.Mogli coś urwać odpiąć grzebali przy paskach,moze zbieg okolicznosci :wink: .Ściagaj i pomierz--bedzie dobrze :cool2: POzdr i wspułczuje wypadu

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej pisal sa to szczotki na 100% mialem to samo , masz dwie mozliwosci wymiana calosci szczotki z regulatorem komplet lub jak ja to zrobilem tylko szczotki (wyszlo taniej) . U mnie siadly w podczas pobytu na Slowacji wiec nie bylo mowy o zadnym holowaniu , a od razu chciano wymieniac alternator , skonczylo sie na wymianie szczotek tzn. jedna juz nie dotykala pierscienia . Dobrze jak sprawdzisz ladowanie i wtedy jestes na sto procent pewien co w autku siedzi

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze sprawdze tylko najpierw auto sciagne z bielska....bo jechalem z kobieta na weekend i efekt taki ze pociagiem wrocilem

 

nie podoba mi sie to ze robili mi pompe wody i caly naped....moze sie cos odpielo bo wspominal ze odpinal alternator do wymieny tego wszystkiego.......w ogole cos mi sie nie podoba moj mechanik poniewaz co autpoo wyjezdza od niego z serwisu to za kilka dni wraca poniewaz nowe dziwne rzeczy sie dzieja.....

 

 

pytanie jeszcze czy opel vectra b kombi 2.0 dti uciagnie moja krawe w kombi ??

 

Tak jak koledzy piszą najprawdopodobniej szczotki alternatora ( też już to przerobiłem:))

U kogo robiłeś auto?

 

Co do holowania, jak najbardziej Vectra uciągnie, mnie kiedyś po awarii turbiny holował Passat 2.0 tdi 140 PS....

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rada wujka ar_w: ;)

Jak dobierzesz sie do alternatora, wymień od razu łożysko. Zebyś nie mial znowu przypadku, że znowu bedziesz sie tam poraz trzeci musiał dostawać i tracić nerwy.

 

Ja mam odwrotnie: bede wymieniał pompe wody, wiec tez chce wymienic lozysko alternatora, bo mi huczy, wiec po Twoim poscie od razu wymienie szczotki!, zebym nie miał takich cyrków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem autem o wlasnych silach....pomimo ze swiecila dioda akumlatora

gdzie dokladnie w inpie mozna sprawdzic ladowanie?

czy to jest w analog 2 tam gdzie voltage.....cos tam ? bylo podczas jazdy nie cale 12V

 

 

 

przy okazji wywalilo taki blad 5651 rough idle speed controler co on oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.