Skocz do zawartości

Wskaznik paliwa, nie wiem czy dziala dobrze.


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam swoja e39 530D od paru tygodni i zastanawia mnie taka rzecz. Tankuje paliwo niby pokazuje wszystko ok ale podczas jazdy nie widzę po wskazówce czy ubywa paliwa, i np zatankuje za 50 zl jade gdzies np 30-40 km i stan jakby ciągle jest taki sam. Dopiero jak wyłączę silnik po tych 30-40 km i włączę to stan się zmienia i pokazuje ze jest mniej.

Wyciągnąłem zegary zeby sprawdzić czy się nie wiesza wskazówka ale po przesunięciu palcem wraca na swoje miejsce normalnie to samo test, tez działa poprawnie.

Fakt ze nie robię dużych odległości i juz sam nie wiem czy wskaźnik paliwa w e39 ma jakieś dość powolne odświeżanie podczas jazdy i np dopiero po większej ilości km wskazówka się obniża czy coś z nim jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam swoja e39 530D od paru tygodni i zastanawia mnie taka rzecz. Tankuje paliwo niby pokazuje wszystko ok ale podczas jazdy nie widzę po wskazówce czy ubywa paliwa, i np zatankuje za 50 zl jade gdzies np 30-40 km i stan jakby ciągle jest taki sam. Dopiero jak wyłączę silnik po tych 30-40 km i włączę to stan się zmienia i pokazuje ze jest mniej.

Kolego wszystko jest jak powinno być,problem w tym że BMW ma kufer nie na takie ilości jak tankujesz,to jest kropla w tym wiadrze.Wlej 70l ,przejedz 500km,zobaczysz czy działa poprawnie.A jak on ledwie ma rezerwe to oczekujesz że kompowi będzie chciało sie przeliczać :wink: Moze sie tez wieszać jeżeli wiecznie jeżdzi sie na oparach w tych dwóch płaskich zbiornikach.Tak czy inaczej jak dla mnie problem leży tylko w znikomych ilosciach,przez co marnie idzie mu szacunek.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tankuje za np 70 zl i wskazówka pokazuje na 1 kresce. Jade np 60 km to czy nie powinienem zobaczyc ze paliwa ubywa ? komputer pokazuje w miare ok. Chodzi o wskazowke ktora po tych 60 km jest tam gdzie była po zatankowaniu, no i ok dojechalem wylaczam silnik ide gdzies, wchdoze znow do auta odpalam a tu nagle widze ze ubylo. Zastanawiam sie jak by to bylo jak bym jechal dalej na tych 70 zl bez przystankow i gaszenia silnika. Czy jak by juz w baku prawienic nie bylo czy dalej byla by w tym samym miejscu wskazowka. Bo nie patrzac na komputer to sie mozna wpedzic w maliny jedziesz sobie jedziesz wskazowka pokazuje ze masz ciagle duzo paliwa podzczas gdy go ubywa i nagle moze zabraknac. Nie czaje tego, po co taka wskazowka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wskazówka porusza się bardzo powoli przy ubytku lub zatankowaniu małej ilości paliwa.Jest tak,że masz miej jak ćwiarę odpalasz auto świeci się rezerwa przejedziesz ok. 5 km podniesie się ciutę wskazówka i zgaśnie kontrolka rezerwy.Wskazania wskaźnika jak i wskazań komputera są to wskazania orientacyjne dokonane przy obliczeniu w danej chwili(będziesz jechał ostro będzie większy pobór paliwa ze zbiornika wskazania będą inne,odwrotnie będzie przy jeździe dziadkowej)nie są to wskazania aż tak precyzyjne to nie apteka.Tak już po prostu jest i swoim dociekaniem i kombinacjami dlaczego jest tak,a nie inaczej czyli nie tak jak chcę do niczego nie prowadzi.

Nie czaje tego, po co taka wskazowka...

Zatankuj do pełna to się dowiesz.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj do pełna to się dowiesz.

 

Ja już miałem dość tego wskaźnika i właśnie zatankowałem do pełna - wlazło prawie 70l. Dzisiaj dotankowałem i okazało się, że autko spala dokładnie 7,7l/100km. Więc tylko 2l więcej niż moje poprzednie Mondeo 2.0TDCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka porusza się bardzo powoli przy ubytku lub zatankowaniu małej ilości paliwa.Jest tak,że masz miej jak ćwiarę odpalasz auto świeci się rezerwa przejedziesz ok. 5 km podniesie się ciutę wskazówka i zgaśnie kontrolka rezerwy.Wskazania wskaźnika jak i wskazań komputera są to wskazania orientacyjne dokonane przy obliczeniu w danej chwili(będziesz jechał ostro będzie większy pobór paliwa ze zbiornika wskazania będą inne,odwrotnie będzie przy jeździe dziadkowej)nie są to wskazania aż tak precyzyjne to nie apteka.Tak już po prostu jest i swoim dociekaniem i kombinacjami dlaczego jest tak,a nie inaczej czyli nie tak jak chcę do niczego nie prowadzi.
Nie czaje tego, po co taka wskazowka...

Zatankuj do pełna to się dowiesz.

 

To nie chodzi o moja jakas upierdliwosc czy cos... ale autem jezdzi czasem moja kobieta :) i znajac laski to pewnie nie bawem bedzie telefon ze braklo jej paliwa, a przeciez wskaznik pokazywal ze jeszcze jest... pozatym to wazna sprawa ile sie ma paliwa dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem - ktoś kupuje "fure" BMW, a nie stać go na paliwo i tankuje za 50 zł?

Tak jak pisał poprzednik zatankuj do pełna to wskaźnik ci zadziała, nie jeźdź na rezerwie bo zniszczysz pompe paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem - ktoś kupuje "fure" BMW, a nie stać go na paliwo i tankuje za 50 zł?

Tak jak pisał poprzednik zatankuj do pełna to wskaźnik ci zadziała, nie jeźdź na rezerwie bo zniszczysz pompe paliwa

kolega chyba stanal w czasie kiedy e39 stalo w troche wyzszej cenie niz obecnie :) to ze masz auto za ok 20 tys i do tego bmw to nie znaczy ze zawsze trzeba miec bak do pelna jak by to bylo jakies x6 to spoko glupio by bylo sie pytac o takie sprawy. Pozatym nie tylko ja patrzac na necie pyta o to bo faktycznie z tym paliwem w e39 dziwnei jest, podobnie jak dziwne jest zastosowanie 2-komorowego baku bo + z tego raczej za wiele nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.