Skocz do zawartości

316i klocki przód + tył


hbreakerB

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jakie klocki polecacie na przód + tył bo mam do wymiany wszystkie hamulce ;/// tak bynajmniej stwierdził mechanik , a o recznym ktory ledwo mi dzialal powiedział ze zardzewialy cos tam ^ ^

 

jakie sa w miare dobre ale zeby tez cenowo nie byly kosmos :> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem niedawno komplet z TRW (różne są opinie) i trochę piszcza przy mocniejszym hamowaniu. Słychać na otwartych oknach. Za komplet przód i tył dałem 180 PLN. Mam dobrą zniżkę w InterCarsie w Błoniu.

 

 

co ty gadasz dales 180 zł za komplet czyli : przód tarcze x2 + 4x klocki + tył taki sam zestawik ? to grosze , załatw mi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytales o klocki. Z tarczami wyszło cos bliżej 400. Tylko ja mam 320d. Do Twojego chyba powinno być taniej, bo mniejszy silnik i inny rocznik. Zerknij na online sklep intercarsu i zobacz po ile maja do Twojego samochodu. Cena minus 50% i za tyle mogę Ci załatwić. Tyle co będziesz musiał podjechać do Błonia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem niedawno komplet z TRW (różne są opinie) i trochę piszcza przy mocniejszym hamowaniu. Słychać na otwartych oknach. Za komplet przód i tył dałem 180 PLN. Mam dobrą zniżkę w InterCarsie w Błoniu.

 

 

co ty gadasz dales 180 zł za komplet czyli : przód tarcze x2 + 4x klocki + tył taki sam zestawik ? to grosze , załatw mi !

 

Pytałeś o klocki :roll: i cena jest, za klocki jak się domyślam, całkiem okazyjna.

 

Ja wymieniam w weekend klocki + tarcze:

Przód klocki ATE, tarcze Brembo

Tył klocki ATE, tarcze Brembo bądź ATE jeszcze się waham. :D

Do tego szczęki+czujniki+płyn

 

Całość układu hamulcowego +/- 1000zl z IC ze zniżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem niedawno komplet z TRW (różne są opinie) i trochę piszcza przy mocniejszym hamowaniu. Słychać na otwartych oknach. Za komplet przód i tył dałem 180 PLN. Mam dobrą zniżkę w InterCarsie w Błoniu.

 

 

co ty gadasz dales 180 zł za komplet czyli : przód tarcze x2 + 4x klocki + tył taki sam zestawik ? to grosze , załatw mi !

 

Pytałeś o klocki :roll: i cena jest, za klocki jak się domyślam, całkiem okazyjna.

 

Ja wymieniam w weekend klocki + tarcze:

Przód klocki ATE, tarcze Brembo

Tył klocki ATE, tarcze Brembo bądź ATE jeszcze się waham. :D

Do tego szczęki+czujniki+płyn

 

Całość układu hamulcowego +/- 1000zl z IC ze zniżkami.

 

no to nie lada wydatek , ale chyba tez bede musiał tak zrobic.. bo skoro mechanik mi mowi ze tragedia juz z tylu jest , ze pordzewiało wszystko i trzeba jak najszybciej wymienić to jak juz wymieniac to na dobre.. ok dzieki panowie , zorientowałem sie juz ktore firmy mniej wiecej sa dobre , teraz poszukam czegos ciekawego z tych firm ktore w/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa wlasnie , jeszcze takie pytanie , wymieniacie u mechanika czy sami ? bo ni ewiem czy ciezko sie to wymienia ? potrzeba jakis wiekszych umiejetnosci ? bo mi mechanik krzyknął 60 zł za przód i 60 zł za tył wymiane = 120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i bez sensu, ale jeśli w czasie wymiany klocków możesz pracować i zarobić 3 razy tyle ile kosztuje wymiana to ja dziękuje i płace za wymianę. Koniuktura musi sie kręcić.

 

 

z 1 strony strach ze cos zrobie źle.. z 2giej satysfakcja ze zrobilem cos sam + oszczednosc ;d chyba poswiece sobote i sobie to ogarne , ile czasu moze mi sie zejsc ? jakis sprzet specjalny potrzebny czy komplet kluczy wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z takim filmikiem nie da sie nic zepsuc :D smar miedziowy o ile kojarze ci sie przyda :) i podstawowe narzedzia :)

oczywiscie nie caly film dotyczy klocków :P

to samo z tylem znajdziesz, inne filmiki z innych aut tez :D nic trudnego :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie szybkie pytanie - czy w E46 316i (aka "taczka" hehe) z tyłu są tarcze wentylowane czy niewentylowane? Żonka pojechała se gdzieś a ja zamawiam właśnie tarcze. RealOEM podaje dwa rodzaje no i jest zagadka.

 

klik

 

Na 99% jestem pewien, że są niewentylowane ale nie pamiętam już kurcze dokładnie, bo klocki zmieniałem kilka miesięcy temu :/

 

EDIT - ok, sprawdziłem już - u mnie są niewentylowane. W sumie to nadal w dobrym stanie, no ale już praktycznie zamówiłem, niech więc będzie cały komplet na 4 kółka ze sklepu :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem klocki na 4kola firmy Zimermann chyba 90 zl za przod o ile doprze pamitam a tarcze na tyl bosha a na przod Zimerman nawiercane ale podobno to hujnia bo niby maja sie robic nadpekniecia na nawiertach. najlepsze to wydaje mi sie ze Ate ale zimerman tez dobrze robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki ATE (x 4) wymieniałem se zaraz po kupnie, wczesną wiosną zeszłego roku, więc jeszcze pośmigają. Po prostu kompletuję sobie graty do zrobienia jak się zrobi jakaś choćby jedna ładna sobota. Tarcze kupiłem Daco - no budżetówka, wiem, ale do 316i i mojego stylu jazdy oraz planowanego jeszcze przebiegu za mojej kadencji naprawdę nie sądzę bym musiał mieć komplet za 1200 zł sygnowany przez Zimmermana ;) Tarcze oczywiście gładkie - nacinane to (moim zdaniem) gruba przesada, chyba że ktoś na co dzień tłusto jeździ M3 albo podobnym autem. Bym musiał jeszcze chyba łożyska w kołach sprawdzić bo coś tak łułu robią, no ale to już pewnie na kanał do mechanika. Edytowane przez kater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.