Skocz do zawartości

Montaż oryginalnego bluetooth.


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie mnie tez to ciekawi, mam w kierownicy funkcje rozmow i odbierania telefonu oraz w radiu pytalem w serwisie podobno jest tylko poprowadzana instalacja pod bluetooth - trzeba tylko zainstalowac "modem"? jak to okreslil Pan serwisant:)

 

podobno bmw tak robi zeby bylo taniej instalacje podprowadza przyciski dostosowuje radio itd trzeba tylko sobie zakupic jakies "oprzyrzadowanie" - modem? czy to jest wlasnie to co kolega podeslal w linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to coś podobnego lecz jedna puszka która jest w bagażniku pod tą osłoną całą (podpięte to jest na światłowodach i jednym kablu jak by antenowym) wstawiałem na forum zdjęcie kiedyś wiec możecie poszukać w wątkach o bluetooth pytałem kiedyś co to za puszka więc tak szukajcie Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeden problem panowie :) mikrofon - samochód bez BT nie posiada wbudowanego mikrofonu w podsufitce zatem trzeba go dodawać co oczywiście ciągnie za sobą dodatkowe prace (koszty raczej małe) - trzeba ciągnąc kable noi mikrofon nie jest ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w serwisie powiedzieli ze wlasnie potrzebuje tylko modul chyba taki jak kolega w linku zapodal? zeby bt. smigal normalnie - przyciski od bt. itd mam normalnie w radiu i na kierownicy - tzn. ze mam mikrofon i caly system poprowadzony? oprocz tego modulu?

 

tak powiedzial gosc w ASO BMW w Poznaniu... ale juz sam nie wiem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w serwisie powiedzieli ze wlasnie potrzebuje tylko modul chyba taki jak kolega w linku zapodal? zeby bt. smigal normalnie - przyciski od bt. itd mam normalnie w radiu i na kierownicy - tzn. ze mam mikrofon i caly system poprowadzony? oprocz tego modulu?

 

tak powiedzial gosc w ASO BMW w Poznaniu... ale juz sam nie wiem :p

 

być może mikrofon jest dodawany nie tylko do BT (może być też na przykład dodawany jak masz ten system S.O.S) i go masz tylko Ci modułu brakuje. Musisz sprawdzić czy masz mikrofon - nie wiem jak to sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może mikrofon jest dodawany nie tylko do BT (może być też na przykład dodawany jak masz ten system S.O.S) i go masz tylko Ci modułu brakuje. Musisz sprawdzić czy masz mikrofon - nie wiem jak to sprawdzić

 

no wlasnie chyba mam ten system SOS - tylko do czego on sluzy? z tego co widze w aucie przyciski itd mam pod mozliwosc rozmowy w aucie przez tel - poprzedni wlasciciel jak i gosc z ASO powiedzieli ze jest instalacja pod bt. brakuje tylko modulu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczyc tel przez kabel aux do wejscia i wtedy wyglada to tak jak glosnomowiacy(slychac rozmowce w glosnikach a tel moze lezec w podlokietniku i nas tez ktos slyszy),ja nie mam BT a mikrofon posiadam i wszystko dziala jak potrzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczyc tel przez kabel aux do wejscia i wtedy wyglada to tak jak glosnomowiacy(slychac rozmowce w glosnikach a tel moze lezec w podlokietniku i nas tez ktos slyszy),ja nie mam BT a mikrofon posiadam i wszystko dziala jak potrzeba

 

a jaki kabel podlaczasz pod tel? tzn podlaczasz sie w tel pod wejscie na sluchawki czy mini usb? ja mam nokie e72 probowalem teraz to zrobic podlaczylem kabel (jack) dwa wyjscia aux, jedno w aucie drugie pod wyjscie na glosniki, w tel wykrywa mi trzy opcje do wyboru: wyjscie liniowe, stojak muzyczny, sluchawki. probowalem odebrac przyciskami na kierownicy, odbieralem normalnie telefonem ale nic nie slyszalem w glosnikach.

 

moze to nie taki kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie.

 

Swojego czas chcialem doposażyć swoje auto w bluetootha. Pojechałem do serwisu gdzie po sprawdzeniu okazało sie że wg nich bede musiał wydać około 10 tyś.....

 

hehe :) oj na pewno wydam :)))

 

a tak poważnie miedzy innymi musiałbtym dokupic coś takiego co nazywa sie combox..

 

tutaj dostalem od nich info

 

http://crystalis.pl/combox.jpg

 

Czyli oprócz modułu bluetooth wygląda na to ze trzeb dokupić jeszcze to...

 

ktoś może to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Witajcie.

 

Swojego czas chcialem doposażyć swoje auto w bluetootha. Pojechałem do serwisu gdzie po sprawdzeniu okazało sie że wg nich bede musiał wydać około 10 tyś.....

 

hehe :) oj na pewno wydam :)))

 

a tak poważnie miedzy innymi musiałbtym dokupic coś takiego co nazywa sie combox..

 

tutaj dostalem od nich info

 

http://crystalis.pl/combox.jpg

 

Czyli oprócz modułu bluetooth wygląda na to ze trzeb dokupić jeszcze to...

 

ktoś może to potwierdzić ?

 

Nie oprócz a zamiast.

Combox instaluje się zamiast/w miejsce MULF czy TCU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu, także podbijam ten.

 

A czy ktoś myślał o takim rozwiązaniu:

http://allegro.pl/zestaw-glosnomowiacy-do-bmw-serii-1-3-5-x3-x5-w-wa-i2588813961.html

dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że jeśli mam przygotowane wyjście na telefon, sterowanie w kierownicy

i odpowiednie radio zestaw będzie działał. Ewentualny montaż dodatkowe 200 pln.

 

Jak waszym zdaniem to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witajcie.

 

Swojego czas chcialem doposażyć swoje auto w bluetootha. Pojechałem do serwisu gdzie po sprawdzeniu okazało sie że wg nich bede musiał wydać około 10 tyś.....

 

hehe :) oj na pewno wydam :)))

 

a tak poważnie miedzy innymi musiałbtym dokupic coś takiego co nazywa sie combox..

 

tutaj dostalem od nich info

 

http://crystalis.pl/combox.jpg

 

Czyli oprócz modułu bluetooth wygląda na to ze trzeb dokupić jeszcze to...

 

ktoś może to potwierdzić ?

 

Nie trzeba gość z serwisu nieautoryzowanego BMW w Konstancinie k. Warszawy powiedział ze to koszt około 1800zł

około 600zł montaż wszystkich części. jest z tym sporo roboty no i jeszcze trzeba przeprogramować moduł pod VIN samochodu. Ja np mam moduł ze znaczkiem BT ale chyba nie mam wiązki poprowadzonej. jutro rozbieram panel oświetlenia w podsufitce zeby zobaczyć czy jest zamontowany mikrofon. jezeli tak to bedzie brakowało tylko wiązki kabli na światłowodzie i chyba tyle ale nie jestem na 100% pewny.

 

W ASO powiedzieli że bez navi nie da się podłączyć co jest stekiem bzdur.

Wszystko się da ale oni nie robią nic co nie jest zestawem doposażenia.

Z resztą navi professional też da się dołożyć LCI z dyskiem twardym to koszt około 7tys pasuje do modeli LCI oraz pre-LCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz znaczek bluetooth to potrzebujesz:

- 2m kabla smb-smb, który będzie robił za antenę,

- mikrofonu do podsufitki,

- dwóch przewodów z podsufitki do bagażnika, zakończonych z jednej strony wtykiem 3pin (do mikrofonu) a z drugiej sama końcówka żeńską (bez oprawki).

 

Kabel antenowy układasz jak Ci pasuje, byle radio łączyło się z telefonem przez BT.

 

Z iDrivem można zakodować zwykłym kablem, bez iDrive trzeba zakodować przez OPS.

 

Razem max 300zl plus własnoręczny montaż przewodu z bagażnika do podsufitki.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz znaczek bluetooth to potrzebujesz:

- 2m kabla smb-smb, który będzie robił za antenę,

- mikrofonu do podsufitki,

- dwóch przewodów z podsufitki do bagażnika, zakończonych z jednej strony wtykiem 3pin (do mikrofonu) a z drugiej sama końcówka żeńską (bez oprawki).

 

Kabel antenowy układasz jak Ci pasuje, byle radio łączyło się z telefonem przez BT.

 

Z iDrivem można zakodować zwykłym kablem, bez iDrive trzeba zakodować przez OPS.

 

Razem max 300zl plus własnoręczny montaż przewodu z bagażnika do podsufitki.

 

Dzięki za odpowiedź,

 

a masz może kogoś z warszawy kto by się tym zajął? ja kable mogę sam poprowadzić ale żeby ktoś rzucił na to okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to w taki sposób robię u siebie.

Wszystkie wtyczki i gniazdka mam już ogarnięte, radio wykrywa telefon i wyświetla książkę, mogę dzwonić, wybieranie głosowe również działa (póki co słabo bo po niemiecku, ale będzie po angielsku). Zostało mi puszczenie przewodu do mikrofonu przez kabinę. Poki co leży zwinięty w bagażniku.

Za 3-4 tygodnie będę mógł pomoc, jak skończę u siebie.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update.

 

Ustawienie komend głosowych z niem na eng jest możliwe za pomocą zwykłego kabla USB-OBD, nie trzeba korzystać z usług drogich serwisów posiadających OPS.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na najbliższy spot w Warszawie.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywisce, ze żadna tajemnica.

1. Usuwasz z Vehicle Order jezyk ger($851) a dodajesz ang($853).

2. Robisz reset modułu (NCSExpert, profil Expert, funkcja SG_CODIREN) multimedialnego (u mnie SGBD to:RAD2 i RAD2_GW, w samochodach z iDrive są inne ale odpowiednie).

 

Jeśli samochód jest wyposażony w USB (6FL) to w analogiczny sposób można uruchomić BT.

Edytowane przez Santa Cruz

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przypadkowo trafiłem na ten temat. Jakieś 2 lata temu sam doposażyłem swoje e90 (z dużym iDrivem) w moduł MULF. Trochę mnie to kosztowało bo kupiłem oryginalny zestaw okablowania i używany moduł MULF. Niby wszystko działa, ale mam problem z książką telefoniczną, cały czas mam komunikat "please wait".

Może ktoś kto ogarniał temat bluetooth u siebie sotkał się z tym problemem i wie co trzeba zrobić? Ja podejrzewam, że konieczna jest jakaś aktualizacja softu, ale nie mam OPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.