Skocz do zawartości

318i Pierwszy samochód do 16tyś


brio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wreszcie nadszedł ten czas, w którym trzeba rozejrzeć się za samochodem. Budżet jakim dysponuje to max. 16tys. Po głowie chodzą mi dwa samochody, BMW 3 (318?) e46 sedan oraz Seat Leon(mniejszy nacisk). Interesuje mnie tylko i wyłącznie benzyna, po zakupie będę wstawił gaz- na to osobny fundusz, silnik nie większy niż 2.0. O Leonach się już naczytałem, teraz pora na BMW. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, jaki konkretny silnik wybrać, za jakim rocznikiem się rozglądać, którą generację LPG wstawić? BMW będzie dużo droższe w utrzymaniu i eksploatacji od Leona? Rozglądać się za samochodem w PL, czy może przy tej cenie szukać poza PL?

Edytowane przez brio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

BMW będzie dużo droższe w utrzymaniu i eksploatacji od Leona?

 

Co to wogóle za pyatnie?? Porównujesz samochód klasy premium z pospolitym golfe??? Wiadomo że koszty będą większe w bmw. Samo spalanie pewnie porównywalne ale koszt zawieszenia (z przody wymienny tylko wahacza) z tyłu wielowachaczowe zawieszenie i o dekadę bardziej zaawansowany technologicznie silniki niż w VAG.

A po za tym jak przedmówca napisał za 15 tyś to raczje dobrego e46 nie dostaniesz a raczje jakiegoś strucla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie żartuj.Kumpel sprzedawał ostatni za 18 tyś z 97roku a3 1,8T ze skórami i klimatronikiem na sekwencji bardzo zadbany. A leon jest trochę niżej pozycjonowany niż A3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniadzach mozna miec rozsadne E39 albo naprawde bardzo wypasione i dopieszczone E36. E46... no moze nie bedzie najgorsze, ale na pewno bedzie wymagało wkładu finansowego dzięki któremu zaraz po zakupie dobijesz do 20 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za tę kwotę to może znajdziesz 316i bez klimy szybki na korbki bez żadnych bajerów o przebiegu dochodzącym to 400tyś km. Ale chyba takie coś Cię nie interesuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dozbieraj jakies 5-8tyś i możesz sobie na spokojnie szukać czegoś co pojeździ i nie bedzie wymagało żadnego wkładu od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz gdzieś blisko jakieś komisy pojedź i zobacz co tam stoi w okolicy tych 16kzł, nabierzesz trochę wyobrażenia w temacie zakupu E46. Bo na razie to jak rozmowa o rozpoznawaniu smaku po kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na allegro, albo w komisach chociaż tam są ceny trochę droższe. JA kupiłem rok temu 320d za 17k i jestem zadowolony, stan całkiem przyzwoity, i oprócz rzeczy eksploatacyjnych i koła pasowego nie wymieniałem nic, także nie ma reguły. Kumpel kupił niby piękną za 22 i robił a to pompę a to coś tam jeszcze. poszukaj i zobaczysz czy jest coś godne zainteresowania. A na marginesie znajomy kupił ostatnio 320d 2000r w kombi za 17k, kupując bunię będziesz bardziej zadowolony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto na najniższym poziomie cenowym w rzeczywistości oszukujemy się sami - przecież taki samochód będzie wymagał napewno kilku poprawek i z tego wszystkiego uzbiera się "parę" zł...po zsumowaniu wszystkich kosztów wyjdzie suma za którą kupimy "lepsze" auto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem i droższe auto może okazać się większym śmieciem jak to tańsze. Według mnie do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Trzeba obejrzeć dokładnie auto, dużo jest naciągaczy ale i z drugiej strony świrów którzy chcą duża kasy za byle co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniadzach mozna miec rozsadne E39 albo naprawde bardzo wypasione i dopieszczone E36. E46... no moze nie bedzie najgorsze, ale na pewno bedzie wymagało wkładu finansowego dzięki któremu zaraz po zakupie dobijesz do 20 tys.

 

 

swieta prawda , a reszta co pisze ze w tej cenie nic nie kuipisz albo gruza bez klimy to tez nie wiem skad taklie info maja bo ja kupiłem swojego za 16,500 klima itd wszystko jest , + 2k wsadziłem na poczatek i jezdzi jak igła do dziś , tak ze szukaj i jak sie trafi okazja to kupisz , jak sie nie trafi to doskładaj do 20 i napewno cos znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak model E46 320d 136km 1999r

Wyposarzenia nie chce mi sie opisywać bez rewelki (rewelka=full)

ale bez lipy 6 poduszek bez skury klimatronik itd

a pakiet aerodynamiczny.

 

W 2008 roku dałem za Bawareczke 25.000

nie mając pojęcia wogóle o bmw az wstyd sie przyznać ale tak było i powiem

tak że akurat mi się udało z silnikiem żadnych problemów pompą czy turbo

i tu kolejny morał może by tak nie było elegancko gdyby na przestrzeni tych 3 latek np:

Gaszenie auta po ok 1min postoju na biegu jałowym tak samo kiedy następuje rozruch

autko zagrzane do 1 kreski i jedziemy. Jakaś ostrzejsza jazda o ile jest to możliwe z takim motorem tylko i wyłącznie na rozgrzanym autku do odpowiedniej temp.

 

Wiem może przesadzam tak jakby to było conajmniej M3 ale wiadomo może już bym był po naprawie turba albo pompy nigdy nie wiadomo dlatego zawsze powtarzam JAK DBASZ TAK MASZ.

W tym momencie wsadzam byle kogo i puszczam go w trase 5000km i na 99% jestem pewny ze z winy autka nic się nie stanie.

 

Wracając do tematu po wakacjach myśle cicho i na to liczę że nastąpi przesiadka na bęzynkę R6 :mrgreen:

i w momencie kiedy bede ją sprzedawał bedę ją cenił na 20.000 i niema szans żebym ją sprzedał taniej.

Bede wolał się zapożyczyć i kupic to co chce a moją kochanką( tak nazywa ją moja kobieta ) bedzie jeździć moja dziewczyna.

Żebyście nie myśleli że jakieś konkretne przeróbki nastąpiły bo nie tylko Amorki na bilsztejny B6 zmieniłem bo mimo wszystko lepiej jak troszką sztywniej jest.

 

Także naprawdę tak jak ci tu koledzy radzą dozbieraj do 20 tysi i zapraszam na jazdę próbną pod koniec wakacji :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był spór na temat tansza-gorsza,droższa-lepsza.Moim zdaniem nie ma reguły tak jak kolega mówił trzeba podejść indywidualnie.No chyba że ktoś wystawia 330ci 2001r za 17tys no to wiadomo co jest warta.Ale często można kupić auto z jakąś usterką co jest dużo tańsze a w rzeczywistości okazuje się że to drobnostka.Ale bywa też tak że kolęś sprzedaje super okazję lekko uderzoną przodem kosz naprawy to jedyne 1.500zl wytarczy wymienic chłodnice i można smigać a po wymianie okazuję się że auto nie jeżdzi trzeba jeszcze dołozyć 4tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.