Skocz do zawartości

520d kilka pytań, prośba


koziolekkamil

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zakupiłem niedawno 520d mam kilka pytań dotyczących tego autka.

 

1. S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 co to za opcja?? do czego służy?

2. Czy istnieje możliwość zmiany zawieszenia (sprężyny, amortyzatory) z m tech na standardowe??

3. Czy w tym modelu należy wymieniać odmę? tak jak w modelu e46 320d?

4. Mam błąd ELV (czerwony) blokada działa, auto pali. Jak się z tym uporać? jakiego "speca" polecacie w woj. łódzkim??

5. Co ile polecacie wymiane oleju ? 20 ? 30?

6. Czy usuwacie klapki z kolektora ssącego?

7. Czy do zwykłego radia można podłączyć usb??

8. Jak autko będzie prezentować się na feldze od m6 17" (polerka plus szary) proszę o zdjęcie podglądowe :)

 

 

*****. Prośba. Posiada może ktoś jakieś uszkodzone radio z e60, potrzebuje pokrętło od radia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze podjecie decyzji w sprawie klapek jest jak sie zdejmie kolektor i sprawdzi recznie stan mocowania itd.A dopiero pozniej wybierz rozsadna decyzje: wypad albo nie..... :think: Na podstawie przebiegu auta diagnoza nie bedzie raczej pewna,bo kazde auto jest inne..... :roll2: Ja mialem taki sam dylemat,przeczytalem mase postow i rozkrecilem sam kolektor,zdjelem blaszki i mam swiety spokoj.Zadnej roznicy nie widze..... :roll:
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wydaje mi sie, ze to informacja odnośnie napędu DVD, na jaki jest region przeznaczony ale moge się mylic. Z jakiego kraju auto?

2. tak

3. jaki kod silnika, z którego roku auto? myśle, że raczej tak

4. serwis mechaniczny Jagiełło na Sw. Teresy w Łodzi, dobry elektryk z nimi współpracuje Paweł, podjedź porozmawiaj

5. osobiście wymieniam olej co 20 kkm, jeżdze duzo po mieście i troche oleju przybywa zatem częsciej = lepiej

6. na pewno sprawdzić stan czy nie sa luźne na nitach, czy nie są zaklejone brudem niemiłosiernie, czy nie ma duzych nieszczelnosci spod kolektora.

7. co znaczy do zwykłego radia?

8. takie rzeczy tylko w erze

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zdjęciu kolektora należy zmienić uszczelki?

 

jak z kolejnymi pytaniami :)

 

jesli uszczelki są w dobrym stanie, nie są jakoś mocno wygniecione i nie ma absolutnie żadnych nieszczelnosci to teoretycznie nie ma koniecznosci.

 

Ale ja u siebie będe wymieniał przy sciąganiu, koszt przecież nieduży

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, że nic nie daje sprawdzanie czy klapki trzymaja sie dobrze na nitach bo zwykle pęka ośka z tych klapek. Jeśli kolektor jest starego typu to ja widze tylko dwa rozwiązania, albo nowy kolektor albo klapki wypad. Prędzej czy później klapki odlecą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozpoznać czy kolektor jest nowego czy starego typu?? przypominam że jest to 520d a nie 530d.

słyszałem że e60 oraz e90 z silnikami 2.0d już ten temat nie dotyczy, a ryzyko usterki jest znikome, więc gdzie jest prawda???? :|

 

duża różnica jest w komforcie jazdy między standardowym zawieszeniem a mtech?? ktoś ma porównanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak rozpoznać czy kolektor jest nowego czy starego typu?? przypominam że jest to 520d a nie 530d.

słyszałem że e60 oraz e90 z silnikami 2.0d już ten temat nie dotyczy, a ryzyko usterki jest znikome, więc gdzie jest prawda???? :|

 

Pytałem w ASO czy problem z urywającymi sie klapkami z kolektora dotyczy także 520d 163 KM i niestety potwierdził że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje klapki wyglądały dobrze,przebieg 140 parę tyś km ale je wywaliłem dla świętego spokoju,w poprzednim aucie zmasakrowała (1szt) silnik więc wolę dmuchać na zimne. Uszczelki w ASO koszt ok.100 pln.Jeśli chodzi o separator to wymiana co 3ą wymianę oleju,skoro auto jest świeżo kupione to wymień teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak rozpoznać czy kolektor jest nowego czy starego typu?? przypominam że jest to 520d a nie 530d.

słyszałem że e60 oraz e90 z silnikami 2.0d już ten temat nie dotyczy, a ryzyko usterki jest znikome, więc gdzie jest prawda???? :|

 

Pytałem w ASO czy problem z urywającymi sie klapkami z kolektora dotyczy także 520d 163 KM i niestety potwierdził że tak.

 

Ja jakiś czas temu również pytałem w ASO czy problem z urywającymi sie klapkami z kolektora dotyczy także 520d mojego silnika 177km N47 i powiedzieli że nie. Nic złego nie może się stać , bo nawet jak by się klapka urwała to nic złego nie zrobi bo jest " plastikowa ". Z tym silnikiem ponoć jeszcze nikt się do nich nie zgłosił z tą dolegliwością . Przypominam że nie jest to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat byłem dzisiaj w ASO co prawda w innej sprawie i poprosiłem żeby pokazali mi kolektor ssący , nie mieli na stanie , szkoda. Skoro twierdzisz że te klapki w silniku 2.0D N 47 są metalowe tylko pokryte jakimś sylikonem , zadzwonię jeszcze raz zobaczymy co na to powiedzą ,żeby się upewnić spytam o to samo jeszcze w innym ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze wczytałem ale one są tylko dostepne w tych wieśniackich ala lexusowych i przydumianych kolorach? Jeśli tylko te to straszna wieś chociaż tam na końcu są jakby ori - to przy pystepnej cenie jak najbardziej warte uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.