Skocz do zawartości

BMW E90 320i spadek mocy przy wysokich temperaturach


Kucu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Po wybraniu odpowiedniego modelu [E90] pojawia się okno, w którym wybierasz "Engine" następnie szukasz swojego modelu silnika "N46" i wchodzisz, tam będziesz miał " error memory", następnie " read error memory", sprawdzi czy są błędy,a jeśli są to je pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich jestem nowy :)

Mam też identyczny problem jak poprzednicy. A mianowicie spadek mocy po rozgrzaniu silnika.

We wtorek 18-tego oddałem auto do speca . Dziś odebrałem auto od elektromechanika.

po podłączeniu kompa, wyszedł problem z vanosem, a mianowicie silnik nie nadążał za wałkiem ssącym.

co dziwne przyczyną u mnie był zapchany filtr oleju.

nie mam zdjęcia, ale filtr wyglądał strasznie aż go zassało . zapchany filtr powodował zaniżone ciśnienie oleju,

ale do takich wartości ze nie wyskakiwał błąd na desce rozdzielczej . Niskie ciśnienie oleju powodowało odcięcie vanosa i utratę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są gorsze informacje, usunięta została usterka ale wciąż nie znana jest przyczyna.

zacznę od początku.

Auto posiadam od lipca zeszłego roku, zaraz po zakupie wymieniłem olej i filtry (jasna sprawa),

po wymianie auto zaczęło brać olej, około 0.5l na 1000km, wymieniłem odmę i po około miesiącu od wymiany problem miną .

I wtedy zaczął się problem z utratą mocy. pierwsze co zrobiłem to czyściłem elektrozawory ,ale nic to nie dało.

Zebrałem opiłki z zaworów i udałem się do mechanika. wyszło ze filtr oleju strasznie zapchany, cały czarny. Od wymiany oleju zrobiłem 8000 km i filtr [BAD].

Nie wiem skąd syf i opiłki w silniku. i teraz są 2 opcje.

Albo silnik na wykończeniu ( chodź chodzi normalnie bez jakichkolwiek dziwnych odgłosów, pracuje równo)

Albo mogły być jakieś problemy przy wymianie seperatora oleju i teraz odbiło się to czkawką.

Zastanawiam się nad wypłukaniem silnika tylko niech ktoś poradzi, czy tak czy nie i jak.

Dziękuje z góry,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Poczekaj na cieplejsze dni, żeby upewnić się, że nie wróci.

Główne pytanie, to: dlaczego nie traci mocy na zimnym? Jeśli olej jest gęstszy jak jest zimny, to powinno być gorzej i w miarę wzrostu temperatury, powinno się poprawiać. Jak wiemy, jest dokładnie odwrotnie.

Druga sprawa: jaki olej miałeś zalany wcześniej i na jaki wymieniałeś? jakiej firmy filtr? jaki kod błędu pojawił się po podłączeniu do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cieplejsze dni to pojawialo się to dosc szybko , ale jesli chodzi o takie dni jak obecnie to auto potrzebowalo okolo 20 kilometrow i mocy brakowalo. Po usunieciu usterki przejechalem 50 kilometrow i jak narazie nic. Sprawdzianem bedzie majowy weekend. Bedzie trasa na strzal 350kilometrow.

Jesli chodzi o sprawę 2 to jest moj błąd. Bo nie wiedzialem do konca jaki olej byl, a zalalem go castrolem fuu syntetyk. Filtr tez nie byl z najnizszej polki ale nie pamietam jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wiesz co, z tymi filtrami to już kilka razy słyszałem, że się uszkadzają. Pytanie tylko dlaczego? nie chcę nikogo oskarżać, ale wydaje mi się, że moment (25 Nm) przykręcania obudowy, który jest nawet napisany na pokrywie (co wydaje się ważną informacją) jest często bagatelizowany przez mechaników i stąd taki efekt. Nie wolno skręcać momentem "na chama" bo filtr się zgniecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z moją becia ale tylko wtedy jak się dobrze Zagrzeb. W środę oddałem moje autko do mechanika bo miałem check na desce i ewidentny brak mocy. Kolegowie mechanicy stwierdzili zw brak usterki w moim aucie pff. Dodam że robiłem u nich uszczelniacze zaworów, rozrząd i komplet sprzęgła. I zastanawiam się czy problem nie leży w w którejs rzeczy która naprawiali mechaniki :duh: bo jak się pytam czym to może być spowodowane to gość który naprawia tylko bmw mówi że problem może być w filtrze paliwa :mad2: :mad2: przecież w e90 320i filtr jest nie wymienny :) także ja już nie mam pomysłu co to może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuje sprawdzić ciśnienie oleju.

Wkręcić manometr w miejsce czujnika i odczytać wartości na zimnym i rozgrzanym silniku.

Stanąłem u siebie w tym miejscu. Będę rozbierać dół silnika. Może być to pompa. W niektórych wersjach luzowaly się śruby albo zapchany smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy plukac silnik. Bo olej wymienię w majówkę.

A po za tym z moich obserwacji wychodzi wlasnie ze silnik przed zakupem zalany byl gestrzym olejem, powsal nagar a ja zmieniajac na castrola 5w30 poplukalem silnik i z tad ten syf. Poprzedni wlasciciel zauwazajac ubytki oleju postanowił zalac go gestrzym,albo wlali jakiegos doctora. Ja teraz zaleje go liqui moli longlife 3, zrobie plukanke specyfikiem tej samej firmy i filtr manna. Mam nadzieję że dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Błąd mam tylko jeden P0430 i świecący check

Dziwne, że mechanik u którego byłeś nie zainteresował się tym.

 

Powiedz czy plukac silnik. Bo olej wymienię w majówkę.

A po za tym z moich obserwacji wychodzi wlasnie ze silnik przed zakupem zalany byl gestrzym olejem, powsal nagar a ja zmieniajac na castrola 5w30 poplukalem silnik i z tad ten syf. Poprzedni wlasciciel zauwazajac ubytki oleju postanowił zalac go gestrzym,albo wlali jakiegos doctora. Ja teraz zaleje go liqui moli longlife 3, zrobie plukanke specyfikiem tej samej firmy i filtr manna. Mam nadzieję że dobrze myślę?

zrób płukankę koniecznie i nie zalewaj Castrolem

Edytowane przez hashin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukankę zrobię i olej też zaleje tak jak napisałem wcześniej czyli liqui moli longlife3 5w30

 

Kszyhuu napisał(a):

Błąd mam tylko jeden P0430 i świecący check

ja nie miałem żadnego błędu na desce, dopiero gdy elektromechanik podłączył bete pod kompa

na vanosie były nie prawidłowe wartości , i skrajne ciśnienie oleju

i stąd chyba pchneło go to tego by zobaczyć filter.

t

dobrze ze są zawory bezpieczeństwa które puszczają olej omijając filtr i odcinają moc, w przeciwnym razie silnik zatarty.

z 2 strony dobrze i nie dobrze bo tak to syf do silnika idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd mam tylko jeden P0430 i świecący check

 

Po pierwsze zmień mechanika. Niech inny mechanik sprawdzi Ci w jakim stanie jest katalizator i jakie są odczyty z sondy bo błąd w pierwszej kolejności wskazuje na uszkodzony KAT lub sondę. Problem z KAT-em będzie powodował spadek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany mechanika to masz racje, byłem w stanie ich polecic kazdemu bo wydawało mi sie ze znają sie na robocie i robią to co lubią, ale teraz widze ze nie są warci polecenia :) spaliny mam około 0,06 a powinny byc 0,02. Sonde na banku 2 tam gdzie występuje błąd mam nową i nadal bez zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie

silnik wymyty olej nowy wraz z filtrem i zong- niby wszystko dobrze z tą różnicą że auto nie zbiera się tak jak powinno

tzn z niskich obrotów tak do 3,5 - 4 tyś obrotów potem już jest dobrze.wydaje mi się ze auto zbiera się lepiej na 4 biegu niż na 2.

i teraz pytanie co tym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.