Skocz do zawartości

[E39] Regulacja świateł mijania/Wymiana regulatora


sulig1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
nie rozklejaj ja wymieniałem w zeszłym tygodniu bez rozklejania i dosłownie 10 min roboty a jak rozklejisz to morzesz coś uszkodzić nie polecam.

nic sie nie uszkadza przy rozklejaniu opalarka z reg.temp. to pierwsze po drugie wyczyscisz sobie 10-+letnią lampe w srodku zdziwisz sie jak była czysta :D po trzecie skleisz dokładniej niz fabryka zero problemów z parowaniem ja stosuje metode rozklejania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
nie rozklejaj ja wymieniałem w zeszłym tygodniu bez rozklejania i dosłownie 10 min roboty a jak rozklejisz to morzesz coś uszkodzić nie polecam.

nic sie nie uszkadza przy rozklejaniu opalarka z reg.temp. to pierwsze po drugie wyczyscisz sobie 10-+letnią lampe w srodku zdziwisz sie jak była czysta :D po trzecie skleisz dokładniej niz fabryka zero problemów z parowaniem ja stosuje metode rozklejania

 

 

Zdecydowalem sie na rozklejenie reflektorow. Tak jak gorik79 napisal, warto to zrobic chociazby zeby miec tego dodatkowego bonusa w postaci wyczyszczenia wnetrza. Troche syfu bylo!

Sama robota jak sie okazuje nie taka straszna, wszystko poszlo gladko. Lampy przezywaja druga mlodosc po dobrym wyczyszczeniu srodka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sorki ale się nie da rozkleić lamp po lifcie próbowałem i nic

jak masz 2003r bedzie cięzko ale nie pisz ze po lifcie sie nie da bo lift był pod koniec 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Mam samopoziomowanie i lampy sie reguluja przy kazdym odpaleniu, jednak po probie regulacji recznej pokretlami mam wrazenie ze snop swiatla sie nie rusza.

Czy to znaczy ze juz wyzej sie podkrecic nie da?

Edytowane przez mlyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap za mocowanie ksenonu z tyłu lampy i próbuj poruszać we wszystkie strony jeśli latają to są do wymiany. Ja wymieniłem ustawiłem światła i okazuje się że dalej nie świecą jak powinny. Kupuje teraz odblysnik i nowe zarniki to już powinno poprawić oświetlenie już ostatecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są odpowiedzialne za regulacje ręczną. Jak masz do wymiany regulatory. I już rozbierzesz lampę polecam zrobić od razu odbłyśniki. Są firmy które naprawiają odbłyśniki(ja naprawiałem za 150 zł) . Albo kup nowe. Robota jedna a efekt świecenia lamp jak w nowym aucie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie żałuję, że z automatu nie wymieniłem odblysnika teraz znowu rozkładanie lampy mnie czeka także polecam Ci dać troszkę więcej kasy ale zrobić już wszystko za jednym strzałem. A przy okazji sprawdź sobie czy czujnik poziomowania na bank działa. U mnie niby lampy się poziomowaly ale czujnik na przedniej osi był zatarty. Są dwie opcje albo ściągasz koło prawe i masz dojście do czujnika albo włączasz światła podnosisz maskę i naciskasz na nadkole mój po wymianie czujnika łapał i było widać ruch lampy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy chyba też jest ale głowy nie daje. U mnie jest tak ze na zgaszonym silniku jak ruszyłem czujnikiem chodziły płynnie pod odpaleniu takimi skokami ale z tego co czytałem tak ma właśnie być. Możesz sprawdzić mówię dużo czasu nie zajmuje a przynajmniej będziesz wiedział co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tu jest filmik na YT jest jeszcze kilka innych filmików ten ma najlepsza jakość i wszystko krok po kroku co i jak ja próbowałem robić bez rozkładania ale nie mogłem dorwać długiego i cienkiego torxa i zdecydowałem się na rozkładanie lamp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego filmiku to takie uwagi - przydają się jeszcze:

- długa pęseta (można łapać nią regulator, manewrować nim itp) lub

- kawałek drutu (najlepiej np stara szprycha od roweru) wygięta w takie "V" gdzie jeden koniec tej V-ki jest długi - jako uchwyt dla ręki - a drugi koniec tej "V"-ki jest tylko taki max 1,5-2cm - na ten koniec nakładamy sobie regulator i trzymając lampę szkłem do dołu można wtedy bez obklejania regulatora jakimiś taśmami dosunąć go sobie na prowadnicę i dalej śrubę, która wkręca się w regulator).

No i oczywiście jeszcze warto pamiętać aby w otwór, w który wkręca się śruba w regulator dać 1-2 krople jakiejś oliwy, lekkiego smaru aby śruba łagodniej wydrążyła sobie gwint w plastikowym otworze regulatora. Wkręcanie tej śruby też polecam stopniowo - ze 2-3 obroty wkręcić i wykręcić aby śruba gwintowała to powoli (zdarza się czasem, że przy gwałtownym wkręcaniu śruby regulator potrafi pęknąć na tym otworze).

Ja dodatkowo jeszcze zdemontowałem ten uchwyt na światłowody, który jest na 3 nóżkach (jest na wcisk więc wystarczy tylko przystawić jakiś płaski śrubokręt przy blaszce i tej plastikowej tulejce, w która blaszana stopka wchodzi i stuknąć w śrubokręt ręką aby wysunąć ten stelaż na światłowodu - przy jego ponownym montażu przydaje się np jakiś trochę grubszy drut lub gwóźdź wygięty na końcu pod kątem 90 stopni w taki jakby haczyk aby z kolei zaczepić za tą blaszaną stopkę i pociągnąć ją aby się wsunęła w plastikowe tulejki w obudowie lampy).

Zdjęcie tego stelaża na ringi daje trochę dodatkowego miejsca i można przez otwór na żarówkę od ringów lepiej manewrować samym regulatorem.

Pzdr.

Edytowane przez Manolito77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach będę się zabierał za ponowne rozklejanie lamp ponieważ chce wymienić odbłyśniki( zrobiłem błąd i nie wymieniłem ich od razu) i mam pytanie. Otóż jakiego kleju użyć żeby to wszystko idealnie już było spasowane i nie parowało? po ostatnim zabiegu prawa lampa lekko mi paruje a chce to wyeliminować totalnie. sta pytanie czy wystaarczy zwykły czarny sylikon? jeśli tak to rozgrzać najpierw klej i nanieść sylikon czarny czy najpierw nałożyc sylikon podgrzać czy w ogóle nic nie grzać poprostu nałożyć silikon i docisnąć kloszem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.