Skocz do zawartości

Pukanie na dołkach


Bliss

Rekomendowane odpowiedzi

Opisalem sie ale mi posta wcielo wiec krotko ...

 

Nie zwalacie winy na Nasze DROGI !!! kazdy samochod wPL jezdzi po tym samym !. Moja eks A4B6 miala przerobione 240tys z czego 100tys przezemnie i przez caly okres uzytkowania nie doswiadczylem Z A D N Y C H stukow !. Zeby mnie ktos zle nie odebral , nie psiocze na BMW bo to swietny samochod i lepiej mi sie nim jezdzi ale te wlasnie zgrzyty puki i stuki to jest porazka ...Nie mialem tego ani w A4 ani w poprzedniej Vectrze B FL . Tam bylo mega cicho w porownaniu z tym co jest tu na nierownosciach .

W bagazniku orkiestra gra a przy drzwiach gwozdzie wbijaja :duh: .

 

A wiec do rzeczy ... znow jadac po "Naszych drogach" docisnolem prawa reka podufitke przy drzwiach pasazera i ... cisza z tamtej strony poza dzwiekami z tylnej czesci kabiny (tylne drzwi , roleta i slynny bagaznik w e91. ) .

Wiec chyba rozmontuje ta podsufitke w sobote i zobacze co tam za bubel siedzi . Dziwne ze od strony kierowcy jest cisza. Moze ktos ja rozbieral i zle zlozyl i stad taki efekt (mam panorame a one lubia sie psuc i moze konieczne bylo jej demontowanie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie póki co cisza. Tydzień minął :)

 

Pzdr.

Jak uporam sie z podsufitka to sprobuje tego o czym mowiles. Poki co jak docisne to przestaje stukac z przodu a to dla mnie najbardziej denerwujacy dzwiek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest też trochę to, że jakoś mało znany problem a tu widać sporo jednak osób się boryka, w żadnej prasie (a szukałem sporo opinii o serii 3) nie ma ani wzmianki. Wydaje mi się że jest to spowodowane brakiem skupienia uwagi na dźwiękach, ja w sumie też zauważyłem to jakieś 50km po kupnie. A samochód zrobił w Polsce teraz może z 500km.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna wielka MASAKRA!!

 

Wszystkie zabiegi silicony, nivea, wazeliny i inne bzdety nie pomagają.

Ja juz wiem co mi trzeszczy i ciekawy jestem jaki bedzie koszt tej uszczelki górnej cześci drzwi co szyba wchodzi w nią ?

W moim przypadku pomaga jedynie lekkie uchylenie szyby.

Podpowie ktoś jakie są ceny ?? pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do jakiegoś ASO, bo chyba nikt nie wpisuje w czynności serwisowe wymiany tego ustrojstwa....Jakbyś wiedział daj znać ile kosztowało i czy definitywnie zakończyło sprawę, u mnie głównie też ta uszczelka chyba sprawia problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedna wielka MASAKRA!!

 

Wszystkie zabiegi silicony, nivea, wazeliny i inne bzdety nie pomagają.

Ja juz wiem co mi trzeszczy i ciekawy jestem jaki bedzie koszt tej uszczelki górnej cześci drzwi co szyba wchodzi w nią ?

W moim przypadku pomaga jedynie lekkie uchylenie szyby.

Podpowie ktoś jakie są ceny ?? pozdrawiam .

nie wymieniaj tej uszczelki bo to nie ona powoduje skrzypienie ja czekam na kogos z wawy na usuniecie skrzypienia zrobie to dla reklamy zapłaci tylko za tasme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ewidentnie cos z podsufitka (mam panorame) w jednym miejscu stuka lekko. Generalnie jest troche roboty zeby to zdjac wiec narazie sie za to nei zabieralem . Uszczelki wydaja sie byc ok . Ostatnio jakby ciszej jest albo moje ucho jest mniej wyczulone.

 

pozdrawiam "trzeszczacych" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jedna wielka MASAKRA!!

 

Wszystkie zabiegi silicony, nivea, wazeliny i inne bzdety nie pomagają.

Ja juz wiem co mi trzeszczy i ciekawy jestem jaki bedzie koszt tej uszczelki górnej cześci drzwi co szyba wchodzi w nią ?

W moim przypadku pomaga jedynie lekkie uchylenie szyby.

Podpowie ktoś jakie są ceny ?? pozdrawiam .

 

W E87 2005 rok mam dokładnie tak samo. Mam stukanie jakby coś w drzwiach (nie ważne czy padało czy nie, na początku jak było mokro to było w miarę cicho, teraz już nie ma znaczenia).

Uchylam szybę nawet na kilka milimetrów (tak że nie widzę nawet , że jest otwarta bo zasłania uszczelka) i te stuki milkną. Też smarowałem wazelinami,

silikonami itd... guzik pomogło tylko teraz mam non stop szyby brudne jak opuszczę i zamknę ;). Chciałem nawet boczek ściągać i sprawdzać mechanizm od szyby.. ale to chyba ostateczność.

 

bartekotoja dowiadywałeś się o cenę tej uszczelki? wymieniałeś ją? w ogóle udało Ci się poradzić z tym problemem ?

 

W ogóle wydaje mi się, że te skrzypenia/stuki w różnych samochodach mogą się brać z różnych przyczyn...Nie zaszkodzi krok po kroczku próbować eliminować ;)

Złotego środka dla wszystkich nie ma i chyba nie będzie.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowałem takim silikonem w płynie (silikon stosowany w przemyśle) - a drugą stronę smarem teflonowym. Zarówno silikon jak i teflon zdają egzamin.

 

Możesz napisać czy pomogło, a jeśli tak to jakich firm były to środki?

Ewentualnie na ile czasu pomogło.

 

Pomogło. Silikon w płynie przywiózł mi znajomy, cholera wie co to, wykorzystywany jest w fabrykach, w przemyśle ciężkim.

Smar teflonowy akurat był firmy Berner (chemia przemysłowa) ale np Forch czy Wurt oferują to samo. Także silikon na szmatkę i mocno wcierać w gumę (obficie, nie żałować)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

 

Panowie jako ze zmagalem sie jakis czas z trzeszczaca podsufitka (bynajmniej tak mi sie wydawalo ) chce poinformowac ze problemem z brzydkimi (czasem nawet na zakretach ) trzaskami w moim przypadku z okolic dachu byl ... DACH PANORAMICZNY ( AO :clap: ). Konkretnie problem polega na tym ze bawarczycy wpadli na pomysl by podkladki pod dach , byly z dosc twardego plasitku ktory pod wplywem zmian temperatur (problem zaczol sie gdy temp spadla ponizej 10 stopni ) poprostu sie jeszcze bardziej utwardzil i skurczyl odrobine . Efekt ...pracujacy dach nawet na przechylach i co najlepsze zaczely puszczac sruby mocujace i z kazdym przejechanym km szczegolnie po wybojach bylo coraz gorzej .

Dach byl nie ruszany , fabryczny , podsufitka nie byla wczesniej rozbierana - wszystko w ORI .

Gosc powiedzial mi ze po 5-6 latach te dachy wlasnie cierpia czasem na takie dolegliwosci (nie wszystkie w zaleznosci od montazu / serii itp).

 

Cena jaka zaplacilem za usluge wydaje sie byc odpowiednia- koszt z fvat 280zl . Czas, jakies 4-5h. W samochodzie posprzatane , podsufitka w paru miejscach tylko delikatnie ubrudzona :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też wokół ramek drzwi na ramie samochodu przyklejona jest taka jakby taśma przeźroczysta? W mojej e91 jest takie coś, ale skrzypieniu to nie zapobiega. Co jakiś czas muszę przesmarować zamszową uszczelkę na drzwiach wazelina techniczną żeby mieć spokój :) Edytowane przez alvarokr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U was też wokół ramek drzwi na ramie samochodu przyklejona jest taka jakby taśma przeźroczysta? W mojej e91 jest takie coś występuje ale skrzypieniu to nie zapobiega. Co jakiś czas muszę przesmarować zamszową uszczelkę na drzwiach wazelina techniczną żeby mieć spokój :)

ta tasma musi byc teflonowa ta z aso choc droga teflonowa nie jest albo zle nakleili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też wokół ramek drzwi na ramie samochodu przyklejona jest taka jakby taśma przeźroczysta? W mojej e91 jest takie coś występuje ale skrzypieniu to nie zapobiega. Co jakiś czas muszę przesmarować zamszową uszczelkę na drzwiach wazelina techniczną żeby mieć spokój :)

ta tasma musi byc teflonowa ta z aso choc droga teflonowa nie jest albo zle nakleili

 

yhym..czyli pewnie ma to za zadanie zmniejszyć trzeszczenie..także nawet nie przymierzam się do jej zerwania bo mogłoby być tylko gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem ze skrzypieniem, które było spowodowane tym, że tylne drzwi lekko się ruszały/uginały na nierównościach (uszczelka tarła o uszczelkę).

Trochę to ucho przesunąłem i jest cicho.

 

Gorzej mam z trzaskami w drzwiach kierowcy (nie skrzypienie, po prostu takie lekkie stuki w środku jakby), tam nawet tak ucho przesunąłem, że drzwi były głębiej niż tylne od strony kierowcy. Na trochę to pomogło, ale i tak wróciłem do poprzedniego stanu, bo lipnie to wyglądało. Po deszczu lub myjnie stuków nie ma więc to z pewnością coś z uszczelkami albo całą ramką + uszczelki.

Problem z tym, że one wyglądają super, są miękkie a jednak coś o coś pociera i stąd hałas. Jakieś inne pomysły ? już myślałem żeby całą ramkę zmienić z uszczelkami ale nie wiem czy to coś da, bo moje są w super stanie. Nie wiem też ile kosztuje ramka + uszczelki w ASO, ale pewnie sporo. Lepiej poszukać jakiegoś rozbitka nowego... Próbował ktoś tego?

 

Pozdrawiam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mozna sprobowac wymienic na ramke/uszcelke po lifcie problem powinien zniknac.

 

Przy okazji ... poradzilem sobie ze stkukami z bagaznika :D . U mnie problemem w bagazniku okazal sie ...skrzypiacy zawias tylnej kanapy !! . WD40 rozwiazal sprawe niemal natychmiastowo . Poki co jest cicho , czasem jakas uszczelka zagra na nierownosciach ale juz nie zwracam na to uwagi za bardzo . Jest :cool2:

p.s.Podziekowania dla kolegi Artuj za to ze zgodzil sie jezdzic w moim bagazniku bez obaw ze wywioze go do lasu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO. Koleś mi pokazywał jak z 5-6 razy zmieniła się ta górna uszczelka, gdzie jest ten mieszek (sprawdzane było dla E87 z 2005 roku).

Powiedział, że te najnowsze z jedynki będą pasować do mojego i ponoć problem pukania w drzwiach (z drzwiami) nie powinien wystąpić. Uszczelka kosztowała jakieś 185zł na jedne drzwi.

Mi tylko słychać te od strony kierowcy i tylko jedną był brał, bo koszt nie jest mały. Ale potem udałem się do bardzo fajnego pana z serwisu, który przyznał, że taki problem występuje w jedynkach, trójkach i piątkach a nawet i potrafi w siódemkach ;) poradził mi kupić u nich taką taśmę (20metrów kosztuje 160 kilka zł) i przykleić na ramę tam gdzie wchodzą drzwi (jedna osoba gdzieś w poście wyżej pisała o tym, że takie coś ma). Kupiłem tego 8metrów, ale wystarczy mniej - muszę sprawdzić ile mi zostało (kleiłem obydwie strony po całości przednie i tylnie drzwi, przykleiłem i jest cichutko!!!! Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że takie coś może pomóc. Taśma wygląda jak ciut grubsza taśma klejąca, praktycznie jej nie widać bo jest przezroczysta (mam też srebne auto co doskonale maskuje). Miałem gdzieś, że wydałem na to ponad 60zł, efekt osiągnąłem ! w końcu ! Generalnie koleś mnie wypytywał czy po myciu auta stuki są (nie było). Szczegóły jak to przyklejać co dokładnie mogę odpisać na priva jakby chciał z czasem może w tym poście umieszcza też (potestuję trochę to rozwiązanie, dopiero 3 dzień jeżdżę).

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byłem w ASO. Koleś mi pokazywał jak z 5-6 razy zmieniła się ta górna uszczelka, gdzie jest ten mieszek (sprawdzane było dla E87 z 2005 roku).

Powiedział, że te najnowsze z jedynki będą pasować do mojego i ponoć problem pukania w drzwiach (z drzwiami) nie powinien wystąpić. Uszczelka kosztowała jakieś 185zł na jedne drzwi.

Mi tylko słychać te od strony kierowcy i tylko jedną był brał, bo koszt nie jest mały. Ale potem udałem się do bardzo fajnego pana z serwisu, który przyznał, że taki problem występuje w jedynkach, trójkach i piątkach a nawet i potrafi w siódemkach ;) poradził mi kupić u nich taką taśmę (20metrów kosztuje 160 kilka zł) i przykleić na ramę tam gdzie wchodzą drzwi (jedna osoba gdzieś w poście wyżej pisała o tym, że takie coś ma). Kupiłem tego 8metrów, ale wystarczy mniej - muszę sprawdzić ile mi zostało (kleiłem obydwie strony po całości przednie i tylnie drzwi, przykleiłem i jest cichutko!!!! Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że takie coś może pomóc. Taśma wygląda jak ciut grubsza taśma klejąca, praktycznie jej nie widać bo jest przezroczysta (mam też srebne auto co doskonale maskuje). Miałem gdzieś, że wydałem na to ponad 60zł, efekt osiągnąłem ! w końcu ! Generalnie koleś mnie wypytywał czy po myciu auta stuki są (nie było). Szczegóły jak to przyklejać co dokładnie mogę odpisać na priva jakby chciał z czasem może w tym poście umieszcza też (potestuję trochę to rozwiązanie, dopiero 3 dzień jeżdżę).

czyli to samo co ja przyklejam za 1/3 tej ceny ale i tak u nich ta tasma staniała bo jak ja się pytałem to było 750zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie z pomocą kolegi gorik79 pozbyłem się raz na zawsze pukania i trzeszczenia i uszczelek w drzwiach w moim e90, oklejenie taśmą teflonową okazało się zbawienne :) mam treaz błogą ciszę i spkój. Polecam naprawdę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.