Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy w trakcie jazdy E83 2,0 2005


keddex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze byc zostawione w reduktorze jedno stare lozysko :) I pewnie tak jest. Moze tez byc tak,ze wsadzili Ci nowe lozysko ale firmy np. FAG. Niestety tej firmy lozyska nie nadaja sie do skrzynki :)

Bezpiecznik mozesz sobie wylaczac ale niewiele Ci to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Re: Dziwne odgłosy w trakcie jazdy E83 2,0 2005

 

Postprzez automat_82 » 13 Paź 2014 23:12

Dzisiaj odłączyłem reduktor na wtyczce. Wszystko ucichło. Znowu reduktor, wychodzi na to, że od momentu wsadzenia był walnięty :-/

Nie wiem co mam z tym gościem zrobić, jest 380km ode mnie. Będzie walka ostra, bo teraz nie odpuszcze, a jechać trzeci raz do niego nie będę

 

Witam kolego doszedles do ladu z tym swoim reduktorem? Bo mam podobny problem po regeneracji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, też mam problem z "buczeniem" z okolic tylnego mostu. Przy prędkości 60-80 najbardziej słyszalne, szczególnie kiedy silnik jest pod obciążeniem (kiedy puszczam gaz jest trochę ciszej). Jednak czytając Wasze posty (szczególnie Kolegi "Faliszewice") zastanowiłem się nad swoim problemem. Teraz mam założone felgi "M" 18 cali i wszystkie opony jednakowe PIRELLI SCORPION 235/55 R 18 i buczenia nie ma. Na lato mam felgi "M" serii "Y" 19 cali z oponami PIRELLI P ZERO ROSSO (przód:235/45 R 19; tył: 255/40 R 19), które kupiłem używane i jest buczenie. Nie wiem czy sobie sam odpowiedziałem, ale jeżeli tak to w czym dokładnie może tkwić ów problem buczenia na letnim zestawie, a na zimowym nie? Będę wdzięczny za wszelkie fachowe porady :)
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mój samochód także cierpi na opisaną przypadłość. Jeżdżę tym autem dopiero 2 tygodnie. Dostałem go z nowymi zimowymi oponami w standardowym rozmiarze 235/55/17 (kupione i zalozone dosłownie przed 3 tygodniami) . Rocznik 2005, najechane prawie 200k km. Buczenie słychać tylko na 5 biegu, przy obciążeniu silnika (np. podczas wyprzedzania, przyspieszania pod górę ). Jak przeciągnę go dłużej na 4-ce do 3-3.2k obr i dopiero potem wbije 5-kę to buczenia nie będzie. Jak na 5-ce docisnę więcej gazu przy 2k obr to zanim dojdzie do 2.5k obr zacznie buczeć.

Czy to łożyska w skrzynce? Wyciągnięty lańcuszek? Może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ponieważ przed momentem zarejestrowałem się na Forum - chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich jego uczestników. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem X3 2,0 d. E83 z 2005 roku. Auto ma przebieg 230000 km. Swoją obecność na Forum zaczynam w tym wątku albowiem niestety i on mnie dotyczy. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy samochód z napędem na cztery koła więc niespecjalnie znam się na sterowaniu napędami. Problem polega na buczeniu najczęściej przy obrotach 1800 - 2000 jadąc na czwartym biegu czyli jazda nie wysilona. Raz to buczenie występuje a raz nie. Ponieważ śledzę to Forum już dość długo to powymieniałem wszystkie możliwe oleje i filtry ale buczenie nie ustąpiło. Za parę dni wymienię też opony - zobaczymy. Pytanie moje brzmi - czy jeśli się okaże, że to skrzynka xdrive jest odpowiedzialna za to buczenie to trzeba robić jej pełen serwis czy wystarczy wymienić np łańcuch? Auto na 100% nie ma objawów zużytej dwumasy. Czy w przypadku początku awarii xdrive nie powinny wyświetlać się jakieś kontrolki? Czy te błędy wychwyci diagnostyka komputerowa?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

 

A, jeszcze jedno - czy jest jakiś spec od tych napędów w pobliżu Radomia?

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby potwierdzić lub wykluczyć tz buczenia od skrzynki rozdziału mocy to możesz odłączyć wtyczkę od tej skrzynki.

Odnośnie ewentualnej naprawy takiej skrzynki to było już wiele napisane w innym wątku i to nie jest takie proste jak wymiana oleju czy pogrzebania przy hamulcach .Tu na forum jest znany warsztat Papika a o innych nie słyszałem .Teoretycznie to Ci co naprawiają skrzynie biegów powinni być w stanie taką skrzynkę naprawić tylko pozostaje kwestia dostępu do części.

Źródeł uczenia może być sporo np, odma, pompa vacum ,automatyczna skrzynia biegów, układ wspomagania,

opony, koło pasowe, itd .

Jak byś to nagrał to może ktoś by to rozpoznał.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samochód sporo stał, nie ukrywam, że im dłużej nim jeżdżę tym jest lepiej - może wszystko musi się ułożyć. Szczerze powiem jazda nim to czysta przyjemność, jak tylko możliwości pozwolą to już innego typu auta nie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopowiem iż w jednym przypadku buczenie było spowodowane zużytym amortyzatorem przednim :cool2: :cool2:

Po wymianie cisza :cool2: :cool2: I to był prawy a nie lewy i tutaj było tylko buczenie na piątym biegu a tak nic :mad2: :mad2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Kolegów

 

Po pierwsze przywitam sie: Jacek z Czestochowy lat 50 ......X3 2,0 2008 rok, auto z przebiegiem prawdziwym 217 tys.

Z tyłu jest lekkie huczenie ale w przedziale tylko 40 - 60 km/h, także przy zmianie biegów np. 2 na 3 bieg , huczy w szczególności na luzie. Gdy silnik ciągnie raczej nie huczy. Powyżej 60 km/h nic nie słychac i mozna podrózowac tak nawet do prędkości 150 km/h. Osłuchałem że huczenie jest bardziej z prawej strony, podejrzewam łożysko koła ale po podniesieniu jednej lub drugiej strony auta nie słychac zuzycia łożyska - słychac pracę przegubów półosi i mostu.

Jakieś pomysły.....Dodam że sprzęgło , dwumasa sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

łozysko tył prawe wymienione, huczenie bez zmian, poziom olejów sprawdzony w moście ,skrzyni, skrzynce rozdz. itp

Po dokladnej obserwacji jak odpuszczam gaz zaczyna lekko huczec np. jadąc 60km/h wystarczy lekko nacisnąc pedal gazu ( minimalnie) i już nie huczy.....masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ci powyżej napisano

luzy na łożyskach kół, wałka atakującego i krzyżaków wału

Hmm... łożysko wymieniłeś tak na wszelki wypadek czy raczej trafiłeś do warsztatu co bez diagnozy wymieniają co popadnie?

Łożysko jak jest uszkodzone to lubi cały czas hałasować , sam pisałeś

po podniesieniu jednej lub drugiej strony auta nie słychac zuzycia łożyska - słychac pracę przegubów półosi i mostu.

Musisz iść tym tropem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.