Skocz do zawartości

320d dwumas?? pomocy


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam panowie do was ogromna prośbę o doradzenie w mojej sprawie bo niewiem co robić....;/ Od paru dni moje auto zaczęło wydawać dziwne odgłosy takie jakby tyrkanie ...;/BYlem u takiego mechanika i stwierdził ze to dwumas...ale mowil zebym jezdzil spokojnie a jak sie wykończy całkowicie to zrobimy ze nic sie nie stanie jak sie rozwali...troche mnie to zdziwilo...Pojechalem pozniej do Bosch service nadsluchiwali i tez stwierdzili ze dwumas..twierdzili ze niema co zwlekac bo jak pojdzie to moze wal korbowy uszkodzic...i kogo tu sluchac ???;/ Koło dwumasowe jest drogie a mi nie bardzo od razu wydac 1800 zl...Myslalem nad kupnem uzywki albo regeneracji swojego starego...Doradzcie cos koledzy...prosze..bo jestem zalamany :cry: jeszcze jedno pytanko po czym moge rozpoznac czy to kolo pasowe czy dwumasowe bo jestem zielony z tego....czytalem tu na forum ze kolo pasowe trzeba poruszac i sprawdzic czy ma luzy alke i tak niewiem ocb heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DWUMAS:1wszy bieg-->ręczny-->"strzelać" ze sprzęgła tak żeby załapywało, ale żeby silnik nie zgasł--> nasłuchiwać pod autem metalicznych uderzeń.

PASOWE: solidne wibracje paska, głuche wycie z przodu silnika, pęknięcia gumy koła, duże wibracje po odpaleniu i przy gaszeniu auta, oraz na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam panowie do was ogromna prośbę o doradzenie w mojej sprawie bo niewiem co robić....;/ Od paru dni moje auto zaczęło wydawać dziwne odgłosy takie jakby tyrkanie ...;/BYlem u takiego mechanika i stwierdził ze to dwumas...ale mowil zebym jezdzil spokojnie a jak sie wykończy całkowicie to zrobimy ze nic sie nie stanie jak sie rozwali...troche mnie to zdziwilo...Pojechalem pozniej do Bosch service nadsluchiwali i tez stwierdzili ze dwumas..twierdzili ze niema co zwlekac bo jak pojdzie to moze wal korbowy uszkodzic...i kogo tu sluchac ???;/ Koło dwumasowe jest drogie a mi nie bardzo od razu wydac 1800 zl...Myslalem nad kupnem uzywki albo regeneracji swojego starego...Doradzcie cos koledzy...prosze..bo jestem zalamany :cry: jeszcze jedno pytanko po czym moge rozpoznac czy to kolo pasowe czy dwumasowe bo jestem zielony z tego....czytalem tu na forum ze kolo pasowe trzeba poruszac i sprawdzic czy ma luzy alke i tak niewiem ocb heh

Jeżeli dobrze pamiętam to jeden z forumowiczów robił regenerację koła dwumasowego i to z bardzo dobrym skutkiem, ja też nad tym myślałem ale kupiłem nowe, teraz nie pamiętam nicka tego forumowicza który to robił ale firma która regeneruje jest z Poznania i rozmawiałem z nimi jeśli koło z samego rana oddasz to popołudniu masz gotowe, koszt 500-800 złotych zależy co jest do wymiany, ja mam swoje stare koło ale moim zdaniem to nie one było winne tylko skrzynia którą wymieniłem i tyrkotanie ustało. Jeśli masz objawy takie jak koledzy wcześniej opisali to lepiej zrób to jak najszybciej bo może być po silniku.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to kolo pasowe to moze byc z ponizszego linka??? Poniewaz ja mam taki problem ze auto na postaoju ma wibracje mysle ze to kolo pasowe z trumikiem drgan czy ponizsze bedzie ok?

 

http://allegro.pl/kolo-pasowe-bmw-e39-136km-e46-318-320d-corteco-i1613556844.html

''Impossible is nothing''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego i jak po regeneracji koła daj jakiś nbamiar na tą firme w poznaniu

Tutaj masz link do strony tej firmy co regeneruje koła dwumasowe.

http://www.sprzeglo-service.pl/

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...a jak po regeneracji to napisze jak odbiore i zaloze w przyszlym tygodniu...Ktoś ich musi przetestować...:D:D:D:Dna jakims innym forum spotkalem negatywne opinie na ich temat ale tez i pozytywne...kolega mechanika robil tam i zadowolony...Wiec zobaczymy jak to bd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej wymień dwumas na nowy, wraz z dwumasem warto wymienić sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko). Zapomnij o regeneracji i tym bardziej o zakładaniu używanego dwumasa. Nowy zestaw dwumas + kompletne sprzęgło (LUK) to koszt około 1750 zł na allegro. Nie kupuj tylko zestawu Valeo ze sztywnym kołem zamachowym. Jeżeli nie chcesz aby pękł ci wał korbowy zrób tak jak piszę, dobrze ci radzę. Ja wymieniłem dwumas na używany z allegro bo też chciałem zaoszczędzić (dałęm 450 zł), który okazał się w gorszym stanie niż mój, 2 dni po założeniu tego dwumasa pękł mi wał i czeka mnie droga wymiana silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem umowiony na czwartek na wyjecie kola i w piatek na poznan...Ten kolega co ma mi to zakladac wyczytal gdzies ze jakies narzedzie jest potrzebne do ustawienia czegos...i on tego niema....ale mowi ze wyjmiemy i bd myslec...Koledzy jest tam duzo filozfi przy wkladaniu tego??? I czy sa potrzebne jakies ''specjalne narzedzia'' ??:) Zakupic od razu jakies czesci co sie znajduja w poblizu ktore moga byc walniete??jakies lozyska czy cos...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem umowiony na czwartek na wyjecie kola i w piatek na poznan...Ten kolega co ma mi to zakladac wyczytal gdzies ze jakies narzedzie jest potrzebne do ustawienia czegos...i on tego niema....ale mowi ze wyjmiemy i bd myslec...Koledzy jest tam duzo filozfi przy wkladaniu tego??? I czy sa potrzebne jakies ''specjalne narzedzia'' ??:) Zakupic od razu jakies czesci co sie znajduja w poblizu ktore moga byc walniete??jakies lozyska czy cos...??

Jeśli zakupisz koło i sprzęgło to jest w komplecie też łożysko wyciskowe, więc z części masz już wszystko :cool2: . Nie ma tylko trzpienia centrującego, który właściwie jest niezbędny do prawidłowego zamocowania zespołu . Przy dostępie do tokarki taki trzpień to pestka ( drewniany wystarczy w zupełności). Dobrze, że kupując sprzęgło jego docisk jest zablokowany i naprężony specjalnym "przyrządzikiem", to przynajmniej potrzebny jest do montażu sprzęgła jeden przyrząd mniej niż opisuje to słynne "Sam naprwiam" i założywszy docisk można jeszcze poruszać tarczą sprzęgła :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolega co ma mi to zakladac wyczytal gdzies ze jakies narzedzie jest potrzebne do ustawienia czegos...i on tego niema....ale mowi ze wyjmiemy i bd myslec...

Dobrze, że kupując sprzęgło jego docisk jest zablokowany i naprężony specjalnym "przyrządzikiem", to przynajmniej potrzebny jest do montażu sprzęgła jeden przyrząd mniej niż opisuje to słynne "Sam naprwiam" i założywszy docisk można jeszcze poruszać tarczą sprzęgła :norty: .

 

 

Ten przyrząd o którym koledzy mówią potrzebny jest tylko wtedy kiedy do nowej czy używanej dwumasy zakładamy używane sprzęgło, ponieważ docisk sprzęgła posiada samo-regulator montując używane sprzęgło należy napiąć docisk i cofnąć samo-regulator. Zakładając nowe sprzęgło po prostu centurujemy tarczę, przykręcamy docisk (odpowiednim momentem dla M47 25Nm), oraz zdejmujemy po woli blokadę "słoneczko" kluczem ampulowym 14mm. A więc żadne specjalne narzędzia nie są potrzebne poza trzpieniem centrującym tak jak napisał kolega MarkoS007

 

Przyrząd wygląda tak: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/06/58/23

 

Opis montażu z użyciem przyrządu/ściągacza: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/06/72/04



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mnie jutro czeka wymiana sprzegla i dwumasy ale oddaje mechanikom nie bawie sie sam, kupilem nowe za kosmiczna kase ale czego sie nie robi dla buni :norty:

bylbym happy gdybym mogl kupic nowe za niecale 1800zl wszystko nawet bym sie nie bawil w uzywki

no ale ze mam 3.0 to problem bo na rynku od sierpnia dwumasa jest niedostepna tzn.poza serwisem jej nie kupisz a ludzie z allegro

wystawiaja aukcje mimo ze czesci nie maja :duh: robia z ludzi durniow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.