Skocz do zawartości

[3XX] Realna cena BMW E36


NormanWeed

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem BMW E36, jak wiadomo na allegro to auto można kupić i za 1500 i za 15000 zł a chodzi mi o realną cenę, szczerze mówiąc do dyspozycji będę miał 4000 max 4500 zł, jestem zdecydowany na Audi 80 z 2l silnikiem 115 km, ale ostatnio myślałem też nad E36, warto z tym budżetem brać się za szukanie E36? Chcę kupić auto w LPG, nie musi być demonem prędkości, oczekuje normalnego spalania. Jaką wersje silnika możecie mi polecić biorąc po uwagę to Audi (spełnia wymagania w 100%) ale jednak do BMW mam sentyment, auta nie zamierzam katować.

 

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi

_______

Zostawiam ten temat, ale będę zaglądał. Każde zakłócenie regulaminu będzie skutkowało ostrzeżeniem i zamknięciem tematu. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie licz na bmw za 4 tys zł żę będzie w normalnym stanie kup lepiej golfa bo za te pieniądze to będziesz mieć szrot w garażu

 

Tak właśnie myślałem, dlatego wolałem zapytać, golfa nie chcę wolę Audi 80.

A za ile mniej więcej można dorwać e36 która nie będzie trupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoja za 3250 małe ogniska korozji- jeszcze jej nie ma na widoku, troche wkładu mnie czeka łożysko, spalanie do normy doprowadzić no jest troche spraw jeszcze, niedociagniec, ale nie żałuje włoże kase i bd wiedział co mam i czym jeżdże ;-) Kupuj bez gazu pomyśl logicznie instalacja to koszt ok 1500-2000 minimalnie, a Ty chcesz za 4 tyś wiec auto to 2000-2500 zł bez sensu i logiki ! To że jeżdże nawet najsłabszą odmiana e36 w zupełności wynagradza mi to co musze w nią włożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią doprowadzenia jej do stanu świetności pewnie, tak chciałem zrobić z e32 bo jestem chory na siódemki, ale potrzebuje auta do jazdy na codzień w które nie będę musiał wkładać za często kasy, jedynie zalać i jechać, więc chyba e36 odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje powypadkowe ale niespecjalnie rdzewiejace,

e36 316i 102KM compact 95 r z abs, klima, el szyby/lusterka, swiatla przeciwmgielne przod, skora dalem 7800,

auto mialo zalozony zwykly gaz, jak dostalo razy kilka po kolektorze to wyplulem 150 za gume laczaca kolektor z puszka filtra pow i 300 za uzywany kolektor,

a na koniec zmienilem na sekwencje(1500 zamiana sprzetu pod maska), gdyby nie ten zwykly gaz koszta ograniczylyby sie do wymiany tarcz/klockow/szczek/2ch przewodow hamulcowych przod, termostatu i krocca wody, nie licze swiec, filtru i oleju bo robie to co roku.

Moze robie blad ze ponizej wliczam koszt instalacji lpg bo na benzynie tez mozna jezdzic ale zawsze mozna sobie odjac.

 

Czyli koszt jak dotad: 7800(zakup) +150(guma)+300(kolektor)+1500(zmiana instalacji na sekwencje)+600(hamulce)+210(króciec wody i termostat)= 9660

 

Dodam ze nie korzystalem z czesci najtanszych raczej przeciwnie, guma i krociec orginaly(wielkiego wyboru nie mialem).

 

Spalanie gazu na sekwencji w 1,6 nie powinno przekraczac 11 litrow przy normalnej(nie oszczednej) jezdzie w duzym miescie, raczej kolo 10. Da sie zejsc nizej, mi sie udalo osiagnac 9,5 ale mi przynajmniej nie jest latwo tak jezdzic :p

Edytowane przez reaper89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mozna za taka kase kupic dobre bmw. Ale nie wiem czy w polsce znajdziesz, same zajechane. Moze uda Ci sie znalezc jakas z 92 roku ktora od nowosci jedzil jakis senior, ale to graniczy z cudem. Nie wiem jak rynek niemiecki, ale wydaje mi sie, ze za 1000euro cos bys znalazl, golasa ale w dobrym stanie.

np. http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vtxrhbepefil

 

tylko wyprawa troche kosztowna. Jesli chcesz e36 to moim zdaniem tylko takie wyjscie. Jak nie to zostaje audi.

http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją dałem 6900 zł ale w 2009 roku BMW E36 M40 SEDAN 1800 cm 113 kM rok prod. 1993 Bez gazu Przebieg 270 tyś (podobno prawdziwy ) od 1 właściciela w Polsce ( od 2004 roku jeździ w PL) Mam ją od tego czasu i hmm , wszystko wymieniane na bieżąco ( zawieszenie, silnik)

Jesli chodzi o wady to pocący się tylni most ( dolewam oleju raz na pół roku)

Nie działający klakson po zimie ( sterownik) w trakcie wymiany :P

Delikatna rdza na tylenj klapie ( uszkodzona uszczelka trzyma wodę ) do zrobienia

Od wczoraj problem z przeniesieniem napędu (ale to zrobię w w przyszłym tyogdniu )

Ogólnie ładnie wygląda się i jak na 18 latke dobrze się prezentuje

 

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem to zapraszam na priv ( chce w końcu kupić e46 ) Cena do uzgodnienia około 4999 zł :) pod warunkiem że trafi w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Swoją Coupe dałem 4500 ale to trafiła mi się okazja... miała wyrwane kółko bo koleś z zakrętu wyleciał, włożyłem w nią 400zł i wszystko malinka:) Może poszukaj też coś takiego, jedyny minus że nie przejedziesz się takim, ja miałem akurat szczęście i jestem zadowolony w 100% 0 korozji a silnik zdrowiutki. Jeśli e36 to szukaj raczej sedana dużo tańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje kupiłem za 3700 od kuzynki. Pojechałem na przegląd wymieniłem amory przód oraz jakieś 3 rzeczy jeszcze w przednim zawieszeniu (nie powiem wam co bo nie mam głowy do takich rzeczy) zapłaciłem 1200 u mechanika. Załadowałem klimę i odgrzybiłem 200. Kuzynka jeździła 3 lata i znam przeszłość auta. Mam klimę czujnik cofania autoalarm szyber dach elektroniczny szyby elektryka lusterka elektryka centralny abs poduszkie powietrzna wspomaganie dobre radio pioniera alusy orginalne i jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale ty masz kolego compackta., a to pewno różnica w stosunku do pełnego e36. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do pytania o cene e36?? Compact to juz nie e36? Z reszta jak zalozyciel tematu nie szuka nadwozia compact, to informacja o tym czym jezdzi dany uzytkownik wyswietla sie przy poscie, o ile uzytkownik podal takie info, a w tym przypadku tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro kolega ma dylemat czy audi a180 czy e36 to szczerzę wiątpie by pod uwagę brał compacta. Jak by pisał ze ma okazję kupić golfa III to bym wiedział że w compacie może szuakć konkurencji dla Golfa III. Compakt jesy niesteyt nieco niżej pozycjonowana niż pełne e36 czyli niż coupe niż sedan. Dlatego i ceny są niższe niż e36, nawet gdy porównamy zadbane egzemplarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj- viewtopic.php?f=68&t=155110.Było już :search: :search: :search: Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ceny nizsze, ale nieznacznie, zakladajac ze bralibysmy sedan i compact o porownywalnym stanie wyposazeniu przebiegu silniku itp(hipotetycznie bo takich pewnie sie nei znajdzie) to jaka bedzie roznica? Mysle ze 1000 to juz przesada, tymbardziej ze mowimy o autach ktore i tak nie sa duzo warte(pomijajac m3 ewentualnie 2.8, od biedy 2,5).

Ceny czesci tez te same, moze poza zarowkami w przednich lampach, bo w compact sa hb4 i hb3 ktore niestety nie sa popularne i tanie jak na zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie i tak, ale jak miałby wybierać A80 a e36 compact to bym wybrał a80. Mimo że bardzo sobie cenie markę BMW. :D Tak bardziej by przeważym rozum nad sercem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat,mój tatko jeżdzi audi 80 2.0 115 koni od 5 lat.Ja swoim compactem 1.6 102 konie od 2 lat.Oba auta w gazie,dobrym gazie.Audi z 92 roku a moja Beatka z 96 roku.Audi było kupione 5 lat temu za jakieś 10 tysięcy a ja swoją kupiłem 2 lata temu za 7 tysi.Przez ostatnie 2 lata porównując te 2 auta to wypowiem się,ale ocenę zostawię dla Was.W audi : nowa pompa wody,pasek rozrządu,nowe zawiasy na drzwiach,przeguby (padły ostatnio,po 5 latach),nowa pompa paliwa,amortyzatory i wogóle aksploatacja auta, natomiast w mojej bmw wymieniłem visko wentylatora,czujnik cofania,popsuły się elektryczne szyby(naprawiłem sam),amorki i eksploatacja w skrócie.Jak jade do tatki to zawsze pojezdze sobie jego audiczką bo jakoś czuć te parę koni więcej a i spalanie takie same,ale ostatnio jechałem swoim bmw i jakiś koleś brał się zemną właśnie audi80 2.0 to niestety ale wymiękł.Sam zdziwiłem się ale bmw było szybsze choć ma 10 koni mniej i tył napęd.Zapomniałem że zegary w audi wylały sie jakieś 2 lata temu,ale widać coś tam.Audi w tych latach miało ocynkowane blachy,rdzy brak,lekkie ślady,podobnie w moim bmw.Szczerze powiedziawszy to oba auta są dobre ale niestety bmw jest droższe do kupna,przyjmując dobry stan obu aut.Ps.części do bmw nie są takie drogie jak to wszyscy mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o co chodzi z tym wymiękanie??? Pamietaj że w a40 było kilka mocy silnika. Były na gaźniku 90km. byl wtrysk 115 km i były 16v o mocy ok 140km. A może po prostu koleś w audi se pomyslał ze niech chłopaczke w bmw się cieszy :D :D :D A tak powazniej to a80 b4 jest tańsze w utrzymaniu niż e36. Prostsze silniki i prostsze zawieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no startowaliśmy z prostej,2 pasy,b4 2.0 moja 1.6.Cisnął ostro no przecież wiadomo kiedy sie ścigamy no nie???Ja ze swojej doiłem 5 tys. jechałem na gazie i sam on też i jechaliśmy łeb w łeb ale powyżej 100 km/h czyli 4 bieg zaczełem go wyprzedzać.U mnie 1 i 2 bieg to słaby ale na 3 i 4 to maniana a z kolei w audi to już 1 i 2 bieg zrywny jest. W sumie to różne przełożenia w różnych skrzyniach no ale tu bmw lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.