Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Na zadbane 540i to trochę mało, ale 528i/530i/535i/530d można spokojnie kupić w tej kwocie, kwestia wyposażenia oraz stanu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.


Chciałbym zmienić swoje auto na BMW serii 5. Moje pytanie jest następujące - w kwocie 18 tyś zł za jakimi silnikami się rozglądać?

 

Za każdym można się rozglądać, trzeba się liczyć, ze wszystkie te jednostki maja swoje plusy i minusy, najmniej kosztowne w eksploatacji jest 2.8 ale w tak wiekowych samochodach łatwo wbić się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


koledzy zastanawiam się na kupnem swojego pierwszego BMW E39, dużo czytam i sam już nie wiem. Widzę, że mogę spodziewać się wielu napraw i przygód z tym modelem wiem, że jest to auto wiekowe i nie ma co się dziwić ale może jest jakiś model/silnik który był mało awaryjny ?? Z góry dzięki za pomoc...


Co powiecie na to http://allegro.pl/bmw-e39-530d-2001r-m-pakiet-manualna-skrzynia-i7300741637.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Diesel z przebiegiem 287000 tys

Aktualny przebieg samochodu 267000tyś km

 

To już nawet po lekkim skręceniu :D


Koleś chyba regularnie sprowadza e39, bo to podwórko już widziałem na kilku ogłoszeniach, dzwoń i pytaj o wszystko, jak powie, że czegoś nie wie bo sie nie zna, to już będzie wiadomo, że coś ściemnia. Sprawdź czy nie ściemnia z tym przebiegiem, możesz raport wykupić, albo i całe sprawdzenie samochodu tutaj: bimmer-check.com


A co jest godne polecenia? Moim zdaniem benzyna w automacie powyżej 2.0L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to 3.0d manual w kombi to kiepskie zestawienie, dużo osób obawia się automatów ze względu na awarie a prawda jest taka, że jak przychodzi do wymiany dwumas ze sprzęgłem lub remont skrzyni to i tak trzeba liczyc 3tys, a rzadko kiedy w automacie jest cała skrzynia do remontu, do normalnej jazdy automat bajka ale to już kwestia gustu.

Kiedyś sam rozglądałem się za ładnym egzemplarzem e39/e38 na zachodzie, niestety realia są takie, że powyżej 300/400tys. km ceny są niskie a poniżej 200/300tys. km ceny są skandalicznie wysokie doliczając wszystkie opłaty, wystarczy rozejrzeć się na zagranicznym portalach takich jak np: mobile de.

Taka sztuka z ori przebiegiem 260tys, jeszcze w dieslu może mieć taka cenę ze względu na to, że nie miała któregoś koła, lub była wymieniana maska i parę innych elementów ale to tylko przypuszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam


Mam na sprzedaż bmw e39 523i 1996 rok. Samochód ma przebieg 164 tyś km jest bardzo zadbany cały w oryginalnym lakierze. Szyby też fabryczne oprócz przedniej ponieważ przy wymianie sparciałej uszczelki wokół szyby niestety szyba sie ukruszyła. Auto jest w pięknym stanie i kolorze canyonrot. Wyposażenie nie jest bogate ma korby z tyłu. Ze smaczków jest: zawieszenie m-tech, klima dwie strefy, roleta z tyłu, podłokietnik. Auto ma dwa komplety kół na orygianlych felgach BMW 15 i 16 cali jak ktoś był by zainteresowany to zapraszam na Priv autem zrobiłem ok 12 tys km. totalnie bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem nowy na forum i na starcie chciałbym prosić o waszą pomoc oraz rady, opinie... :)

Już od 2 miesięcy (nie tak długo) szukam "wypasionego" E39 530i/535i/540i w manualu i ori mpak - wiadomo najbardziej chciałbym 4.4 :) Póki co trafiam na same ulepy, okropnie kręcone, wystawione przez handlarzy lub gdy dzwonie do "prywatnego" sprzedawcy i pytam o stan auta przy pytaniu ile auto bierze oleju na 1000km słyszę pojękiwania.... i odpowiedź: mało bierze Panie.

Budżet - chciałbym się zamknąć w 35tyś z ewentualnymi opłatami jeśli auto sprowadzone.


1. Jako ciekawostka bardziej, co sądzicie o tym ulepie ? Warto sobie zaprzątać tym głowę ? http://allegro.pl/show_item.php?item=7304439776#12a03988bf


2. Co myślicie o tym ? Mi się wydaje że auto strasznie zmęczone http://allegro.pl/show_item.php?item=7325797441#12a03988bf


3. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-individual-champagne-ID6zlFmc.html#a0229a9955 Pogrzebałem na FB który sprzedawca podał w opisie aukcji i ma to auto co najmniej od stycznia i nadal się go nie pozbył.


4. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e39-530i-231km-manual-m-pakiet-xenon-navi-skory-szyber-18-bbs-full-ID6zzrq3.html#928c11ec3b Ogłoszenie jest już grubo ponad miesiąc na otomoto, wiadomo co chwila tylko odświeża, prywatny handlarz z tego co widzę po zdjęciach. Pan Krzysztof ma też drugą E39 w automacie bodajże gdzieś na otomoto chyba 535i/540i w podobnej cenie i też "igłe". Generalnie nie wiem co myśleć o tym ogłoszeniu.


Póki co na DE nie ma nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach - same turki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pochyliłbym się nad numerem 2.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW E39 w oryginalnym 2x M-pakiecie

To mnie zawsze fascynuje, drugi m-pakiet będzie dodany do auta na zapas czy jak? :duh: załatw vin, ta kierownica była montowana do września 2001r.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może na placu sobie podmieniają :D ewentualnie oryginalna poducha strzeliła, a ta jest tańsza.


Prawy próg miał przygodę, zobacz jak na zdjęciach się światło załamuje, i maska nad lewym światłem nie dokońca się linii trzyma.


W Ostrowii swoją kupiłem, sprawdzaj dokładnie przed zakupem. Mi się trafił bezwypadek z ori przebiegiem, ale do wrzucenia od razu dużo było w opony, zawias i osprzęt silnika. Chłodnicę wymienili co prawda na jaką najtańszą made in PL, ale termostat na silikon pokleili :D


A na zdjęciach ładnie wygląda, bo mają pro fotografów do ogłoszeń, na żywo może słabiej wyglądać, na tylnym pasie chyba już początki rudej widać, ale też na miejscu sprawdź, ale najpierw polecam sprawdzić historię z ASO, bimmer-check.com na przykład. Ja bez tego nie jeździłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie chodziło ze mpakiet zewnętrzny i wewnętrzny stad 2xmpakiet.

Co do kierownicy to już 3 egzemplarz po 2001 roku z ta kiera.

Po chvj ja wymieniają ?

W tym sęk, że nie ma czegoś takiego jak m-pakiet wewnętrzny lub zewnętrzny, jak jest to kompletny. Można było zamówić poszczególne elementy m-pakietowe do wnętrza (poza tapicerką z "alkantarą" i listwami progowymi wewnętrznymi) i tyle, nie było możliwości domówienia samych zderzaków i progów. Mowa oczywiście o fabrycznym zestawieniu.

Jeżeli chodzi o kierownicę to musisz mieć vin, aby poznać datę produkcji, bo wg sprzedawców to jest mocno umowny parametr :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawa wersja kolorystyczna, ale obawiam się, że na żywo wygląda dużo gorzej niż na tych kręconych zdjęciach. Prawy tylny narożnik mocno zniekształcony, przód też do poprawki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moje doświadczenia z zakupem Japończyka, polecam zainteresować się poniższym egzemplarzem.

Nie widziałem samochodu, ale myślę że jest on wart oględzin.


http://allegro.pl/bmw-525i-automat-108000-przebieg-udok-japonia-i7285187362.html#thumb/5


Pozdrawiam

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!


Uprzejmie proszę o opinie na temat tej e39:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-fabryczny-m-pakiet-xenon-lpg-automat-zadbana-ID6zufb6.html#1dd9f4674b


Z opisu podejrzane wydaje mi się popiskiwanie, które -jak twierdzi sprzedawca- pojawia się czasem przy manewrach (kręceniu kierownicą). Cóż to może być?


Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie i jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie autka z ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-pakiet-alpina-manual-zamiana-ID6Aah3z.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Sprzedawca dodał dwa linki do YT na końcu ogłoszenia.

Moje obawy:

-przebieg (niski)

-rocznik 1996 i tu tez pytanie z mojej strony ponieważ natknąłem się gdzieś że modele E39 te starsze rzadziej bierze ruda i są ogólnie mniej podatne na warunki atmosferyczne jeśli chodzi o karoserie. Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś w tym jest, że przedlifty, tak jak w e46, przeważnie mają zdrowszą blachę, poproś o zdjęcia spodów drzwi od wewnątrz i progów. Ciekawa sztuka, na pewno warta zainteresowania, ksenon dołożony.


VIN: WBADE51020BR90424

Type code: DE51

Model: 540I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M62

Displacement: 4.40

Power: 210 (285 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 297 - MONTREALBLAU METALLIC

Upholstery code: N6TT - STANDARDLEDER/GR

Prod.date: 1996-10-18

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S260 Side airbag for driver/passenger

S291 BMW light alloy wheel, cross spoke 2 pce

S305 Remote control for central locking

S403 Glass roof, electrical

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S439 Interior trim finishers, matt chrome

S456 Comfort seat with memory

S459 El. front seat adjustment w. memory

S473 Armrest front

S488 Lumbar support, driver and passenger

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S510 Headlight vertical aim control

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S665 Radio BMW Business RDS

S672 CD changer for 6 CDs

S676 HiFi speaker system

S694 Provisions for BMW 6 CD changer

S704 M Sports suspension

L801 National version Germany/Austria

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation


Twisteros42 to takie minimum do e39, nie będzie to demon, trzeba pamiętać o zachłamstwie na olej i albo z tym żyć albo myśleć o drogim remoncie. Uwagę trzeba zwrócić na wszystko, jak w każdym aucie, diagnostyka programem do bmw mocno wskazana, aby wiedzieć co się kupuje. Co masz na myśli przez sprawdzić po vin? Przebieg możesz potwierdzić na http://www.auto-records.com za 4,5E.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy do czego porównać :roll: nie jest to zawalidroga, 3/4 kierowców w zupełności wystarczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się taka oferta:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-170km-2-5l-benzyna-gaz-m-pakiet-auto-serwisowane-na-biezaco-ID6zREGQ.html


Tej jeszcze nie oglądałem i zastanawiam się, czy warto, bo jest ze 100km ode mnie.

Cena jednakowa z tą powyższą, bo musze dorzucić w niej gaz więc obie wyjdą po 9,5 tys +/-

Co mnie urzekło to błękitny kolor nie jest od handlarza, faktury na roboty od poprzedniego właściciela, ten też widać, że serwisował, podobno pracuje cicho i jest sprawna, a z blacharką trudno coś wymagać od 13 letniego BMW w cenie 10tys... klima działa, a papiery są na porzedniego właściciela. Co do lakierowania to właściciel twierdzi, że powinna być w oryginale , maska i elementy mają ślady używania więc w ostatnim czasnie na pewno lakierowana nie była i powiedział, żebyśmy wzięli miernik jak chcemy mieć pewność.

Robił dobre wrażenie i zarzekał się, że mechanicznie jak przyjadę zmechanikiem można podjechać do aso BMW i nic nie znajdę do naprawy.


Wyposażenie bez szału rzekłbym takie średnie, M pakiet jest, ale nie ma szybra, a bardzo go lubię... podsufitka normalna, fotele manualne bez elektryki. Nieco lepszy motor 2,5 ciut żwawszy do tej ciężkiej budy...


Jedno pytanie jak ustalic czy BMW nie ma VANOSA? bo słyszałem, że awaryjne rozwiazanie i lepiej jak nie ma go na pokładzie.


Co sądzicie o tych autach? Trzeba mieć na uwadze, że budżet to 12 tys PLN i nie wymagajmy cudów od auta, ale chciałbym możliwie niewiele w nie włożyć jak chyba każdy nabywca wymarzonego pojazdu...

Edytowane przez glebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.