Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie będzie :) będzie ok. Ja leję TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 0w40 cena niska (za 5L około 105 zł), normy posiada (m.in. LL01), nie wciąga dużo tak jak miało to miejsce z Castrolem, nikt go nie podrabia bo się nie opłaca, silnik pracuje cicho. Elf czy Total to ta sama firma. Nie ma co przepłacać w naszym przypadku gdzie auta mają przebiegi powyżej 300tyś. km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Planuje kupić e39 i zmalazłem ogłoszenie które mnie zainteresowało:

 

BMW Seria 5 525i 24V świeży import polift/auto/skóra/klima/navi/xen/PDC/szyber/tem

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-5-525i-24v-swiezy-import-polift-auto-skora-klima-navi-xen-pdc-szyber-tem-CID5-IDnn1BY.html

 

Czy byłby ktoś tak dobry i ocenił to auto.

Sprzedający powiedział kilka rzeczy a mianowicie:

- malowane jedne drzwi bo była rysa,

- robiona tylna klapa bo wychodziła rdza, ma zdjęcia z przed naprawy,

- do wymiany jest jeden tylny czujnik parkowania, wydaje mi się ze to koszt w zamienniku około 50 zł w oryginale 150

- uszkodzony sterownik ABS bo powiedział ze jak jest podłączony to skrzynia przechodzi w stan awaryjny, a jak jest odłączony to auto i skrzynia pracują prawidłowo , nie wiem jaki może być koszt sterownika ale podobno musi zgadzać się numer,

 

Reszta wszystko działa.

 

Co o tym sądzicie ? Naprawdę jestem zainteresowany zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Maska z przodu się nie domyka, albo źle ustawione, albo coś kombinowane. Fura stoi na najbiedniejszych kołach chyba przed liftowych.

 

Oglądałeś już? Weź vin sprawdź wyposażenie, zrób przegląd samochodu, sprawdź przebieg w aso po VINie, albo w bimmer check, może coś wyjdzie ciekawego. Nie bierz w ciemno, bo chyba się już napaliłeś, a tu fotek wnętrza nie ma a reszta taka, żeby nic nie pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fotki jak klikniesz otomoto na dole.

 

Nie napaliłem się bo chłodno podchodzę do tematu zakupu.

Felgi to nie problem.

 

Vin będę miał dzisiaj wieczorem. Tylko w ASO po vinie nic mi nie powiedzą. Już raz pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bimmer-check.com/

 

Tu Ci podadzą po opłacie, a warto, ja kilka sztuk odrzuciłem bez potrzeby tracenia czasu i jazdy na miejsce.

Ale wszystkiego i tak Ci nie powie, bo śmierdzące, pordzewiałe, katowane i bite już na miejscu musisz odrzucić ;)

Jak masz blisko to warto najpierw podjechać osobiście, jak na drugi koniec Polski to bym brał raport, żeby w ciemno nie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo jak na auto do opłat. Poza tym, auto stoi pewnie na 10 letnich zimówkach.

Jak ja lubię te zdjęcia przerabiane filtrami jak z instagrama :D Ostatnio nawet czytałem o fenomenie fotografa z Płocka, który zapoczątkował "modę" na profesjonalne zdjęcia aut. Obecnie, najlepsze fotki robią chyba w Gubinie i w Ostrowi Mazowieckiej :)

 

Niedawno oglądałem E39 w touringu z Jabłonowa: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-pelny-m-pakiet-grzane-fotele-xenony-ringi-ID6yMTI3.html#a1d994df8c

Jakby ktoś był zainteresowany to od razu odradzam nawet jazdę w celu oględzin, no chyba, że ktoś go wyrwie za 5tyś i lubi się bawić w kompletowanie części i grzebanie.

- auto stoi na tragicznych zimówkach

- prawa tylna opona ma kapcia

- z zewątrz korozja na klapie i prawym błotniku

- lusterko chyba pies odgryzł, albo Niemiec rzucił się ze łzami w oczach w ostatniej chwili jak handlarz odjeżdżał :D

- nery odstają, wyłamane zatrzaski

- wnętrze styrane, brak osłony ręcznego i światełek wnętrza

- nie działają podnośniki szyb - działa tylko lewy przód

- klima wieje ciepełkiem

- masa bad pixeli

- po odpaleniu auta, chwile telepało zanim "doszło do siebie".

- I to co mnie najbardziej irytuje - arogancko - cwaniacki handlarz. Jak powiedziałem, że trochę zmęczone życiem to auto, to odpowiedział, że to 15 - letnie auto to tak musi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 letnie auto to nie oznacza że musi być styrane.

 

Chyba pojadę do tego Tomaszowa i obejrzę. W sumie wyższa cena nie musi oznaczać wyżyłowania ceny a np. ładney stan auta. Ale to trzeba samemu ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NOmoreBLING ja nie wiem czego Ty się spodziewałeś po tym samochodzie, ale m-pak, navi 299 000 km, bezwypadek i servisowany w ASO 12 tysiaków zadbany nie kosztuje :lol:

 

Zazwyczaj z tego co oglądam, a biorę pod uwagę tylko bezwypadki i w miarę realny przebieg to cena zazwyczaj odzwierciedla to ile trzeba dołożyć.

Idealna sztuka kosztuje 20 - 25 tysiaków, a czasem i więcej - taka co nie musisz aktualnie nic w nim robić, ma mięcho na oponach i większość szczegółów dopracowaną.

 

Jak oglądasz za 12 to ze świadomościa, że żeby mieć porządną furę to i tak te 8 - 13 tysiaków będziesz musiał wpakować (mowa o częściach OE, dobrych oponach, lakierniku itp), nie na pakiet startowy, ale w ciągu pierwszego roku, dwóch może się tyle uzbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madseason

Nie miałem co do tego auta jakichś szczególnie wielkich oczekiwań. Wiem, że cena jest z niższego pułapu. Obejrzałem auto tylko dla tego, że akurat byłem w pobliżu służbowo.

Co do ceny auta - to zazwyczaj rynek ją ustala, a właściwie to kupujący - jak się zgodzi tyle zapłacić. Dla porównania, niedawno oglądałem E39 3.0D w sedanie. za 12 900 tyś, bez M-pak, ale skóra z pamięcią. brak historii serwisowej w kraju, jakiejś tam faktury za części. Blacharsko - klapa tył do malowania, maska do wymiany. W porównaniu z autem z jabłonowa wszystko działało i było kompletne we wnętrzu. W takim porównaniu, uważam, że touring z Jabłonowa wypada raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słabo, chyba, że weźmiesz wyposażenie - m-paka, navi itp. A z tego co się orientuje to większość kupujących na to patrzy jak na duży plus i cena przez to też jest na plus, więc niby ta sama cena ale 1:1 pewnie można porównać do fury za 8-9 koła bez m-paków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że w Jabłonowie to handlarz, a ten sedan to w komisie jest wstawiony przez właściciela. Gość z komisu od razu powiedział, że 800 stów on może zjechać :D Jak jest konkretny kupujący to musi się kontaktować z właścicielem auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież to żaden m-pakiet, tym bardziej pełny i fabryczny..dołożone zderzaki i tyle, kierownica m-pakietowa? Gdzie? Fotele skórzane z wstawkami materiałowymi? Nie wie co ma i co pisze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga kwestia, to czy 1500 zł wystarczy na ogarnięcie auta po zakupie ?

 

 

Z calym szacunkiem ale zapomnij. To CONAJMNIEJ razy 2. Sama obsluga olejowa SILNIKA z filtrami to ok 1000 przynajmniej w 540, a jesli automat to + jakies 600zl. Ale mimo to uwazam ze warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajdę porządny egzemplarz e39 w opcji 2.5i lub 3.0i do 20 tys ? Chciałbym kupić zrobić serwis oleje filtry płyny. I ruszać za granicę. I czy to prawda że utrzymanie e39 jest x2 w porównaniu do popularnych marek konkurencji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy co znajdziesz :) Jedź obejrzyj kilka sztuk i sam oceń ile trzeba włożyć, albo zatrudnik kogoś oarniętego kto sprawdzi i zrobi Ci wycenę napraw. Sztuka sztuce nierówna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj znalazłem e39 zabrane niemcowi z drogi za jazdę po alkoholu

info od znajomego znajomego co to lawetą jeżdzi

Oglądam i oglądam

1996r

pierwszy właściciel

2.8 motor przebieg 265800

sedan

automat 5biegów

tylnia klapa rudy

maska przy nerce zagnieciona

uszczelka w koło szyby do wymiany

fotel do wymiany /kierowca

palone w aucie wiec pranie tapicerki

manualna klima

w prądzie wszystkie szyby

radio kaseciak

brak pikselozy wszystko sie świeci

brak lewarka klinu kluczy trójkąta

auto stoi prosto nie buja sie za bardzo

na postoju skrzynia przerzuca biegi delikatnie

jazdy nie było bo nie było czasu ale jestem umowiony na niedzielę by sprawdzic jak to jeździ

szyberdach silikon i brak osłony w środku

dziwna rzecz bo

AUTO STOI W HALI 3 MIESIACE ODPALIŁO NA STRZAŁA

Mało płynu chłodniczego w zbiorniczku rdzawy kolor!!!!!

osłona pod silnikiem na połączeniu szkrzynia silnik zachlapana olejem

i tak oto mam zagwozdkę

Auto za 5500

+ akcyza /opłaty rejestracja itp

szyberdach ,fotele i inne bajery to średnie koszta

Martwi mnie ten rdzawy płyn ( nie śmierdzi paliwem ,olejem nie jest to mazut)

co o tym Sądzicie Towarzysze

pytam sie mądrzejszych bo sam gorąca głowa jestem

PZDR666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak technicznie sprawny i przebieg jest autentyczny to może i warto, ale opłaty i poprawa tych kilku rzeczy wywinduje cenę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.