Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz o co mi chodzi jeżeli ktoś kupuje za cenę 50 koła np.E60 lub jeszcze młodsze E90 to ok. Ale nie na Boga 18 letnie E39 co to po opłatach i rejestracji wyjdzie 55.

Cena E39 to moim skromnym zdaniem max 30, a najstarsze egzemplarze max 10.Jak by nie patrzył to już stare auta i sam wiek części sprzyja temu, że niestety te auta zaczną wymagać wkładu i to nie małego.

 

A ja jestem w stanie zrozumieć tą cenę, jeśli egzemplarz faktycznie ma tak symboliczny przebieg - przecież to jest unikat. Osobiście bym się tym autem nie zainteresował bo to zbyt pospolita wersja, ale jak by miał silnik V8 i porządne wyposażenie - oj chętnie bym przytulił.

A co do wkładu, to oczywiście elementy gumowe, itp. mogą wymagać wymiany, ale kupując tak wyjątkowy egzemplarz masz tego świadomość i jeśli zamierzasz go używać na co dzień, to z góry wymieniasz wszystkie takie elementy na nowe ORI i masz fabrycznie nowy samochód. Za cenę 20% nowego, przy czym w salonie już nowego nie kupisz!

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a tak z innej beczki.

Ktoś brał kiedyś auto z Radomia? Albo chociaż oglądał?

 

Wiem, że to zagłębie picowanych szwajcarów, ale bardzo mocno zainteresował mnie ten egzemplarz i poza tym, że coś wysoko stoi to wszystko mi w nim pasuje (a to się rzadko zdarza): http://allegro.pl/bmw-540i-286km-ze-szwajcarii-full-opcja-i3837547224.html

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-535-3-3-280-km-alpina-oryginal-C24037523.html

 

A to moze ktos ogladal ? Alpina w Polsce jest bardzo rzadko spotykana a ten samochod juz dluzszy czas stoi w tym komisie, wiec chyba gdyby byl dobry to jakis fan BMW dawno by ją przytulil :D Ale moze tam gdzie indziej jest pies pogrzebany, wie ktos cos? Szkoda, ze mam tak daleko bo bym sam ja obejrzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Alpina nie była przypadkiem zawsze z automatem? Nawet jeśli nie, to brakuje logo Alpiny na drążku zmiany biegów, więc coś tam jest nie do końca fabrycznie.

 

No i potwierdzam że długo stoi, oglądam ogłoszenia dość regularnie ale jestem na 90% przekonany że to auto już wisiało jak kupowałem swoją 1,5 roku temu.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. W niedalekiej przyszłości planuję zakup swojej pierwszej bemki i wybór padł na e39 530D. Od jakiegoś czasu zacząłem przeglądać serwisy aukcyjne typu allegro i tablica. Powiem szczerze bardzo trudno jest znaleźć coś sensownego. Jako że z marką BMW chciałbym rozpocząć swoją przygodę chciałbym prosić o pomoc w wyborze. Zainteresowany jestem 530 D z roczników 2001-2003. Cena którą mogę zaoferować za takie autko to ok 25 tys zl. Oczywiscie interesują mnie modele zadbane a dodatkowo całkiem niezle wyposażone. Jeśli chodzi o obszar mojego zainteresowania to Biała Podlaska, Piła, Wałcz, Szczecinek. Ogladalem jedno auto ale jak juz wspominalem nie mialem wcześniej do czynienia z marka BMW. Chciałbym prosić o napisanie kilku słów o tym aucie .

Link do auta : http://tablica.pl/oferta/sprzedam-piekne-bmw-530d-CID5-ID3DQzw.html#5373b1de20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś ma do polecenia jakąś sensowna 530-stkę. Np. ktoś z forum. Cena tak jak mówiłem może być wysoka ale ważne jest to aby stan techniczny nie budził większych zastrzeżeń. A i mam jeszcze jedno pytanie jak można w BMW poznać czy wszystkie szyby są oryginalne? Po lekturze forum i przekopaniu internetu dowiedziałem się ze na szybach w BMW nie ma rocznika z którego pochodzi auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze z zakupem odpowiedniego modelu może być bardzo bardzo ciężko. Nie liczę na jakąś okazję ze za 15 tys można kupić coś wartego uwagi bo tak po prostu się nie da. Coś co jest dobre musi kosztować więcej niż pozostałe których stan jest po prostu średni. Ponawiam pytanie odnośnie tych szyb w Bmw czy mają one oznaczony rocznik ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakoś od dłuższego czasu przeglądam oferty i nic ciekawego nie ma. Przynajmniej w okolicach które mnie interesują a żeby jechać np 200 km to wolalbym jednak juz po coś pewnego a nie tylko po to aby się przejechać i obejrzeć trupa. To orientujesz się jak można sprawdzić czy wszystkie szyby są oryginalne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jeśli montowana jest druga oryginalna szyba np z anglika to nie mamy możliwości stwierdzenia że coś tam jest nie tak ?? A mieszkam obecnie w Pile ale moje rodzinne strony to Biała Podlaska i z kolei w tych okolicach BMW nie cieszy się aż tak dużym powodzeniem z racji nie za dużych zbiorników paliwa :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-525-525d-C19100862.html

 

http://otomoto.pl/bmw-530-C31754919.html

 

http://otomoto.pl/bmw-530-3-0-diesel-bardzo-fajny-stan-C31256052.html

 

Zainteresuj sie tymi autami. Nie dostrzegam niedociagniec po fotach.

 

Co do tych szyb to w jakim aucie sie zorientujesz, ze jest wymieniana jak ktos wlozy inna z tego samego rocznika?

Nie miej paranoi, ze kupisz auto w 100% ori lakierze. Kup auto, ktore nie bylo przystankiem a silnik nie objechal 10 czy 15 razy ziemi to bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ta pierwsza od razu odpada bo silnik 2.5 mnie osobiście interesuje tylko 3.0 ponieważ podejrzewam, że będzie to ostatni samochód który będzie typowo dla mnie poźniej to już pewnie jakieś rodzinne kombi a e39 w kombi wygląda wg mnie po prostu zle bez urazy dla użytkowników tego forum ale każdy może mieć swój gust :P Co do tych dwóch pozostałych silnik pasuje nawet skrzynia w manualu co pozwoliłoby na dostarczenie dodatkowych wrażeń z jazdy. Tylko tak jak wcześniej pisałem nie są to samochody dobrze wyposażone powiedziałbym nawet że są dosyć biedne :) A orientujesz się czy ktoś w tych okolicach tzn np Piła oczywiście odpłatnie zgodziłby się na oglądanie takiego auta ponieważ jak sam wcześniej wspominałem jestem laikiem jeśli chodzi o BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jeśli montowana jest druga oryginalna szyba np z anglika to nie mamy możliwości stwierdzenia że coś tam jest nie tak ?? A mieszkam obecnie w Pile ale moje rodzinne strony to Biała Podlaska i z kolei w tych okolicach BMW nie cieszy się aż tak dużym powodzeniem z racji nie za dużych zbiorników paliwa :P:P:P

a kolego co ma pojemność zbiornika paliwa (w e39 70 litrów) do okolicy? pytam z ciekawości, bo nie ukrywam, że trochę mnie to rozśmieszyło i zaciekawiło zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat w e39 po lifcie to steptronik, ktory ma mozliwosc manualnej zmiany przelozen. Ba nawet mozna zalozyc kierownice z lopatkami bardzo prosto.

Dodatkowo skoro masz takie kryteria (sedan, wypas itp) to pomysl nad benzyna 2.5 192KM lub 3.0 231KM. Bedziesz mial wieksza mozliwosc wyboru bo diesli 3l w sedanie, z wypasem i manualu jest zwyczajnie malo.

 

Co do ogledzin to nic Ci nie poradze bo nie znam nikogo z Twoich okolic, nawet nigdy tam nie bylem :mrgreen: Lub popytaj po innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jeśli montowana jest druga oryginalna szyba np z anglika to nie mamy możliwości stwierdzenia że coś tam jest nie tak ?? A mieszkam obecnie w Pile ale moje rodzinne strony to Biała Podlaska i z kolei w tych okolicach BMW nie cieszy się aż tak dużym powodzeniem z racji nie za dużych zbiorników paliwa :P:P:P

a kolego co ma pojemność zbiornika paliwa (w e39 70 litrów) do okolicy? pytam z ciekawości, bo nie ukrywam, że trochę mnie to rozśmieszyło i zaciekawiło zarazem.

 

Tutaj chodzi o to ze np w passacie b3 i b4 mial zbiornik z odpowietrznikiem ok 100 l czyli dodatkowe 30 l na jednym kursie za granice (Białoruś i Ukraina) a to jest bardzo duzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat w e39 po lifcie to steptronik, ktory ma mozliwosc manualnej zmiany przelozen. Ba nawet mozna zalozyc kierownice z lopatkami bardzo prosto.

Dodatkowo skoro masz takie kryteria (sedan, wypas itp) to pomysl nad benzyna 2.5 192KM lub 3.0 231KM. Bedziesz mial wieksza mozliwosc wyboru bo diesli 3l w sedanie, z wypasem i manualu jest zwyczajnie malo.

 

Co do ogledzin to nic Ci nie poradze bo nie znam nikogo z Twoich okolic, nawet nigdy tam nie bylem :mrgreen: Lub popytaj po innych forach.

 

Mi jakoś nie przeszkadzałby automat troszkę źle się zrozumieliśmy :) Zależalby mi na 3.0 d ponieważ slyszałem bardzo dużo pozytywych opinii o tym silniku :) Benzyna generowałaby dodatkowe koszty w postaci zalożenia instalacji gazowej a nie wiem jak te silniki znoszą gazowanie :) Reasumując więc raczej wolalbym pozostać czy tym 3.0 D w automacie ale z kolei w wyższym standardzie wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem swoją pierwszą e39 dużo poczytałem i porozmawiałem z różnymi fachowcami na temat gazowania rzędowych 6-tek w BMW i znoszą one bardzo dobrze gazowanie, oczywiście w przypadku sekwencji IV generacji i nie oszczędzania na komponentach. Za BRC np. pan zaśpiewał mi 3.700 zł. co wydaje mi się dobrą ceną :wink: przy przebiegu 12-15 tkm rocznie koszt instalacji zwróci Ci się po 2 latach, nie licząc komfortu jazdy, itp. :D oczywiście jak napisałeś każdy ma swój gust i upodowania :wink: ale ja na Twoim miejscu kupiłbym 530i w manualu i założył gaz :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie interesowałem się specjalnie silnikami benzynowymi ale z ciekawości sprawdziłem co jest dostępne w chwili obecnej na serwisach z ogloszeniami i reasumując muszę przyznać ze 3 l i wiecej benzyniaków jest dużo dużo mniej niż 530 D. A jeśli chodzi o wyposażenie też jest znacznie gorzej. Plusem natomiast który zauważyłem jest to ze wiekszość ma manualną skrzynię biegów :) A orientuje się ktoś czy te silniki benzynowe również spisują się tak dobrze jeśli chodzi o ekspolatację jak np 3.0 D ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.