Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Sporo miejsca z tyłu w e39? :shock:

 

Sporo miejsca to jest w skodach itp, w e39 muszę przesuwać fotel żeby ktoś mógł za mną usiąść :/

 

To chyba względne, mam 194cm wzrostu, zawsze mam na max do tyłu, a żeby ktoś za mną usiadł muszęze 2 ząbki do przodu minimum. O dziwko jechałem ostatnio e38 taxi, z tyłu mi się siedziało dużo gożej niż w e39 :shock: nie ma jak stóp pod fotel wsunąć i dach jakoś niżej jest, tak, że waliłem na głową na wybojach, do tego kanapa tylna jakaś dziwna jest... Co do skody (ocatvia) jak dla mnie to podobnie jak w e39 tylko mniej miejsca na kolana (przy tym samym komplecie pasażerów)

Jeśli chodzi o komfort dla dryblasów to najlepiej w e60 jest dla mnie - wiem już na co zmienie moją kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest tylko na zapłonie, nieodpalony. ABS przez jakiś czas się świeci, tak samo kontrolka akumulatora i oleju. Co do checka to nie wiem, bo u mnie go nie ma w ogóle, ale w większości samochodów też się świeci na zapłonie, więc może to tylko stąd. Trzeba by było sprawdzić na miejscu, czy te kontrolki potem gasną.

Auto sprzedane, trzeba szukać dalej. Jestem trochę załamany, 2 tygodnie ciągłego śledzenia i nic przykuwającego uwagę poza tym niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo oprócz siedzenia trzeba bujnąć 4 litery i pooglądać przynajmniej te co są w pobliżu.

A auto nie wyglądające na jakieś tam wyjątkowe nie musi być wcale złe. Wręcz przeciwnie te najpiękniejsze w ogłoszeniach wypadają najgorzej bo na zdjęciach jest 99% fotoshopu i 1% prawdy :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak kto trafi. Jeden znajdzie od razu , drugi po pol roku :P

Ja szukalem 1,5 miesiaca i kupilem idealne. Auto na takim wypasie, ze nie ma osoby ktora by sie nie obejrzala na chodniku ... juz nie mowie po dodaniu gazu bo 530 pieknie brzmi. Nie ukrywam, ze to mega przyjemne :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ja się nie fatygowałem oglądać egzemplarzy z tych najbardziej wypasionych ogłoszeń. Jakoś mnie to odrzuca jak widzę te opisy gigantyczną czcionką, kolorowe wykrzykniki, zachwyty, Niemiec płakał jak sprzedawał itd. Pod spodem milion zdjęć, które pokazują obraz lepszy niż w salonie. Podświadomie czuję lipę w takich ogłoszeniach, chociaż nie wykluczam, że tam też mogą się kryć dobre egzemplarze.

 

Pamiętam jak dziś "moje" ogłoszenie. Samochód stojący pod blokiem, zdjęcia wyglądające bardzo przeciętnie, wcale się nie prezentował jakoś super, raczej przeciętniak. Pojechałem obejrzeć, bo pasowało mi w miarę wyposażenie i nie było widać żadnych widocznych wad. Na miejscu zastałem obraz zupełnie inny niż na zdjęciach, tzn. egzemplarz wyjątkowo świeży i zachęcający, umyty i wysprzątany, ale bez tony plaku itd. A sprzedawał handlarz... Wziąłem i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprócz siedzenia trzeba bujnąć 4 litery i pooglądać przynajmniej te co są w pobliżu.

A auto nie wyglądające na jakieś tam wyjątkowe nie musi być wcale złe. Wręcz przeciwnie te najpiękniejsze w ogłoszeniach wypadają najgorzej bo na zdjęciach jest 99% fotoshopu i 1% prawdy :mrgreen:

 

Święte słowa! Ja kupiłem egzemplarz, którego całe ogłoszenie to były dwa zdania tekstu i kilka słabych zdjęć pod światło (no i niezaniżona cena). Ale wystarczyła rozmowa telefoniczna aby można było się przekonać, że auto jest godne uwagi, na miejscu się to oczywiście potwierdziło. Żadne auto z odpicowanego ogłoszenia nie było nawet w porównywalnym stanie, nie mówiąc już o szczerej rozmowie z właścicielem.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

I to się właśnie zgadza, wiem po sobie jak szukałem aut.

Najgorsze auta to są te z komisów i zawodowych sprowadzaczy na dużą skalę (nie mówię, że wszystkich) gdzie ogłoszenie zawiera opis długi jak od nas do Australii, wyposażenie opisane w najdrobniejszych szczegółach np. zapalniczka itd. :duh: , często nadodawane jest Bóg wie jakich cudów elektronicznych co to nie wiadomo nawet co to jest (ESP, EDS, 100 poduszek itd.) i to w autach które nigdy czegoś takiego nie posiadały- ale wygląda imponująco, a potem jak ktoś ogląda to i tak nie pamięta o tych bzdetach. Ostatnio natknąłem się na ogłoszenie gdzie handlarz w opisie silnika 4,7 V8 napisał, że z turbo :duh: -może dlatego, że brzmi lepiej, a może w Szwajcarii takie wyjątkowe mają :mrgreen: .

Najbardziej kocham formułki-"AUTO PO WSZYSTKICH OPŁATACH,PRZYGOTOWANE DO PIERWSZEJ REJESTRACJI W KRAJU!!!

KOSZT REJESTRACJI TYLKO 756ZŁ!!!!!!"

Jak opłacone? Jak recykling został.

Sprowadzający ma obowiązek opłacić:

- akcyzę

- urząd skarbowy - zwolnienie z vat-u - dokument vat-25

- opłatę recyclingową

A że praktycznie żaden nie opłaca to już szczegół.

Zdjęcia z ogłoszeń wytłuszczone jak "hardkorowy Koksu" na siłowni :mrgreen: często nawet kolor się nie zgadza z rzeczywistością. A już zdjęcia czarnych aut po wyjeździe z myjni(z mokrym lakierem) to praktycznie reguła. W środku wypaćkane paletą Plaka i nawet nie wytarte- bo lepiej się świeci :duh:

No i magiczny 1 kluczyk do auta, bo przeważnie kupujący myśli sobie- dorobię. To nie era malucha 125, czy Poloneza, gdzie za dorobienie kluczyka płaciło się 30 zł. Ale przeważnie o tym wie tylko sprzedający i z 1 na 100 kupujący. A potem buli się 500 i w górę za 1 kluczyk, kodowanie itd.

Tak wygląda 80% ogłoszeń i niestety, ale ludzie wierzą tym bredniom. Jest tyle ogłoszeń prywatnych- od ludzi co to jeździli rok, 2, 3 lata autem, ale ogłoszenia są mało interesujące i bez polotu.

 

Swoją jak kupowałem od znajomego to jakiś czas wcześniej(jak nie była jeszcze moja) też mi się nie podobała-bo taka zwyczajna i z zerowym wyposażeniem, bez automatu, skóry, silnika 3.0d, atrakcyjnej felgi itd. Przede wszystkim nie była czarna :P No i te opinie gdzieś zasłyszane o tym silniku. No i tak już 5 lat nam minęło i latamy i dobrze jest :cool2: .

W rzadko którym aucie jest komplet 5 kluczyków i pełna dokumentacja :D

BMW%2520525%2520TDS%252833%2529.jpg

i kupilem idealne

Oby :mrgreen: Na twoim miejscu jeszcze wstrzymał bym się z tym. Nie ma aut idealnych- uwierz. Życzę bezawaryjnej jazdy :cool2: .

nie ma osoby ktora by sie nie obejrzala na chodniku ... juz nie mowie po dodaniu gazu bo 530 pieknie brzmi

Wiesz jak brzmi V8 :wink: Prawie radia nie potrzeba :D

Edit.

Ktoś tam pytał się o Turasa i nivo. Nie każdy Turas ma nivo, ale znaleźć takiego bez to tak jak dziewczynę z cnotą w wieku.............hmm no niech będzie 20 lat :mrgreen: . Chciałem napisać 16 :mrgreen:

Dlatego proponuję przyjąć nie zaglądając pod spód :norty: że każda ma :mrgreen:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja już się gubię. Mój przyjaciel nic nie pisze nagle fotka, Martynka. O co chodzi? Ja nic nie wiem/ Kolor czarny mu się nie podoba, choć dla mnie kolor najpiękniejszy (fakt trzeba dbać, ale dla mnie najfajniejszy i wszystko lubię czarne), kolega, który ma r6 piszę o super dźwięku, a V8 jaki :?: Hiper :?: Nie wiem jak porównać. Gubię się w tym momencie. Może jutro ogarnę temat. A tym czasem pozdro dla wszystkich, którzy http://emotikona.pl/emotikony/pic/2piwko.gif Ja dziś kupiłem motor po pijaku i dobrze, że gleby nie było hehe :D Jednak nie Bmw (niestety) lecz Yamaha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do ogłoszeń to święta prawda, nic dodać, nic ująć, niestety są jeszcze naiwni, którzy się na to łapią dlatego sprowadzane z Niemiec przystanki autobusowe klepane potem na kształt Bmw mają takie wzięcie :wink: a co do kolorów, to nie wiem dlaczego Wam się tak nie podoba czarny? On jest piekny.. ale przez jakieś dwie godziny od wyjazdu z myjni :mrgreen:
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Płocka jesteś kolego? Kojarzy mi się skądś to kombi z tym brzydkim M na klapie.

Tak, jestem z Płocka i chętnie odpłatnie skorzystałbym z Twojej pomocy przy zakupie :) Nie chcę jeździć na koniec Polski, szukam czegoś w okolicy, najchętniej kupiłbym polift..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pytaj dosłownie o wszystko. Sprawdza się to samo co w każdym innym aucie.

Dobrze na jeździe próbnej pojechać jakiś dłuższy odcinek z prędkościami pomiędzy 80 a 120 żeby sprawdzić czy auto nie myszkuje po drodze, czy nie trzęsie kierownicą i jak zachowuje się przy hamowaniu z takich prędkości.

Powodzenia w zakupie :cool2: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.