Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

I tak sobie myślę ,że już nie warto schodzić z ceny i jeździć , zajeździć.

 

Pewnie, że jeździc i zajeździć :mrgreen: moja ma u mnie dożywocie :mrgreen:

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na e39 to już przesada. Moim zdaniem takie auto jest warte ponad 20tys bo to rzadki silnik. Bliżej 30tys to na wypasie i jakimś ciekawym wnętrzem i przy bardzo zadbanym egzemplarzu. Ale już kwota przekraczająca i to znacznie 30tys raczej nie jest już na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobile.de bez problemu znajdziesz "zwykłe" 540i za 10 tys Euro.

 

Czy to nie jest przesada? 37 tys zł pewnie i jest, ale jak widać 10 tys CHF czu EUR, już nie :)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oba silniki w tym aucie po prostu nie jada. Tzn mozna sie z punktu a do punktu b poruszac w normalny sposob i wygodnie, ale do szalenstwa to nie bardzo. Jak trafisz zdrowego tds'a to bedzie jezdzil bez problemowo, ale silnik ten potrzebuje dobrego traktowania. 2.0 b+g to jak juz to tylko dobra sekwencja, wiec lepiej kupic sama benzyne i wtedy zakladac samemu gaz bo bedziesz wiedzial co masz. Co do spalania to w tds'ie musisz sie liczyc ze spalaniem rzedu 8-11 litrow w jezdzie mieszanej, w gazie dokladnie nie wiem bo nie mam do czynienia z takim silnikiem ale strzelam ze spali w granicach 12-15 litrow gazu (jesli mowie zle napewno ktos mnie poprawi kto uzytkuje taki silnik). Mysle rowniez ze dobra alternatywa byloby kupno (jesli zdecydujesz sie na benzyne+gaz) auta z silnikami 2.5 lub 2.8. Oba spala praktycznie tyle samo co 2.0 ale jazda nieporownywalna, z tym ze 2.8 z opini jest deczko oszczedniejszy od 2.5. Wiecej moga pomoc Ci koledzy, ktorzy uzytkuja e39. Ja mam e34 tds i jestem zadowolony wiec moge pomoc tylko w kwestii silnika tds'a. Jeszcze wazne w jakim przedziale cenowym chcesz kupic auto. Powodzenia Edytowane przez kulawy23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS'a nie kupuj. Nie dlatego, ze jest to zly silnik ale na rynku ciezko znalezc egzemplarz, ktory nie jest zajeżdżony na smierć. 90% ma po 600 tkm nalatane i wiecej.

Roznicy mocy pomiedzy 520 a 523 jest niby tylko 20KM ale jest to bardzo odczuwalna roznica. No i palic bedzie podobnie.

Jak kolega wyzej pisze najlepiej szukac 2.8 ale jak znajdziesz ladne 2.5 to tez kupuj. Nie łudź sie, ze auto musi miec ori lakier ważniejsze aby wcześniej nie było spawane z 2 lub z 3.

I pamietaz, ze BMW e39 jest samochodem drozszym w utrzymaniu od wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja tam nie narzekałem na TDSa. Moja ukochana latała tyle lat i nie powiem złego słowa. A potem jak wystawiłem na sprzedaż to zainteresowanie było najpierw zerowe, a potem aż się zdziwiłem- całkiem spore. Jednak ludziska są wredni-umawiają się i nie przyjeżdżają nawet telefonu nie odbierali jak do nich dzwoniłem. Do sprzedaży podchodziłem baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo emocjonalnie.

Na szczęście znajomy się dowiedział i w przeciągu 2óch godzin przybiegł i zakomunikował, że już auto nie jest na sprzedaż :D

Teraz mam M52 2,5(323i)wymiata nieziemsko, ze zbiornika też :mrgreen: W porównaniu do 2,0 to te silniki dzieli dosłownie przepaść.

Co do silnika V8 to Krystian( krys32 ) ma już dłuższy czas 4,4 w gazie i z tego co wiem będzie lub już jest na sprzedaż.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam autka dla siebie. Takie ogłoszenie znalazłem

http://otomoto.pl/bmw-525-192-km-nowy-gaz-brc-C31368468.html

Ktoś może zna to konkretne auto. Ewentualnie okiem doświadczonego posiadacza wychwyci jakieś mankamenty.

Jeszcze nie rozmawiałem z właścicielem, będę dzwonił w weekend. Chętnie bym zobaczył, ale mam kawałek z Krakowa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam autka dla siebie. Takie ogłoszenie znalazłem

http://otomoto.pl/bmw-525-192-km-nowy-gaz-brc-C31368468.html

Ktoś może zna to konkretne auto. Ewentualnie okiem doświadczonego posiadacza wychwyci jakieś mankamenty.

Jeszcze nie rozmawiałem z właścicielem, będę dzwonił w weekend. Chętnie bym zobaczył, ale mam kawałek z Krakowa.

pozdrawiam

 

Auto wyglada cos za ladnie. 3 misiece temu sprowadzony, zalozony wg opisu drogi gas i juz sprzedaje? Do tego teoretycznie od kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika V8 to Krystian( krys32 ) ma już dłuższy czas 4,4 w gazie i z tego co wiem będzie lub już jest na sprzedaż.

 

 

Z tego co pamietam mialobyc dozywocie u krysa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co do silnika V8 to Krystian( krys32 ) ma już dłuższy czas 4,4 w gazie i z tego co wiem będzie lub już jest na sprzedaż.

 

 

Z tego co pamietam mialobyc dozywocie u krysa:)

Ja też tak mowilem o swojej :mrgreen:

Niestety zycie czasami weryfikuje pewne sprawy czy tego chcemy czy nie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam autka dla siebie. Takie ogłoszenie znalazłem

http://otomoto.pl/bmw-525-192-km-nowy-gaz-brc-C31368468.html

Ktoś może zna to konkretne auto. Ewentualnie okiem doświadczonego posiadacza wychwyci jakieś mankamenty.

Jeszcze nie rozmawiałem z właścicielem, będę dzwonił w weekend. Chętnie bym zobaczył, ale mam kawałek z Krakowa.

pozdrawiam

 

Tak się zastanawiam, przeglądałem zdjęcia, nie powinna kierownica mieć multifunkcji czasem? Dziwna ona dość swoją drogą...

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika V8 to Krystian( krys32 ) ma już dłuższy czas 4,4 w gazie i z tego co wiem będzie lub już jest na sprzedaż.

 

 

Z tego co pamietam mialobyc dozywocie u krysa:)

Ja też tak mowilem o swojej :mrgreen:

Niestety zycie czasami weryfikuje pewne sprawy czy tego chcemy czy nie.

 

przeslanki osobiste w ktore nie wnikam czy poprostu stwierdzil ze chce cos innego?:) ile krys chce za nia pewnie duzo ale egzemplarz godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam autka dla siebie. Takie ogłoszenie znalazłem

http://otomoto.pl/bmw-525-192-km-nowy-gaz-brc-C31368468.html

Ktoś może zna to konkretne auto. Ewentualnie okiem doświadczonego posiadacza wychwyci jakieś mankamenty.

Jeszcze nie rozmawiałem z właścicielem, będę dzwonił w weekend. Chętnie bym zobaczył, ale mam kawałek z Krakowa.

pozdrawiam

Witam

Sprawdź dobrze VIN bo coś tu nie pasuje ktoś coś kombinował przy nim (jest różnica pomiędzy 4 a 6). Auto powinno mieć multifunkcyjna kierownicę, Mpakiet, shadowline itp, a nie ma tego. W VINie nie ma haka a na zdjęciach widać że jest. Wersja też niby szwedzka, bądź bardzo ostrożny. Ktoś kupił, zainwestował w auto i nagle sprzedaje, może być tak, że się o czymś zorientował po fakcie i teraz chce się pozbyć. Siedzenie kierowcy wytarte więc w ten przebieg w życiu nie uwierzę. Najlepiej daj na ASO żeby przetrzepali co i jak jakbyś był zainteresowany.

 

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBADS31060GZ84903

Kod typu DS31

Typ 525I TOURING (EUR)

Typoszereg E E39 (2)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M54

Pojemność skokowa 2.50

Moc 141

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor TITANSILBER METALLIC (354)

Tapicerka STOFF HEADLINE/ANTHRAZIT (G3AT)

Data prod. 2003-01-21

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S167A ABGASNORM EU4 Norma spalinowa EU 4

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S227A SPORTL.FAHRW. MIT NIVEAUREGULIERUNG Podw. sport.+ obniż. zaw.+ regul. poz.

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S339A SHADOW LINE Shadow-Line

S386A DACHRELING Reling dachowy

S434A INTERIEURLEISTEN Wyp. wn., powierzchnia aluminium

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

S788A M LEICHTMETALLRAEDER Obr. BMW, st. le. indywid.

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S842A KALTLAND-AUSFUEHRUNG Wersja dla zimnych krajów

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S885A SCHWEDISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, szwedzki

S896A TAGFAHRLICHTSCHALTUNG Sterowanie św. do jazdy w dzień

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S925A VERSANDSCHUTZPAKET Ochronny pakiet wysyłkowy

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S470A KINDERSITZBEFESTIGUNG ISOFIX System Isofix

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

 

 

Information

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S220A NIVEAUREGULIERUNG Zawieszenie samopoziomujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy na liście wyposażenia się nie zgadza, do tego co kolega wyżej napisał dochodzi jeszcze brak podgrzewania siedzeń, mimo że w VIN jest.

 

Moja teoria jest taka: ten rocznik i przebieg powinien kosztować 25 tys a nie 18 i wszystko co wartościowe (mpakiet, shadow line, antracytowa podsufitka, sportowe podrzewane fotele, multifunkcja) zostało z tego auta wyprzedane :)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
przeslanki osobiste w ktore nie wnikam czy poprostu stwierdzil ze chce cos innego?:) ile krys chce za nia pewnie duzo ale egzemplarz godny polecenia

Tutaj masz odpowiedź na wszystkie Twoje zapytowywania :mrgreen:

viewtopic.php?f=156&t=181369&start=240#p1714943

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.