Skocz do zawartości

318i Silnik N42 w Bmw e46 Po lifcie opinie


krzych81

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja swoją kupiłem 8 miesięcy temu z przebiegiem 105 800, teraz mam 111700 i z auta jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem serwis olejowy i latam sobie. Nie sugeruj się opiniami. Sprawdź auto które chcesz kupić, jeśli nie ma kosmicznego przelotu i do tego przelot jest potwierdzony to śmiało wchodź w ten silnik. Kultura pracy jest naprawdę ok,dużo nie pali i generalnie fajnie się śmiga. Jeśli o mnie chodzi naprawdę polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam żeby ten silnik miał jakąś wadę. Fakt jest dużo opinii o tym napinaczu łańcucha rozrządu ale jak masz z tym problem to wymień i już. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony :cool2: bardzo. Tak jak piszą koledzy- bardzo przyzwoite osiągi i stosunkowo mało pali. Silnik jest igła !!!!!!!!!!!!!! przynajmniej u mnie :norty: Ja bym brał i już !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie uważam żeby ten silnik miał jakąś wadę. Fakt jest dużo opinii o tym napinaczu łańcucha rozrządu ale jak masz z tym problem to wymień i już. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony :cool2: bardzo. Tak jak piszą koledzy- bardzo przyzwoite osiągi i stosunkowo mało pali. Silnik jest igła !!!!!!!!!!!!!! przynajmniej u mnie :norty: Ja bym brał i już !!!!!

 

Ale przyznaj się kolegom że 3000 zł zostawiłeś w ASO za wyminę tego napinacza + zespołu regulacyjnego wałków rozrządu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co przyznawać- tak było i już. Tylko fakty są takie że nie wiedziałem dokładnie co jest i nie wymieniałem po kolei tylko wszystko na raz. Pewnie gdybym cykał po kolei to by się mogło okazać że sam napinacz był walnięty za 450 zł a nie wszystko za 3000 zł :mrgreen: . Z auta jestem bardzo zadowolony i mam pewność teraz że z silnikiem mam wszystko OK :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu miesięcy jeżdżę trójką z takim silnikiem, jak na razie jestem bardzo zadowolony. Silnik jest cichy i całkiem żwawy oraz oszczędny jak na 2 litrówkę ;)

Jedyne co mi się nie podoba to brzmienie tłumika, jest jakieś dziwne jakby był gdzieś delikatnie dziurawy :? w mojej starej trójce z potężnym silnikiem M40 :D oryginalny tłumik brzmiał zdecydowanie lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt głos tłumika jest trochę dziwny i faktycznie przypomina dźwięk jakby była gdzieś dziura :cool2: . Ostatnio nawet sprawdzałem na kanale a tam niespodzianka- wszystko z tłumikiem OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda mi na wersję life style, sufit, kiera, klamki w lakierze, felgi, ramki zegarów, tapicerka i również białe kierunki , żadne dokładane, to nie pleszew ! Fajne autko, widać że świeże, tylko ten silnik i do tego opłaty, muszę zrobić kosztorys po swojemu, kobitce bym wziął bo na dzień dzisiejszy hałasuje pod oknem klekotem. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.