Skocz do zawartości

NIVO twarde zawieszenie


_silver_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Czy kotoś z was posiada schemat całego układu nivo od zbiornika z płynem po amotyzatory ?

Podobno są dwa regulatory :shock: z przodu i z tyłu i do tego czujnik położenia.

Szukam już od miesiąca sprawnego regulatora i nic te co znalazłem w necie to podobno "przedni"

Czy ktoś zna w Warszawie sprawdzonego mechanika od nivo w E34? już nie mam cierpliwości to tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu jest PDF ze schematem, opisem i rysunkami:

viewtopic.php?f=71&t=154999&start=30#p1146587

Szukasz bardziesz szczegolowego czy przeoczyles?

 

A tu masz rozpisane numery części konkretnych

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HJ51&mospid=47393&lang=pl&hg=33&fg=50

 

To prawda jest czujnik położenia, ale to nie jest w żaden sposób powiązane z działaniem NIVO, co najwyzej wyświetli Ci kontrolke NIVOREGLUNG czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kotoś z was posiada schemat całego układu nivo od zbiornika z płynem po amotyzatory ?

Podobno są dwa regulatory :shock: z przodu i z tyłu i do tego czujnik położenia.

Szukam już od miesiąca sprawnego regulatora i nic te co znalazłem w necie to podobno "przedni"

Czy ktoś zna w Warszawie sprawdzonego mechanika od nivo w E34? już nie mam cierpliwości to tego

 

Regulator jest tylko jeden, gdzieś głupoty wyczytałeś. Mechanik pod Warszawą BMW Auto Classic w Raszynie.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro regulator, ale gościu od razu zaznaczył że to nie tylni a przedni...zbaraniałem :shock:

http://allegro.pl/bmw-5-e34-zawor-regulacji-zawieszenia-i2093853522.html

Ogólnie trochę podobny ale czy tak to ma wyglądać??

 

Zwykły regulator, jest tylko jeden typ i jest on z tyłu obok dyfra. Jeżeli jest od e34 lub e32 to będzie dobry.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem niedawno pompę nivo w tej firmie i mają sporo części w normalnych cenach zadzwoń powinni mieć to czego szukasz .

http://allegro.pl/bmw-e34-2-0-24v-regulator-cisnienia-paliwa-i2100089661.html

Nie mają i nawet nigdy nie mieli :mad2:

 

Czy wszyscy zastępują nivo jak się zepsuje zwykłym zawieszeniem czy co?

Jak wymieniałem poduszkę mocowania amortyzatora nivo to też musiałem 2 dni czekac bo na miejscu nie było a w większości hurtowni w Warszawie nawet nie sprowadzają takiej części...w BMW chcieli 170 zł!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D sukces, kupiłem na allegro ,wczoraj wystawiona aukcja, nawet się nie zastanawiałem, zobaczymy czy gwarancja rozruchowa się sprawdzi. Teraz "tylko" demontaż zepsutego regulatora mam nadzieję że mi się wężyki nie ukrecą .

 

Ale przestrzegam przed pochopnymi zakupami na allegro bo widać że mało kto wie co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D sukces, kupiłem na allegro ,wczoraj wystawiona aukcja, nawet się nie zastanawiałem, zobaczymy czy gwarancja rozruchowa się sprawdzi. Teraz "tylko" demontaż zepsutego regulatora mam nadzieję że mi się wężyki nie ukrecą .

 

Ale przestrzegam przed pochopnymi zakupami na allegro bo widać że mało kto wie co sprzedaje.

 

Dlatego pisałem ,że brałem części do nivo a po tygodniu jag się dowiadywałeś to niby nigdy tym nie handlowali , sami nie wiedzą czym handlują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.