Skocz do zawartości

Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat (tym bardziej taki z telefonu) nie odda tego, jak tak naprawdę jak one świecą. Ciężko będzie zrobić zdjęcie bo po prostu ksenon będzie się "stapiał" ze światłem z ringów. Ale spróbuję coś zrobić.

Uważam, że są to bardzo dobre żarówki i nie warto dawać 2 razy tyle za OSRAM czy Philips.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...
Ja kupiłem żarówki BOSMA 6000K. Obawiałem się efektu za bardzo niebieskiego ale nic z tych rzeczy, świecą bardzo ładnie, na biało z lekką niebieską poświatą. Nie jest to efekt typu "wieś tuning".

Droga oświetlona bardzo dobrze, na długich tak samo. Ciekawe jak będzie w pełnym deszczu.

 

Pozdrawiam

Również jestesm zainteresowany kupnem takich żarówek, gdzie najlepiej je kupić żeby nikt nie wcisnął jakichś podróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Musze pilnie wymienić d1s, dziś zaczął świecić na różowo. Gdzie kupię szybko, poza intercars, w niedziele wyjezdzam do Włoch, wiec nie chciałbym jechać z takim światłem, przez internet juz nic nie zdąży przyjść. Może ktoś jest z Radomia i pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

W najbliższym czasie planuje wymienić żarnikiem w swojej e91 lci i jak narazie waham się pomiedzy osram night breaker unlimited a osram cbi 5500. Jedyne porównania jakie znalazłem na YouTube były nagrywane na suchej drodze i tam lepiej wypadał cbi. Na pewno jest na forum sporo użytkowników obu tych zarnikow i byłbym wdzięczny za informacje który z nich lepiej się sprawdzi w deszczu (i czy różnica będzie znacząca), a dwa to czy tak białe światło nie będzie męczyło wzroku przy długiej jeździe w nocy. Generalnie zależy mi na jak najlepszej widoczności w nocy poza terenem zabudowanym (piesi jelenie, itd).

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś jakieś wiarygodne testy pokazujące że topowe modele żarników świecą lepiej? Ja szukałem i niestety niczego co by to udowadniało znaleźć nie mogłem. Znalazłem za to tewt auto światu pokazujący że nie ma różnicy: http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,8vske8. Na pewno jest natomiast różnica w cenie i w niniejszej trwałości topowych żarników (co producenci podają w danych technicznych). Wydaje mi się że z tymi żarnikami, tak jak z żarówkami, to jednak trochę ściema. Lepszego światła szukałabym w polerowaniu klosza, czyszczeniu soczewek lub regeneracji odbłyśnika - jeżeli cokolwiek z tych rzeczy jest w ogóle konieczne w twoim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym teście zwycięzcą jest Osram night breaker, a drugie miejsce ma Osram cool blue. Miałem nadzieję że ktoś użytkował różne żarniki i może podzielić się spostrzeżeniami.

Czyli generalnie zamiast tych osramów lepiej kupić Bosmę 4300k i za różnicę zatankować do pełna? :) Bo różnicy w oświetleniu drogi nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i ja też muszę kupić palniki bo mrugają a wręcz gasną i wyskakuje taka duża ikona na desce, lampy czy tam reflektora ( ale nie żarówki) od lewej lampy. Wyłączenie i ponowne załączenie świateł pomaga ale tylko na chwilkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mogę dać namiary na kolesia, który ma w dobrej cenie zarniki. Oczywiście orginaly osrama. W tamtym roku placilem coś około 250 płn za sztukę. Brałem od niego inne graty do lamp, modul skretny i przetwornice. Zawsze wszystko ok i można się dogadać jeżeli chodzi o cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Ja w końcu kupiłem Osramy NIght Breaker Unlimited i po kilku tygodniach użytkowania mogę powiedzieć że spełniają moje oczekiwania w 100%. Jest o niebo lepiej niż na poprzednich żarnikach, ale to też pewnie z racji ich zużycia. Barwa faktycznie wpada delikatnie w żółtą w porównaniu do niektórych użytkowników na drodze, w szczególności do lamp LED, ale soczewka świeci ładnie na biało. Co najważniejsze widoczność zarówno na suchym jak i w trakcie deszczu rewelacja, a jako że jesień i zima za pasem to właśnie na tym mi najbardziej zależało. Po całonocnej podroży też nie męczą oczu dzięki naturalnej barwie. Wahałem się pomiędzy CBI a NBU i mam wrażenie że dobrze wybrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z mojego doswiadczenia:

1. Zarniki Phillips 4300 (3200lm)

- chyba swieca najslabiej

2. Osram Xenarc 4300 (3200lm)

- podobnie jak Phillips

3. Osram Night Breaker 4800 (3200lm)

- Lepiej swieca w nocy niz wymienione wyzej.

4. Osram Cool Blue Intense 5500 (3200lm)

- najlepiej oświetlają drogę zarówno w suche dni jak i deszczowe i najładniej wyglądają.

5. Osram Cool Blue Intense 6000 (3200lm)

- j/w, najlepiej oświetlają drogę zarówno w suche dni jak i deszczowe i najładniej wyglądają. Nie ma zauważalnej różnicy w porównaniu do CBI 5500.

Przerabiałem również Bosma 6000 i GE 5100. GE barwa 5100, ale w porównaniu z Osram 5500 gorzej oświetlały drogę w deszczu.

Wszystkie zarniki kupowane w Inter Cars, a wiec oryginalne.

Tak ze moim zdaniem, jak chcecie miec dobrze oswietlona droge i dobry look nie oszczedzajcie na zarnikach.

Oczywiscie kazdy ma swoje odczucia, ja podalem moje.

Odblysniki po regeneracji, klosze po regeneracji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie na pewno z racji zużycia tego który jeszcze się nie spalił. Producenci zawsze zalecają wymieniać parami. Zresztą jak jeden padł to jest spora szansa że drugi też może już długo nie pożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.