Skocz do zawartości

tylni most - zapomnieli o korku


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Postanowiłem tutaj wkleić ten temat ,bo na olejach chyba mało kto zagląda.

 

E-61 2d 177km 2008r.przebieg 126tyś . Dzisiaj wymieniłem filtry ,olej w silniku i w skrzyni ,chciałem wymienić też w tylnym moście, ale nie wymieniłem bo ? w moim moście nie ma korka spustowego jest tylko do wlewu.Trochę mnie to zdziwiło .Co Wy na to,czy to ma świadczyć że nie powinno się go wymieniać :shock: , czy tylko podciśnieniem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nawet nie próbował wymienić oleje w tym moście :cry: czyż był bym nadgorliwy :wink: ?.

 

Ja dopiero po kolegi poście zaczołem się zastanawiać nad olejem w moście. To moje pierwsze auto z napędem na tył, ale jaki jest z tą wymianą :roll: , nie mam pojęcia. Niedawno byłem w ASO na przeglądzie. Pierwszy przegląd po zakupie, więc kazałem wymienić wszystkie filtry, łącznie z odmą, olej w silniku i (płyn hamulcowy bo tak podpowiadał komp w aucie), o moście nie pomyślałem, ale jeśli by była taka potrzeba i jeśli by się to robiło to chyba pan z ASO by mi zproponował wymianę. Najlepiej zadzwoń do ASO i zapytaj czy wymienia się olej w moście, a jeśli tak to co ile set tysięcy km :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tam na pewno jest olej lifetime czyli dożywotni, co najwyżej ew. się uzupełnia

 

Tam jest prawdopodobnie SAF-XO 75w90 GL5 - czy to jest ten olej dożywotni i jego się nie wymienia ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma olejów dożywotnich na kilkadziesiąt lat. Musicie pamiętać, że lifetime oznacza okres produkcji danego podzespołu i tak się udziela gwarancji na przykład. Okreś życia auta w dzisiejszych czasach określa się na kilka lat. Olej w moście oczywiście się wymienia, zaleca się co 100kkm.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma olejów dożywotnich na kilkadziesiąt lat. Musicie pamiętać, że lifetime oznacza okres produkcji danego podzespołu i tak się udziela gwarancji na przykład. Okreś życia auta w dzisiejszych czasach określa się na kilka lat. Olej w moście oczywiście się wymienia, zaleca się co 100kkm.

 

No właśnie , a ja mam przejechane 127tyś km.nowy olej kupiony i chętnie bym go wymienił tylko nie wiem jak . Rozkręcić ,poluźnić obudowę tylnego mostu , trochę się boję czy tam nie ma jakiś uszczelek żeby ich nie porozrywać . Co Wy na to ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle chcesz tam olej zmieniać? Coś się dzieje czy profilaktycznie?

Jeszcze nie słyszałem żeby w jakiejś E60 coś tam szwankowało.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czemu w ogóle chcesz tam olej zmieniać? Coś się dzieje czy profilaktycznie?

Jeszcze nie słyszałem żeby w jakiejś E60 coś tam szwankowało.

 

Profilaktyka .Właśnie dlatego żeby nić się nie działo .Jak by się coś działo to wymiana oleje by nić nie pomogła ,wręcz czasami przeciwnie :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktyka .Właśnie dlatego żeby nić się nie działo .Jak by się coś działo to wymiana oleje by nić nie pomogła ,wręcz czasami przeciwnie :cool2:

 

Odpusc sobie gosciu ta wymiane. Jesli dyfer Ci nie huczy i nie buczy jest ok, W dyfrze znow nie masz takich przeciazen i temperatury (o ile nie palisz kapcia na kazdym zlocie ;) ) jak w silniku lub np w automacie. Sprawdz tylko poziom ewentualnie uzupelnij, zadnego poluzowywania obudowy zeby spuscic olej :duh: Potem przecieki gwarantowane. Sprawdz uzupelnij i ciesz sie jazda :D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1.odkręcasz obudowę mostu z tyłu

2.olej sobie wylatuje do pojemnika który trzeba wcześniej podstawić pod most

3. jak olej zleci czyścisz sylikon na krawędziach , odtłuszczasz

4.kładziesz nowy sylikon na krawędź obudowy

5.przykręcasz obudowę

6. wlewasz nowy olej

 

 

Profilaktyka .Właśnie dlatego żeby nić się nie działo .Jak by się coś działo to wymiana oleje by nić nie pomogła ,wręcz czasami przeciwnie :cool2:

 

Odpusc sobie gosciu ta wymiane. Jesli dyfer Ci nie huczy i nie buczy jest ok, W dyfrze znow nie masz takich przeciazen i temperatury (o ile nie palisz kapcia na kazdym zlocie ;) ) jak w silniku lub np w automacie. Sprawdz tylko poziom ewentualnie uzupelnij, zadnego poluzowywania obudowy zeby spuscic olej :duh: Potem przecieki gwarantowane. Sprawdz uzupelnij i ciesz sie jazda :D Pozdro.

 

nie ma olei długowiecznych (zadzwoń do ASO i spytaj po jakim czasie masz zmienić olej w ASB :) ) , jak most zaczyna buczeć to już na 90% za późno na wymianę oleju , ale dobra pora na wymianę mostu :)

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odświeżę trochę temat... Może ktoś wie jaki olej wlać (najlepiej taki jaki był zalewany w fabryce), do tylnego mostu ? W ramach profilaktycznych wymian eksploatacyjnych chciałbym zrobić i to, aby nic mnie przykrego nie spotkało... A jak będę wymieniał kolektor wydechowy i będą zdjęte wszystkie osłony to i zleciłbym wymianę tego oleju.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się -> wczoraj zmieniałem w ASo olej silnikowy i wyczaili lekki wyciek oleju z tylnego mostu. Wymagane jest uszczelnienie tylnego mostu/półosi.

1. jaki olej zalać przy wymianie uszczelnienia (wymiana poza ASO)?

2. muszę w przyszłym tygodniu jechać samochodem w trasę i nie zdążę ogarnąć tematu - czy jakieś mocniejsze przeciwwskazania lub zagrożenia przy takim - patrzyłem osobiście- stosunkowo niewielkim wycieku ??

 

Bardzo proszę o podrzucienie rad.. :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odświeżę trochę temat... Może ktoś wie jaki olej wlać (najlepiej taki jaki był zalewany w fabryce), do tylnego mostu ? W ramach profilaktycznych wymian eksploatacyjnych chciałbym zrobić i to, aby nic mnie przykrego nie spotkało... A jak będę wymieniał kolektor wydechowy i będą zdjęte wszystkie osłony to i zleciłbym wymianę tego oleju.

Co za problem np. po danych samochodu na stronach producentów olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem np. po danych samochodu na stronach producentów olei.

 

olei jest od pyty :). Chciałbym wiedzieć jaki zalewa fabryka... Nie znam się na olejach tylnych mostów to moje pierwsze RWD i mam pierwszy raz kontakt z tego typu substancją. Nie chcę zalać chłamem, chcę mieć najlepsiejszy jaki się da ;) ot co taki kaprys! :) Przy okazji zapytam ile oleju tam wchodzi?

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podłączę się -> wczoraj zmieniałem w ASo olej silnikowy i wyczaili lekki wyciek oleju z tylnego mostu. Wymagane jest uszczelnienie tylnego mostu/półosi.

1. jaki olej zalać przy wymianie uszczelnienia (wymiana poza ASO)?

2. muszę w przyszłym tygodniu jechać samochodem w trasę i nie zdążę ogarnąć tematu - czy jakieś mocniejsze przeciwwskazania lub zagrożenia przy takim - patrzyłem osobiście- stosunkowo niewielkim wycieku ??

 

Bardzo proszę o podrzucienie rad.. :)

Byłeś w ASO i nie wiesz jakim zalać :cool2:

Ktoś ma za Ciebie podjąć decyzje czy możesz jechać w trasę z cieknącym mostem ,nie ma żadnych przeciwwskazań i zagrożeń :mad2: Jak wyleci za dużo to usłyszysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co za problem np. po danych samochodu na stronach producentów olei.

 

olei jest od pyty :). Chciałbym wiedzieć jaki zalewa fabryka... Nie znam się na olejach tylnych mostów to moje pierwsze RWD i mam pierwszy raz kontakt z tego typu substancją. Nie chcę zalać chłamem, chcę mieć najlepsziejszy jaki się da ;) ot co taki kaprys! :) Przy okazji zapytam ile oleju tam wchodzi?

Każdy będzie najlepszy jeżeli będzie spełniał normy producenta.To jest tak jak z olejem silnikowym,jedni kupuję Casrtola a inni Motula ... Do mojego mostu 1,1l. Ile do twojego, sprawdź również na stronach producenta olei.Jakim zalewa fabryka , w danym modelu i serii to nawet ASO może nie wiedzieć . Nie mają i najczęściej nie trzymią się jednego producenta . Potwierdzenie moich słów ,przeczytaj całość np.- http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=904&L=0

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się -> wczoraj zmieniałem w ASo olej silnikowy i wyczaili lekki wyciek oleju z tylnego mostu. Wymagane jest uszczelnienie tylnego mostu/półosi.

1. jaki olej zalać przy wymianie uszczelnienia (wymiana poza ASO)?

2. muszę w przyszłym tygodniu jechać samochodem w trasę i nie zdążę ogarnąć tematu - czy jakieś mocniejsze przeciwwskazania lub zagrożenia przy takim - patrzyłem osobiście- stosunkowo niewielkim wycieku ??

 

Bardzo proszę o podrzucienie rad.. :)

Byłeś w ASO i nie wiesz jakim zalać :cool2:

Ktoś ma za Ciebie podjąć decyzje czy możesz jechać w trasę z cieknącym mostem ,nie ma żadnych przeciwwskazań i zagrożeń :mad2: Jak wyleci za dużo to usłyszysz .

 

1. Kolego z całym szacunkiem do Ciebie ale to nie była pomocna odpowiedź a jedynie demagogia. Nie każdy grzebie/dłubie w samochodzie sam. stąd moje było pytanie - co kupić by przekazać mechanikowi. Niestety ASO jest enigmatyczne i niechętnie dzieli się informacjami, a na pytanie jaki sugerują/polecają usłyszałem "my Panu zalejemy NASZ" - niestety nie znam takiej marki jak NASZ. Gdybym znał odpowiedź nie zadawałbym pytania - oczywiste.

2. Po raz kolejny bicie piany- w którym miejscu spytałem czy mam jechać czy nie i prosiłem o podjęcie decyzji za mnie ? Spytałem o przeciwwskazania lub zagrożenia które płyną z wycieku. Nic więcej. Następnym razem oszczędź postów lub wypowiedz się sensownie.

Dziękuję.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podłączę się -> wczoraj zmieniałem w ASo olej silnikowy i wyczaili lekki wyciek oleju z tylnego mostu. Wymagane jest uszczelnienie tylnego mostu/półosi.

1. jaki olej zalać przy wymianie uszczelnienia (wymiana poza ASO)?

2. muszę w przyszłym tygodniu jechać samochodem w trasę i nie zdążę ogarnąć tematu - czy jakieś mocniejsze przeciwwskazania lub zagrożenia przy takim - patrzyłem osobiście- stosunkowo niewielkim wycieku ??

 

Bardzo proszę o podrzucienie rad.. :)

Byłeś w ASO i nie wiesz jakim zalać :cool2:

Ktoś ma za Ciebie podjąć decyzje czy możesz jechać w trasę z cieknącym mostem ,nie ma żadnych przeciwwskazań i zagrożeń :mad2: Jak wyleci za dużo to usłyszysz .

 

1. Kolego z całym szacunkiem do Ciebie ale to nie była pomocna odpowiedź a jedynie demagogia. Nie każdy grzebie/dłubie w samochodzie sam. stąd moje było pytanie - co kupić by przekazać mechanikowi. Niestety ASO jest enigmatyczne i niechętnie dzieli się informacjami, a na pytanie jaki sugerują/polecają usłyszałem "my Panu zalejemy NASZ" - niestety nie znam takiej marki jak NASZ. Gdybym znał odpowiedź nie zadawałbym pytania - oczywiste.

2. Po raz kolejny bicie piany- w którym miejscu spytałem czy mam jechać czy nie i prosiłem o podjęcie decyzji za mnie ? Spytałem o przeciwwskazania lub zagrożenia które płyną z wycieku. Nic więcej. Następnym razem oszczędź postów lub wypowiedz się sensownie.

Dziękuję.

Usatysfakcjonowała Cię odpowiedź w ASO ,olej "NASZ"-nie zareagowałeś ? Sorry ,to nic dziwnego że zadajesz takie pytania. Bez urazy ,według mnie w tych pytaniach ciężko doszukać się po prostu sensu .Moja odpowiedź była adekwatnie do zadanych pytań .Nie wiesz jakie mogą być konsekwencje dla mostu z wyciekającym olejem ? Kto może wiedzieć w jakim tempie będzie ubywał Ci olej i jaką odległość z taką usterką możesz bezpiecznie pokonać :mad2: .Nie wiem czy tu ktoś potrafi wróżyć ,ja nie.Następnym razem zamiast się unosić , zastanów się.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znał konsekwencje to bym się nie pytał (nie wiem na co może mieć jeszcze wpływ - pewnie ty też nie - chyba że się nie chcesz podzielić swoją wiedzą). To samo dotyczy oleju. Czy to tak trudno Ci jest ogarnąć ?

Zacznij logicznie czytać i przestań filozofować. Jeżeli nie rozumiesz pytań - to przepraszam prościej nie potrafię. Ja nie pytam o to czy mogę jechać tylko o to co może być konsekwencją przejazdu !

Do kolegi Marva też odpowiedziałeś lakonicznie - "zobacz" na stronę producenta oleju... sęk w tym, że chodzi o wybór najsensowniejszego z tego gąszczu.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdybym znał konsekwencje to bym się nie pytał (nie wiem na co może mieć jeszcze wpływ - pewnie ty też nie - chyba że się nie chcesz podzielić swoją wiedzą). To samo dotyczy oleju. Czy to tak trudno Ci jest ogarnąć ?

Zacznij logicznie czytać i przestań filozofować. Jeżeli nie rozumiesz pytań - to przepraszam prościej nie potrafię.

Do kolegi Marva też odpowiedziałeś lakonicznie - "zobacz" na stronę producenta oleju... sęk w tym, że chodzi o wybór najsensowniejszego z tego gąszczu.

Jakiej jeszcze innej odpowiedzi oczekujesz ? Czytasz z zrozumieniem to co napisałem ? Tak, możesz jeszcze z cieknącym mostem przejechać 437Km,pasuje czy też nie !

"jaki olej zalać przy wymianie uszczelnienia (wymiana poza ASO)?" Takie i w ten sposób zadaje pytanie forumowicz który ma ponad 1000 postów :duh: .Przy wymianie uszczelniaczy wymiana poza ASO - Lux 10,ok.

To nie ma sensu, ja o niebie a Ty o chlebie.Nie wieże własnym oczom i Ty piszesz o trudnościach z ogarnięciem i logicznym myśleniu , kompromitujesz się . To jednak możliwe... ,odpuszczam, poddaję się . Dla mnie jesteś wyjątkowy .

Kończę i pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jesteś Andrzej62... Jeśli nie chcesz/nie lubisz pomagać... To zachowaj swoje uszczypliwe komentarze dla siebie please... Byłeś Ty może chociaż raz w ASO, że liczysz na to że po odpowiedzi zalejemy Panu NASZ, powiedzą Ci jaki olej dokładnie Ci wleją? - Marzenie ściętej głowy... Poza tym dowiedziałem się na własną rękę, że ten olej z fabryki to olej bmw o numerach: 83 22 9 407 870 lub 83 22 9 407 871 i nie produkuje go Castrol jak inne "płyny" do BMW, substytutem ze stajni Castrola może być np. Syntrax Limited Slip 75W-140. I takiej odpowiedzi oczekiwałem nic niewnoszące docinki, które służą nabijaniu postów możesz sobie zachować na inne fora poświęcone piłowaniu paznokci i kręceniu loka...
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziwny jesteś Andrzej62... Jeśli nie chcesz/nie lubisz pomagać... To zachowaj swoje uszczypliwe komentarze dla siebie please... Byłeś Ty może chociaż raz w ASO, że liczysz na to że po odpowiedzi zalejemy Panu NASZ, powiedzą Ci jaki olej dokładnie Ci wleją? - Marzenie ściętej głowy... Poza tym dowiedziałem się na własną rękę, że ten olej z fabryki to olej bmw o numerach: 83 22 9 407 870 lub 83 22 9 407 871 i nie produkuje go Castrol jak inne "płyny" do BMW, substytutem ze stajni Castrola może być np. Syntrax Limited Slip 75W-140. I takiej odpowiedzi oczekiwałem nic niewnoszące docinki, które służą nabijaniu postów możesz sobie zachować na inne fora poświęcone piłowaniu paznokci i kręceniu loka...

Zgadzam się ,szkoda tych moich postów :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co za problem np. po danych samochodu na stronach producentów olei.

 

olei jest od pyty :). Chciałbym wiedzieć jaki zalewa fabryka... Nie znam się na olejach tylnych mostów to moje pierwsze RWD i mam pierwszy raz kontakt z tego typu substancją. Nie chcę zalać chłamem, chcę mieć najlepsiejszy jaki się da ;) ot co taki kaprys! :) Przy okazji zapytam ile oleju tam wchodzi?

ja kupowałem w aso 50zł litr i tyle wchodzi olej ori to castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.