Skocz do zawartości

Wycena zderzaka przez ubezpieczalnie


bartas_pn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szkoda czasu i nerwów, ja na twoim miejscu wstawiłbym samochód natychmiast do BMW i robił ze swojego Autocasco.

Nacisk że wszystko ma być nowe i oryginalne, a potem twoja firma ubezpieczeniowa ściąga sobie pieniążki z firmy sprawcy regresem :mrgreen:

a ty śpisz spokojnie bo cię nikt nie kantuje.

Ja tak osobiście robiłem i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zrobić to bezgotówkowo w ASO. Miałem podobny przypadek w mojej poprzedniej e90, bardzo lekko uszkodzony zderzak. Pojechałem do ASO, gdzie zdemontowano element celem sprawdzenia czy nie ma innych uszkodzeń, po czym zamontowano go ponownie i oddano mi samochód. Trwało to około godziny. Zamówili nowy oczywiście oryginalny zderzak a po jakimś tygodniu przyjechałem na samą wymianę i w godzinę miałem gotowe auto. Zero problemu i nowiutki oryginalny zderzak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak odzyskać kaskę? polecam firmę SILESIA 2000 - zajmuje się nieuczciwymi kasuje około 20% kwoty odzyskanej ale warto, jeśli macie jeszcze samochód poniżej 5 lat to dochodzą utraty wartości można zyskać parę kafli na utracie wartości.

a tak dla ciekawości to Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych - za uszkodzony tylni zderzak obdarowała mnie 416 zł (śmiech na sali) a zderzak do wymiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak zrob? tak jak jeden mechanik podpowiedział mojemu tacie. wes siekierke i mlotek,przyloz do zderzaka na jakis kancik i uderz lekko mlotkiem w siekierke. zrob niewielka ryse. zderzak bedzie musial isc do wymiany czy tak czy tak i nie beda mieli zadnych podstaw aby nie oddac ci za to kasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat co zrobić - w 5ce miałem nieźle przejechany bok, jakiś palant wjechał mi na parkingu "bo nie mógł wyhamować" osioł. Początkowo myślałem coby nie wziąć kasy, ale za namową znajomego oddałem auto na bezgotówkową naprawę do polecanego przez niego warsztatu "lakiernicy w dechę, solidna firma - i się cenią". O ile ze względu na ceny nie oddałbym auta mając płacić za usługę samemu, o tyle jak na naprawę z ubezpieczenia - wybrałem (teraz wiem na pewno) najlepszą jakość naprawy.

 

specjalizacja : lakiernictwo BMW

Sztukalakierowania.pl

ul. Liwska 2

03391 Warszawa

tel. 501 619 476

 

Efekty widać poniżej - auto piękne jak wcześniej, wykonane operacje: wymieniony był błotnik tylny (sic!), lakierowane drzwi, błotnik, zderzak.

http://zapodaj.net/images/198320944731.jpg

http://zapodaj.net/images/198320944731.jpg

Edytowane przez skrodzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty widać poniżej - auto piękne jak wcześniej, wykonane operacje: wymieniony był błotnik tylny (sic!), lakierowane drzwi, błotnik, zderzak.

http://zapodaj.net/images/198320944731.jpg

 

Ale nie bezywpadkowe i juz w polsce nie sprzedaż bo kazdy chce bezwypadkowe bo jak cos pomalowane czy wymienione to grzech a 200tys przebiegu to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalizacja : lakiernictwo BMW

Sztukalakierowania.pl

ul. Liwska 2

03391 Warszawa

tel. 501 619 476

 

Efekty widać poniżej - auto piękne jak wcześniej, wykonane operacje: wymieniony był błotnik tylny (sic!), lakierowane drzwi, błotnik, zderzak.

http://zapodaj.net/images/198320944731.jpg

 

Ale nie bezywpadkowe i juz w polsce nie sprzedaż bo kazdy chce bezwypadkowe bo jak cos pomalowane czy wymienione to grzech a 200tys przebiegu to złom.

 

Pewnie, że nie. Daj spokój. Ale co, mam teraz sprzedać auto? Ciekawe, czy ubezpieczyciel zwróci za utratę wartości... Chyba w snach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Siema Panowie

Odkopuje stary temat, bo myśle, ze moje pytanie po części się w nim mieści. Jest taka sytuacja:

W koleżankę w tył uderzył jakiś ziomek, z ubezpieczalni wysłali ją do ASO i tam się dowiedziała, ze ubezpieczenie pokryje około 50% kosztów naprawy bo okazało się ze przy zderzaki było coś już kiedyś robione. Czy mogą zrobić takie coś ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak, niestety nic z tym nie zrobisz przerabiałem temat z rzeczoznawca. Przykładowo będziecie musieli pokryć 50% (czasem to jest 15% różnie to bywa)

kosztów lakierowania, bo np drzwi miały wgniotkę, a teraz ASO zamontuje nowe drzwi przez co wartość pojazdu wg nich wzrośnie, ale to nic, że auto jest po szkodzie, taka ich logika.

Potrafią zrobić regres z opon i wydechu jak rozmawiałem z gościem w ASO, a tłumik końcowy czasem 4,5k kosztuje i weź tu 30% wywalaj kasy, także tak to jest. Czasem grubą kasę się zostawia w ASO, bo ktoś W NAS UDERZYŁ, mimo to trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ubezpieczyciel przysyła ci informację o kwocie przyznanej za zdarzenie, zazwyczaj ma się ona nijak do naprawy, więc oddajesz na bezgotówkowe do ASO BMW i tyle.

Nie mniej będziesz partycypował w kosztach lakierowania zderzaka z tego co piszesz.

Lakierowanie elementu w pewnym ASO w Polsce 3k zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem bo najpierw piszesz, ze będę musiał dopłacić a później, ze bezgotówkowe. Sorry ale serio jestem w tym kompletnie zielony, a chce jedynie żeby było zrobione dobrze no i skoro gość uderzył mi w du** to fajnie jakbym nie musiał płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób wycenę w ASO, poślij do TU zobaczysz ile Ci zaproponują i ile będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Jak Ci nie spasuje wysokość dopłaty zabierzesz auto z ASO /masz takie prawo/, kasę co proponuje TU za naprawę w ASO bierzesz do ręki i idziesz robić naprawę w normalnym warsztacie. ASO za naprawę pewnie wystawi kosztorys do TU taki, że się nogi im ugną. Nie zmienia to faktu, że tyle ile będą skłonni zapłacić ASO muszą Tobie dać do ręki w razie gdybyś nie wyraził ochoty na naprawę w ASO, w sumie nie musisz auta w ogóle z OC naprawiać, a i tak kasa się należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Napiszę Ci to tak.

Bezgotówkowe, ponieważ ASO wystawia rachunek ubezpieczycielowi, a ty nie dostajesz nic kasy, twoja historia się kończy. ubezpieczyciel nie płaci ci nic, bo ty tak jakby odrzucasz jego list z kwotą tam podaną, bo oddajesz samochód do ASO na naprawę i już cie nic nie obchodzi niech się ubezpieczyciel rozlicza z ASO.

Natomiast miałeś uszkodzony zderzak PRZED naprawą i ASO BMW wystawi ci rachunek za partycypowanie w kosztach, do którego zmusza ubezpieczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najkorzystniejsza opcja to sprzedać szkodę mi, lub komuś, kto w umiejętny sposób poprowadzi sprawę w sądzie.

Jedno jest pewne - ubezpieczalnie to bandyci i nie powinieneś niczego odpuszczać.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając nasunęło mi się pytanie. W trakcie trwania polisy chciałbym sobie wymienić system tłumika na m performance. Mam wykupione ubezpieczenie z wersją warsztat. Jak oddam samochód do ASO to wsadzą zwykły czy m performance? Czy jakiekolwiek doposażenie pojazdu powinienem zgłosić ubezpieczycielowi?


Btw. Powodzenia w pozytywnym rozwiązaniu sprawy i daj znać jak się skończyło bo każdego może spotkać taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.