Skocz do zawartości

Wymiana osłony amortyzatora tył


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy mieć same osłony. Ja też się do tego przygotowuje. Mam obie urwane. Pianki pękają. W poprzedniej e91 też mi się urwały.

Najgorsze jest to, że trzeba rozkręcić dużo w środku, aby wyjąć amortyzator :(

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend wymieniałem odbój amortyzatora z tyłu. Jak kolega wcześniej pisał pękł silikonowy odbój.

Przez to pęknięcie dostawała się woda i końcówka amora byla skorodowana.. :duh: Wybita byla też tuleja gumowa - piszczało podczas przejezdzania przez dziury..a więc czesto :roll: Auto ma 105 tys km...to chyba przez twardsze zawieszenie i RFT :mad2:

Procedura prosta: demontujesz osłonw w bagazniku, zdejmujesz kolo i oslone nadkola, odkrecasz nakretke mocującą amortyzator i opuszczasz amortyzator. Zakladasz nowe częsci i gotowe. DO odkręcenia nakrętki amora musisz miec klucz płaski 6mm i 16mm oczkowy. Na jedną strone za czesci zapłąciłem 130 pln - ASO. Wszystkie gumy, nowa nakrętka itp. Numery części z realoem.

 

pozdrawiam

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbyś wymienić wszystkie części które wymieniłeś to bardzo bym prosił. Pozdrawiam!

 

Wymieniałem amortyzator dodatkowy tylny oraz łozysko oporowe dolna cześć. Numery czesci dla amortyzatora dodatkowego zależą od rodzaju zawieszenia (zwykłe, M , S226A) więc musisz dobrać po VIN.

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

też stoję przed wymianą amortyzatorów na tyle, z tego samego powodu. pytanie czy brać oryginały (500zł szt) czy dobre zamienniki i jeśli tak to jakie.

Czy silikonowe odboje są już w zestawie czy trzeba oddzielnie kupować?

 

pozdr

 

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Amorki bierz Bilstein B4 wersje poliftowe je maja na serii ( wcześniejsze były na Sachsach, ale BMW je zmieniło bo za głosno zawieszenie pracowało - tak wyczytałem), ewentualnie KYB lub jak chcesz zaszalec to KONI FSD.

 

Bilsteiny widziałem we Wrocku na Allegro nie tak dawno temu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak naczytawszy się różności o zamiennych amorach (w tym wspomnianych Bilsteinach B4) stwierdziłem że kupię wszystkie części w ASO, chcę mieć pewność że auto będzie idealnie zestrojone jak do tej pory, fakt że wydam sześć stów więcej ale wolę to niż się potem wk...iać że mi coś stuka albo buja na zakrętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...
W ostatni weekend wymieniałem odbój amortyzatora z tyłu. Jak kolega wcześniej pisał pękł silikonowy odbój.

Przez to pęknięcie dostawała się woda i końcówka amora byla skorodowana.. :duh: Wybita byla też tuleja gumowa - piszczało podczas przejezdzania przez dziury..

 

o jakieś tulei piszesz? tulei pływającej czy tej przy amortyzatorach? Pytam, bo mam podobny problem. Popękane odboje amorków i skrzypi u mnie na wszystkich dziurach i nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę dodać, abyście sobie przy przy rozbieraniu amortyzatora tylnego sprawdzili część 33526764418 - gniazdo podporowe. W moim przypadku było ono skorodowane i po wjechaniu w dziurę amortyzator wpadł mi do środka na 10 cm. Dobrze, że wydawało do głośne stuki bo amor oparł się o główną wiązką + od akumulatora i zaczął o nią ocierać. Owa część, jak na bmw, jest marnej jakości i stanowi słaby punkt tego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.