Skocz do zawartości

330xi - klapki w kolektorach sących się jargocza


lalus87

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z klapki w kolektorach sących trochę chałasuja przy dwuch tysiącach obrotów byłem u mechanika i powiedział ze trzeba ich najlepiej zdemontować bo nie są do niczego potrzebne a może być tak że się urwie i wpadnie w zawory wiec co myślicie co z tym robic ? miał ktos taki problem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki w kolektorze 3 litrowej benzyny?....

Myślalem że rolę tych klapek spełnia podwójny vanos i niestety on może trochę halasować. Zabiera także sporo momentu obrotowego jeśli jest uszkodzony.

 

Aha ...i omijaj tego mechanika bo jeszcze coś popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kobietą :roll: , ale jak zobaczyłam ten tytuł... - mechanik pierwsza klasa :cool2: , ale cóż - też znam takiego...

 

 

Jeszcze napisz że jeździsz motocyklem...to ula la

 

Wracając do jazdgotu..taki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cos takiego jak na tym filmiku mi się jargocze to co radzicie mi ? nie robić tego ??? u mnie centralny jargot słychać po środku kolektorów sących

 

Możesz jeździć dalej...ale vanos ma wplyw na moment obrotowy w dolnym zakresie silnika.

Nie dziw sie potem że bokiem nie chce latać :)

 

Masz go od 4 tygodni? Nie słyszaleś tego przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VANOS vanos'em, ale wydaje mi się, że Wasza krytyka mechanika jest bezpodstawna.

W M54 występuje coś takiego jak DISA, jest to część składowa układu dolotowego i jest tam klapka (nie klapki). Wymieniałem to ustrojstwo, bo miałem tą klapkę oberwaną.

Może o to chodziło mechanikowi.

W sprawie VANOS'a kontaktuj się z elmo0104.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zawór DISA (jak się nie mylę jest to regulator do kolektora ssącego, który otwiera krótki dolot - koszt koło 600zł) i jest tam rzeczywiście nieszczęsna klapka: viewtopic.php?f=69&t=147432&p=1074156&hilit=disa#p1074156 - kolega rafti opisuje jak się do niej dostać (od połowy strony)

 

Tylko teraz pytanie kto się przejęzyczył - czy autor tematu czy mechanik - bo jak autor tematu to krytyka mechanika rzeczywiście bezzasadna :oops:

 

Tu jest filmik: viewtopic.php?f=69&t=119496&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz.

 

Co ile czasu trzeba wymienia te część? Jakies objawy jej awarii są?

 

Co ile to ciężko powiedzieć, po prostu jaki się zużyje :P A objawem najczęsciej są hałasy wydobywające się z tego urządzenia.

Zresztą łatwo to zdemontować i skontrolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.