Skocz do zawartości

einspritzanlage 530d zgasło podczas jazdy


Sebidini

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kup jaką kolwiek pomkę oby nie "made in china" :D

MIałem ten sam problem, kupiłem za około stówkę i smigam bez problemów. Najlepiej kup w normalnym sklepie, intercars czt autoland, dostaniesz gwarancję i będziesz miał spokojny sen, przed wymianą kup dwie lub trzy najmniejsze opaski zaciskowe na wężyki, bo orginałów pewnie nie uda Ci się ponownie zamontować, jak każdemu zapewne :D

Pozbądź się tez paliwa ze zbiornika, będziesz miał trochę więcej komfortu pracy..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dwie lub trzy najmniejsze opaski zaciskowe na wężyki, bo orginałów pewnie nie uda Ci się ponownie zamontować, jak każdemu zapewne :D

 

Tu bym sie tak nie rozpędzał.

Nowe opaski są bardzo tandetne i rozsypuja sie niemal w rękach. Trwalsza sie okazala opaska ori bmw sprzed 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kup dwie lub trzy najmniejsze opaski zaciskowe na wężyki, bo orginałów pewnie nie uda Ci się ponownie zamontować, jak każdemu zapewne :D

 

Tu bym sie tak nie rozpędzał.

Nowe opaski są bardzo tandetne i rozsypuja sie niemal w rękach. Trwalsza sie okazala opaska ori bmw sprzed 10 lat...

 

 

Tu się z Tobą zgodzę kolego ar_w, ale czasem w ferworze walki i nerwach nie da rady pięknie rozpiąć ori bmw, pogną się itp. Kiedyś biegłem 2 kilometry do OBI po "polskie nówki", więc gdyby coś się złego wydarzyło, to lepiej mieć zapas, jedna kosztuje około 1 zł, więc koszt żaden, a ile nerwów zaoszczędzonych...

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę używane oryginały od chińskich nowości. Ja jak na razie zrobiłem 5kkm na używanej i wszystko gra. Dałem za nią 50 pln więc zdecydowanie się opłaca ale wybór należy do właściciela :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem pompkę,pompka załącza się po włączeniu zapłonu i chodzi jakieś 30 sekund i przestaje.Dziwi mnie tylko że w jednej komorze mam 13,5 l a drugiej 21,5 w sumie 35l ,nie powinien być taki sam poziom w obu komorach???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka chyba chodzi az nabije okreslone cisnienie w ukladzie, przy filtrze masz czujnik, a co do poziomu to nie wiem jak w dieslu ale w benzynie wszystko pompuje do prawej polowki zbiornika
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w prawej polówce jest pompka i powinna przepompowywać do lewej komory z której już pompka progowa ciągnie do silnika ,tylko zastanawia mnie jak to wszystko się odbywa,kiedy się załącza i pompuje do lewej komory no i ta różnica poziomów paliwa .Wyjaśni mi to ktoś??? Byłbym bardzo wdzięczny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za sam rozdział paliwa między komorami odpowiada coś takiego jak pompka strumieniowa, jakieś mechaniczne ustrojstwo w baku.

Ona ma za zadanie dzielić na równo, a pompka w prawej komorze pakuje paliwo na ten "rozdzielacz", bo poniżej 15l samo się nie przeleje.

Na silnik leci z lewej komory.

Sama zasada działania tego rozdzielacza jest tajemnicą :mrgreen:

U mnie np. całośc jest zacięta i wszystko ucieka na prawą komorę, i spiętrza aż wywali wlewem :duh:

Normalnie ma być po równo w obu.

Pompka w baku chodzi cały czas, tylko paliwo rozlewa się prawo-lewo czyli momentami pompka pompuje z prawej do prawej.

Reasumując trochę przekombinowany układ :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.