Skocz do zawartości

320i Brak przeciwmgielnych i świecąca się kontrolka.


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj coś mnie skusiło żeby sprawdzić światełka.

Otóż po włączeniu świateł mijania oczywiście, załączyłem przeciwmgielne z tyłu.

Jeśli chodzi o światła to nie działały, lecz nawet po wyłączeniu kontrolka ( ta zółta) dalej świeciła tylko troche bardziej blado. Nawet po wyciągnięciu kluczyka i włożeniu ponownie świeciła dalej. Po wyciągnięciu żarówki kontrolka zgasła. Żarówkę włożyłem, kontrolka się nie świeci do momentu załączenia przeciwmgielnych, które i tak nie świeca.

Wyjąłem lampy posprawdzałem, pomacałem, raz klapsa dałem i kontrolka działa już poprawnie, ....lecz światła dalej nie świeca :/. Żaróweczki są w porząsiu. Czy jest jakiś przekaźnik o tych światełek??.

Proszę o poradę. :)

p.s. został jeszcze jeden problem z sprężyną (kilka postów poniżej). Poza tym wszystkie problemy rozwiązanie :) dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam taki problem ze na światłach postojowych przeciwmgielne z tyłu normalnie świecą. moge włączać i wyłączać. Jak tylko włącze światła mijania to juz nie ma wogóle przeciwmgielnych. patrzyłem po kablach ale elektrykiem nie jestem i nie mam nawetpojęcia od czego moze sie tak dziac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Bielu opanowałeś temat.?

Ja mam podobny problem u siebie , z tym że nie świeci mi prawy mgielny :shock: . Żarówka na miliard procent jest dobra, styki też :cool2:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Bielu opanowałeś temat.?

Ja mam podobny problem u siebie , z tym że nie świeci mi prawy mgielny :shock: . Żarówka na miliard procent jest dobra, styki też :cool2:

 

tak jak kolega napisał sprawdzic miernikiem czy napięcie dochodzi. Jeżeli nie to może bezpiecznik tylko że nie pamiętam czy mgielne są na osobnych czy na jednym. Możliwe że gdzieś się przewód przetarł. Jeżeli optycznie nie jesteś w stanie sprawdzic tego to pociągnij nowy przewodzik i masz po problemie kolego. Chyba że wolisz podjechac do elektryka który ci to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... książkę mądrą i sprawdzać po kolei.

 

Mógłbyś sprecyzować kolego ?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie tak jak juz kolega wczesniej wspomnial kupcie sobie miernik uniwersalny w markecie za 10 zl i sprawdzajcie po koleji gdzie wam dochodzi napiecie i czy wogole dochodzi. Jezeli jedna lampa swieci druga nie swieci albo inne cuda to szukajcie urwanych przewodow nei laczacych stykow itp. Jesli chodzi o tyl to zacznijcie od rozciecia gumy laczacej klape z karoserja i sprawdzie kazdy przewod z osobna czy nie jest pekniety. Zrobcie to dokladnie gdyz np u mnie przewod wygladal na dobry izolacje mail cala ale zyla w izolacji byla peknieta i nie przewodzila pradu. Po polaczeniu paru przewodow w tej gumie sporo rzeczy w aucie zaczelo dzialac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.