Skocz do zawartości

niech ktos w koncu sprecyzuje jaki olej do silnika


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam 90 rok i ma prawie 300 tysiecy bo koles sobie zrobil przejazdzke do hiszpani ale nic a nic po drodze nie kleklo czyli musi byc ok ogolnie moja niunia :) i mam ja od kolesia ktory ma stacje diagnostyki wiec wiesz jak ona technicznie musi byc ,,,,:) ale powiedz mi jesli ja mam 300 tysiaczkow to pelny syntetyk jej zaplikowac i to wlsnie 10 w 60 ??
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem i co potwierdza RAdek540V8 to Castrol RS jest zalecany do silników nowszej generacji np M50/ 52, M60/62 ( a jako jedyny odpowiedni do BMW //M) .

Do Twojego M30 mysle ,ze 10W40 bedzie optymalny, jesli nie wiesz co było lane. Jesli jezdziła juz dłuzej na syntetylku, mozesz wlac nawet 0W-40.

Oleju potrzebujesz 5.75 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabiałem sprawę oleju dosyć dokładnie.

 

Po pierwsze firma - BMW współpracuje z Castrolem, ten tworzy specjalnie dla jego silników dopasowane oleje. I ta specjalizacja OCZYWIŚCIE kosztuje - inne firmy są generalnie tańsze, a karty produktów nie różnią się istotnie przy danej klasie oleju. Ale... :roll:

 

Po drugie - dobór oleju przy silniku o większym przebiegu (sam mam 220 Kkm) to przede wszystkim sprawa nie gęstości (choć tej też), tylko DODATKÓW wypłukujących złogi. Jak za dobrze :D płucze - to stary silnik straci szczelność (chyba, że jeździł dotąd właśnie na takim dobrze płuczącym oleju).

 

Po trzecie - wszystko zależy od aktualnego stanu Twojej maszyny i oczywiście dotychczasowego oleju, jakim była zalana - generalna zasada - jeśli tylko można zalać syntetykiem, to NALEŻY - każdy inny skraca Ci żywotność maszyny.

 

Ja do swojej 530 D leję Castrol 0W40 RS, sensowny byłby też 5W30.

 

Aha - ostatnia sprawa - wejdź na stronę Castrola - mają tam narzędzie dobierające olej do modelu (dają parę wyników do wyboru). Polecam stronę niemiecką, nie polską - są bardziej aktualne dane, no i nie zakładają poprawki na lanie badziewia jako paliwa. :mad2:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabiałem sprawę oleju dosyć dokładnie.

 

Po pierwsze firma - BMW współpracuje z Castrolem, ten tworzy specjalnie dla jego silników dopasowane oleje. I ta specjalizacja OCZYWIŚCIE kosztuje - inne firmy są generalnie tańsze, a karty produktów nie różnią się istotnie przy danej klasie oleju. Ale... :roll:

 

Po drugie - dobór oleju przy silniku o większym przebiegu (sam mam 220 Kkm) to przede wszystkim sprawa nie gęstości (choć tej też), tylko DODATKÓW wypłukujących złogi. Jak za dobrze :D płucze - to stary silnik straci szczelność (chyba, że jeździł dotąd właśnie na takim dobrze płuczącym oleju).

 

Po trzecie - wszystko zależy od aktualnego stanu Twojej maszyny i oczywiście dotychczasowego oleju, jakim była zalana - generalna zasada - jeśli tylko można zalać syntetykiem, to NALEŻY - każdy inny skraca Ci żywotność maszyny.

 

Ja do swojej 530 D leję Castrol 0W40 RS, sensowny byłby też 5W30.

 

Aha - ostatnia sprawa - wejdź na stronę Castrola - mają tam narzędzie dobierające olej do modelu (dają parę wyników do wyboru). Polecam stronę niemiecką, nie polską - są bardziej aktualne dane, no i nie zakładają poprawki na lanie badziewia jako paliwa. :mad2:

 

Pozdrawiam!

 

dokładnie- zgadzam sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za dobrze :D płucze - to stary silnik straci szczelność

 

i tak sie wlasnie stalo w mojej

do tej pory przez ostatnie 3 zmiany lali mi w warsztacie jakiegos Arala

ostatnio wymienilem na Mobil 10W-40 i ... poszly uszczelnienia silnika ;-(

teraz to juz zupelnie zglupialem: wymienic uszczelnienia i zalac znow Aralem czy jednak juz lac Mobil ?

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Aha - ostatnia sprawa - wejdź na stronę Castrola - mają tam narzędzie dobierające olej do modelu (dają parę wyników do wyboru). Polecam stronę niemiecką, nie polską - są bardziej aktualne dane, no i nie zakładają poprawki na lanie badziewia jako paliwa. :mad2:

 

Pozdrawiam!

 

Szukam, ale nie moge dokladnie znalesc tego "dobieracza" :roll:

Help pleaseeeeeeeee :wink:

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz na www.castrol.de (następuje przekierowanie do Stanów, czym się nie przejmuj), a potem w kategorii Tools (po lewej stronie na dole) klikasz na 'Das richtige Öl für mein Fahrzeug' - i wybierasz swoje autko z listy

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zadziwia ta stronka - najbardziej zalecane do M30 jak i M60 są Castrole RS - 0W-40 i 10W-60

 

czyli ja jezdze na dobrym oleju ( przynajmniej wg CAstrola)

 

to jest jednak stronka producenta - czyli kogoś, komu zależy na sprzedaży jak największej ilkości jak najdroższych rzeczy :wink:

 

a zatem - z pewnym dystansem.. (w szczególności uwzględniającym dotychczasową historię i stan silnika :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ta stonka jest tak głupia że głowa mała piszą tu że optymalny olej do Fiata 126p to GTX 7 Dynatec 5W-40
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zadziwia ta stronka - najbardziej zalecane do M30 jak i M60 są Castrole RS - 0W-40 i 10W-60

 

czyli ja jezdze na dobrym oleju ( przynajmniej wg CAstrola)

 

to jest jednak stronka producenta - czyli kogoś, komu zależy na sprzedaży jak największej ilkości jak najdroższych rzeczy :wink:

 

a zatem - z pewnym dystansem.. (w szczególności uwzględniającym dotychczasową historię i stan silnika :) )

 

no własnie pisałem ,ze ta stronka mnie zadziwia ,ze do M30 i M60 jest ten sam olej i w dodatku castrol RS 0W-40 :) moja wypowiedz miała charakter ironiczny :wink:

wybor oleju opierałem na opinii znajomego posiadacza 740 , ktory na RS'e 10W-60 przejechał 300000 km ( i ma teraz juz 462 000 ) a nie na stronkach pełnych absurdów :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co do mnie tez 10 w 60 ??

 

Do twojego auta najodpowiedniejszym będzie np. Mobil S 10W-40

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.