Skocz do zawartości

Car detailing - co i jak, porady


Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie Panowie spokój z pastą do butów do skóry w samochodzie :lol:

 

Do tego typu pieszczot polecam np:

 

- jednoetapowo Meguiar's Gold Glass Rich Leather Cleaner & Conditioner

- dwuetapowo - Lexol Cleaner + Conditioner

 

:wink:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Porządna pasta do butów z woskiem i pojechał :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

 

a tak wracając do tematu jeżeli ma to być coś konkretnego to :

- COLOURLOCK - ZESTAW DO PIELĘGANCJI SKÓRY :cool2:

- GLIPTONE ZESTAW GT12, GT11

 

i nic więcej nie potrzeba. :mrgreen:

------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie z tą pastą?... :jawdrop:

 

Skóra używana do tapicerowania foteli jest inna niż ta do produkcji butów...

Skóra naturalna to skóra naturalna. Dobrze wchlania naturalne pasty z woskami. Na tapicerki zazwyczaj idzie lepszej jakosci, choc nie zawsze.

Niektorzy widze ze trzyamja sie za glowe, tylko wlasnie sami nie wiedza dlaczego. Zaden preparat nie przywroci wam koloru czerni (chyba ze ma jakis pigment jak zwykla pasta do butow, sa takie zakłady które sie tym zajmuja, sporządzają specjalne farby w kolorze skory). Trzeba przeciez czyms zabarwic wyblakle, i wytarte częsci siedzeń, a to norma w starszych modelach. Chyba ze chcecie im nadac tylko polysk i zakonserwowac, to inna sprawa.

Krótki test moze kazdy zrobic w domu. Kazdy chyba ma jakas stara skorzana kurtke lub marynarke, ktora ma juz slady przetarc na rekawach itp. Wezcie dobra paste do butow z woskiem (ja pastowalem Bufallo) i przeleccie cala kurtke. Potem szczotka spolerujcie resztki. Kurtka bedzie wygladac jak nowa, bedzie miala polysk i napewno nie bedzie brudzic. Tak zabezpeczona moze sluzyc dalej dlugi czas.

Edytowane przez rafal735r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka bedzie wygladac jak nowa, bedzie miala polysk

 

To bardzo oryginalny pomysł z tą pastą do butów. Mi nie podchodzi. Z fotelami jest tak, że albo są nowe i matowe albo mają połysk. Jedno z drugim nijak nie współgra. Świecące fotele świadczą raczej o intensywnym użytkowaniu a nie o nowości.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy o jakiej skorze rozmawiamy, w starszych E32 czy E34 szla skora z polyskiem, taka bardziej gładka. Potem zaczeli ladowac skore z taka strukturą, jakby chropowatą, mniej gładką. Z tego co ja zauwazylem. Widac pewną róznicę. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa w BMW. Oczywiste jest ze jest skóra i skóra. Zalezy z czego i jak wyprawiona. A watpie by BMW trzymalo sie jednej zasady przez 30 czy 40 lat. Edytowane przez rafal735r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy o jakiej skorze rozmawiamy, w starszych E32 czy E34 szla skora z polyskiem, taka bardziej gładka. Potem zaczeli ladowac skore z taka strukturą, jakby chropowatą, mniej gładką. Z tego co ja zauwazylem. Widac pewną róznicę. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa w BMW. Oczywiste jest ze jest skóra i skóra. Zalezy z czego i jak wyprawiona. A watpie by BMW trzymalo sie jednej zasady przez 30 czy 40 lat.

 

 

pomimo różnych rodzajów skór powyżej podane zestawy zdadzą egzamin :cool2:

------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Panowie samochód stał pod budową nalecialo na niego mnóstwo ziarenek bardzo drobniutkich i lakier jest chropowaty.Pod mocnym drapaniem pazurem dopiero puszcza.Papierem wodnym 600 przyciołem lakier i powstaky rysy i białe zmatowienia, stał się gładki i nie ma drobin.pytanie czy da rade wyprowadzić lakier na błysk ? bo rysy mocne są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czcigodne grono :norty:

Ech pytanie laika: lakier na buni ściera się dosłownie po przeciągnięciu palcem po samochodzie. Jest na to jakaś rada? Jakiś środek? Bo z każdym myciem samochód staje się o ton jasniejszy (no może nie dosłownie, ale...),

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myje normalnie? :)

Uzywam szamponu z woskiem. Jakiś miesiąc temu brat pastował swoje auto to i ja się podkręciłem, to normalnie aż za głowę się złapałem (na starcie szmatki były białe ... zazieleniły się:) ).

A co do tego czym myje to myję bardzo miekką szczotką i potem na sucho.

To nic nie robić?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na poważnie z tą pastą?... :jawdrop:

 

Skóra używana do tapicerowania foteli jest inna niż ta do produkcji butów...

Skóra naturalna to skóra naturalna. Dobrze wchlania naturalne pasty z woskami. Na tapicerki zazwyczaj idzie lepszej jakosci, choc nie zawsze.

 

Produkty do konserwacji obuwia są przeznaczone do użytkowania przy dużej cyrkulacji powietrza.

Nie sprawdzą się w przypadku tapicerki samochodowej, gdzie siedzimy blisko skóry a nawet na niej.

 

Produkty naturalne lepiej się sprawdzają. Zawsze należy czyścić skórę 2 etapowo. Osobny środek do czyszczenia i osobny do konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, mam dosyc pilna sprawe :)

 

chce fajne odpicowac tesciowi Meśka W211 - szukam jakiegos zestawu kosmetykow do tego w okolicach mysle 200 zl :) pomozecie cos? auto jest dosyc zaniedbane, zwlaszcza w srodku, a ma fajne skorzana perforowana tapicerke i az mi jej szkoda...

 

wiec jakis taki zestaw da sie wyczarowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy plastikowe i welurowe itp na początek przetrzyj środkiem do czyszczenia silników, 2 jednostki wody : 1 jednostka płynu i zmyj ten tłuszcz i wżarte zapocenia . Spróbuj, a zaskoczy cię efekt na 99 % bezpieczny ( nie powoduje plam , rozpuszczeń czy zniszczeń, )!! 5 lat stosuję i 99% skuteczny.

1.Najpierw szmatką szorujesz do uzyskania piany

2.Drugą wycierasz do sucha i koniec

3.Płuczesz ręce wodą co 1 min lub rękawiczki.

3.Dopiero po tym zabiegu idą kosmetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.