Skocz do zawartości

[E87] kontrolka kluczyka z bateryjką


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odgrzewana temat bo chyba nigdzie nie mogę znaleść info co dokładnie zrobić… auto mam już 6/7 lat (e87 120d 06r) nigdy nie miałem tej ikonki… jeżdżę dużo wiec to nie problem małych tras. Posiadam pilot z akumulatorem i jakby nie wiem czy on padł czy ładowarka która go ładuje podczas jazdy? Są może jakieś bezpieczniki które warto sprawdzić? Możecie mnie nakierować od czego zacząć? Auto otwiera i zamyka normalnie jak zawsze, odpala normalnie. Boje się, ze padnie całkiem i nic nie zrobie a nie mam zapasowego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bateria w sensie ten akumulatorek, tak? Pytanie tylko jakbym nie zdarzył wymienić i całkiem padnie to odpalę auto? Czy tylko nie otworze drzwi z pilota?

 

Tak bateria - wg FHU Kluczyk jak padnie to odpali samochód ale nie otworzysz drzwi z przycisku



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bateria do kluczyla bez wymiennej baterii, czyli takiego, ktory trzeba rozcinać to VL2020 z nóźkami wyprowadzonymi pod katem 90 stopni. To jest akumulatorek. Koszt na allegro z wysyłka kolo 20 zl. Dobrze jest od razu obudowe wymienić. Do kupienia też jest na allegro. Przy rozcinaniu depikatnie żebys nic nie odciął z elementów. Nie musisz podawać żadnego zasilania podtrzymującego ani kodować kluczyka po wymienia. Musi od razu działać.

Bateria do kluczyla z wymiennymi bateriami, czyli do aut z Comfort Access to CR3032, najzwyklejsza. Otwierasz klapkę i wymieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Problem inny niż wszyscy. Auto E87 kluczyk bez dostępu komfortowego czyli z akumulatorkiem. Kluczyk normalnie otwiera i zamyka drzwi z przycisku a po włożeniu do gniazda nie odpala samochodu wyskakuje bateryjka z kluczykiem. żadnych innych błędów nie ma. Skoro auto nie odpala to nie mogę naładować kluczyka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Błędy w ISTA nie pamiętam ale jak wyskoczyła ikonka bateryjka z kluczykiem to z licznika odczytałem błąd:

CC-ID 65 – Change Key, Key Battery Low   

Ten akumulatorek jak dobrze rozumiem to chyba do uruchamiania silnika mogło by go nawet nie być. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Tam są dwa niezależne układy - do uruchamiania silnika i -do otwierania centralnego i tu tylko potrzebny ten akumulatorek jest. 

Kluczyk ten nierozbieralny przejęty już w takim stanie po poprzednim właścicielu jemu nie odpalał i niby nie drążył tematu.

Ostatnio miałem inne usterki więc chwilowo kluczyk zszedł na drugi plan ale cały czas pamiętam, że trzeba do tego wrócić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 17:36, swaldi napisał(a):

 

Kluczyk ten nierozbieralny przejęty już w takim stanie po poprzednim właścicielu jemu nie odpalał i niby nie drążył tematu

Każdy jest rozbieralny tylko w jednym wymieniasz baterię a w drugim akumulatorek no i te z akumulatorkiem trzeba rozcinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.