Skocz do zawartości

Skrzypienie w tylnym kole


dawidos3

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja miałem ten sam problem co ty jest to tuleja pływająca wahacza ja żeby to sprawdzić wziąłem strzykawkę z igłą i wstrzyknąłem oleju w gumowe uszczelki i po przejechaniu paru km ucichło :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem ten sam problem co ty jest to tuleja pływająca wahacza ja żeby to sprawdzić wziąłem strzykawkę z igłą i wstrzyknąłem oleju w gumowe uszczelki i po przejechaniu paru km ucichło :D

 

ucichło Ci całkiem i nie wymieniałeś tuleji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie tulei pływającej nie wynika z tego że jest nienasmarowana, tylko że się uszkodziła i nie trzyma swoich parametrów. Jeden z nich wpływa na to ze wozi tyłem - mam uszkodzoną lewą skrzypiało, przestało ale samochód nie prowadzi się tak jak powinien. Wymień to najlepiej.

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypienie nie koniecznie musi mieć negatywny wpływ na prowadzenie samochodu. Wymieniałem niecały miesiąc temu (tuleja lemforder - 70zl, wymiana: garaż, podstawowe klucze, 2h wolnego czasu). Stara skrzypiała jak furmanka... Po wyjęciu nie wykazywała absolutnie żadnych luzów, poprostu plastik wewnątrz tulei zaczął się ślizgać na obudowie i to jest przyczyną skrzypienia... Można spróbować psiknąć WD-40 (oleju nie polecam) - wystarczy zdjąć zawleczkę z osłonki gumowej i psiknąć pod gumę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sprawdziłem wszystkie tuleki są dobre skrzypiała guma pod sprężyną,wymieniłem na nową i dalej ta guma skrzypi macie może jakiś patent na to żeby nie skrzypiało czy te gumy są potrzebne pod sprężynami czy mogę ich usunąć.Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Dopadł mnie ten sam problem, mianowicie skrzypi mi zawieszenie z tyłu z lewej strony. Wczoraj dało taki koncert, że wstyd było jeździć bo się ludzie aż oglądali. Pojechałem do serwisu, auto wstawili na podnośnik, sprawdzili wszystkie tuleje i oczywiście żadna z nich nie wydawała jakichkolwiek odgłosów... Czy próbować zdiagnozować to w inny sposób czy w ciemno kupić i wymienić element nr 2 z tego obrazka: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=33_1274&hg=33&fg=30? BTW. czy po wymianie tego elementu trzeba ustawiać geometrie od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.