Skocz do zawartości

530i touring swiatlo stop na szybie


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam male pytanko

nie swieci mi stop na szybie i chcialbym sie dowiedziec gdzie szukac przyczyny

w ktorym miejscu mogl sie kabel obluzowac badz przetrzec, i jak jest podlaczone to swiatko ktoredy idzie przewod ?

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poproszę o taką samą informacje ale do sedana:) jak się dobrać do tego światłą jak sprawdzić żarówkę itp :) z góry dziękuje

 

P.S nie chciałem robić nowego tematu aby nie śmiecić mam nadzieje ze kolega z góry się nie obrazi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie żeby sprawdzić żarówkę od 3-go stopu wystarczy zajrzeć po otwarciu klapy tylnej pod półkę - na wysokości tego światła stopu, w półce jest zaślepka plastikowa która się odpina i jest dostęp do gniazda żarówki. U mnie ta zaślepka się ułamała na tych ząbkach/zatrzaskach i dostęp do gniazda mam w ogóle nieutrudniony.

Co do tourasów to się nie wypowiadam bo nie miałem z nimi do czynienia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to identyczna jak ta, która siedzi w stopach tylnych lamp.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem w touring z trzecim swiatlem stopu!

Tak jak to czesto bywa problemem byly przewody w zawiasach.

Rowniez otwieranie szyby mi nie dzialalo.

Jak to zrobic? jest tego pelno na forum.

Czesty problem i dosc prosty do zrobienia ale czasochlonny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT: Jak bys miał - tak jak ja - przeżarty cały mechanizm otwierania szyby w klapie i wycieraczki, to zestaw całości (zamek i mechanizm wycieraczki) kosztuje ok 400 PLN w ASO. Przerabiałem i miałem pod plastikiem kisiel, skończyło się na diaksie i wymianie całości...
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze wlasnie nawet nie ma zadnego sygnalu ze spalona zarowka autko tak juz kupilem co to lcm ? i nie swieci mi rowniez czerwone swiatlo po lewej stronie na klapie jak otworzymy bagaznik zarowka cala ale swiatlo nie swieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. Nic nie pokazywalo ze nie mam swiatla stopu. Kiedy zona wyjezdzala tylem z parkingu to zobaczylem ze sie trzeci stop nie pali i okazalo sie ze to co zazwyczaj czyli przewody w zawiasach. Wymiana polega na przeciagnieciu nowych przewodow od strony lwewgo glosnika w suficie. poszukaj w wyszukiwarca, tam jest tego troszke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem ze światłem stopu w touringu, ale z innej przyczyny.

Nie jest to żadna żarówka, tylko listwa led. Z powodu korozji klapy miałem nieszczelność i do tej listwy dostała się wilgoć i skorodowały rezystory na listwie, potem po kolei popaliły się diody.

Dociąłem sobie nową listwę PCB, nowe ledy i rezystorki. Kosztem niecałych 30zł mam nowiutkie mocno świecące światełko stop.

 

 

A sprawdzanie i wyświetlanie trzeciego światła stop można włączyć/wyłączyć po podłączeniu komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wlasnie to jest listwa led. juz wiem ze przyczyna moglbyc przetarty kabel.

pytanie mi sie nasuwa teraz o LCM czy diody tez sa podlaczone pod sprawdzanie swiatel czy nie, gdyz jak wyciagne zarowke to mi pokazuje komunikat zeby sprawdzic swiatla ale jak nie dziala to swiatlo led to nic mi nie pokazuje!

czyby diody nie byly podpiete do LCM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie LCM pokazywał brak światła stop. Powodem była skorodowana listwa - najczęściej padają rezystorki, jak chcesz się bawić, to można wymieniać po części, ale tego trochę jest. Ja kupiłem (na jebaju) taką kompletną i już po kłopocie :D

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam również problem z brakiem światła LED stopu środkowego w touringu. W moim aucie po liftingu komputer nie pokazuje tej usterki, widać ja tylko po podłączeniu INPY bodajże w module LCM. Panowie u mnie wszystkie funkcje związane z tylnią klapą pracują poprawnie więc podejrzewam nie wiązkę kabli a sama lampę. Czy udzieli mi ktoś paru wskazówek jak do nie dobrać sie, od czego zacząć rozbieranie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna klapa w kombi ma wadę fabryczną. Często do stopu dostaje się woda i rdzewieją bebechy. Najprościej jest kupić listwę z diodami (szukaj na ebayu, czasem się trafiają). Ja zleciłem wymianę mojemu elektrykowi. Zrobił porządnie za 25zł. :D

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli pod tymi zatyczkami jest mocowanie tej lampy i rozumiem, że nie trzeba rozbebeszać całych osłon szyby. Rozumiem, że po zdjeciu tych zatyczek dostanę się do kabli aby sprawdzic czy dochodzi do lampy napiecie. Jesli to tak wygląda to w poniedziałek wezmę się za tą kwestię. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.