Skocz do zawartości

[61] 530d za wolno czy mam schiza [film]


perconti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wczoraj kręciłem starty swojego wozidła i trochę mnie zaskoczyły wyniki. Myślałem, że jest szybszy w sprincie, a w sumie przyspiesza jak jakieś 2.0 tdi :duh: A może mi się wydaję?

Paliwo: Verva Diesel, opony 225/50/17

 

 

Świruje, czy rzeczywiście powinien zbierać się lepiej :?:

 

Przytrzymałem go trochę na hamulcu, więc realny start chwilkę później niż rosną obroty.

 

Wersja 218 KM, powinna robić setkę 7,6 sek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

DPF jest juz troche zapchany, trzeba czekac na procedure wypalenia,

jezeli ktos troszke poznał swoje BMW to wyczuje kiedy DPF jest czysty bądz juz troszke zapełniony

dlatego są takie Twoje odczucia itp

 

zrobilem jest 60 tys km moją525D i jak narazie potwierdza sie moja teoria

osoboscie zawsze to mam i sie denerwuje ze silnik R6 a tak niby słabo jezdzi

po procedurze oczyszczenia DPF moja 525D ozywa za nowo i jestem bardzo zadowolony :PPP

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF jest juz troche zapchany, trzeba czekac na procedure wypalenia,

Mam takie podejrzenie, bo ostatnio po samym mieście jeżdżę. Ale czy w takim przypadku nie powinien się pojawić jakiś błąd o DPF? w końcu różnica ciśnień jest za duża przed i po.

Jadę jutro w trasę. Na jakiej prędkości go potrzymać żeby się elegancko wypalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BMW jest brak jakiegokolwiek informowania kierowcy o stanie filtra czy czynnosci wypalania

 

jezeli pojawi sie taki bład badz inforamcja o DPF to w przypadku juz bardzo powaznym

 

a taki przypadek jaki opisujemy w temacie mozna nazwac codzienność dla BMW z filtrem DPF

 

a co do procedury wypalania:

jak mam czas to robie sobie wieczorem małą wycieczke za miasto (0,5-1 godz), słuchając dobrej płyty badz rozmowa z kolezanką :),jazda spokojna predkosc 70-110 km,

zazwyczaj nawet nie czuje kiedy ten proces przebiega ,auto ozywa na nowo i jest spokoj na 1 miesiąc

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sygnalizuje gdy filtr jest za mocno zapchany - u mnie ostatnio pojawił się błąd DPF - particulate filter failture i ikonka filtra.

Pojawił się jak akurat wyjeżdżałem z miasta i miałem do zrobienie ok 400 km w 2 ratach tj 200 do celu i 200 z powrotem. Po dojechaniu do celu zagaszeniu auta a później ponownym odpaleniu i przejechaniu ok 3-5 km błąd wyświetlił się ponownie więc postanowiłem mu spróbować trochę pomóc w czyszczeniu i przełączyłem skrzynie na tryb DS a że jechałem ekspresową to jak tylko się dało to włączałem tempomat i ustawiłem jakieś 120-130 km/h (obroty utrzymywały się lekko ponad 2tys/min) po przejechaniu ok 100 km zatrzymałem się coby coś zjeść , po ponownym odpaleniu spodziewałem się ,że pewnie za chwilę tj 2 może 4 km znowu się wyświetli błąd ale już się nie pokazał więc jak mniemam filtr się wyczyścił / wypalił :lol: a zapchał się pewnie przez ostatnie 2 m-ce kiedy poza miasto się nie wychylałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za pomoc. Jutro sprawdzę czy trasa pomoże.

 

Mam jeszcze pytanie, czy aby praca skrzyni jest normalna. Bo w sumie strasznie długo zmienia bieg. Przed samą zmianą jakby odpuszcza gaz. Nie wiem może przesadzam. W innych filmach z 530d LCI skrzynia chodzi znacznie szybciej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z Twojego filmiku widac ze masz do 160 km/h czas ok 19-20 sek, a z tego ponzej, ze 18 sekund, wiec pewnie masz tak samo, tymbardziej ze miales jakies zawahanie na poczatku ok. 3000 obrt/min. Skrzynia wydaje sie ze tak ma zmieniac

 

http://www.youtube.com/watch?v=CYtROX7nDC4&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

DPF jest juz troche zapchany, trzeba czekac na procedure wypalenia,

jezeli ktos troszke poznał swoje BMW to wyczuje kiedy DPF jest czysty bądz juz troszke zapełniony

dlatego są takie Twoje odczucia itp

 

zrobilem jest 60 tys km moją525D i jak narazie potwierdza sie moja teoria

osoboscie zawsze to mam i sie denerwuje ze silnik R6 a tak niby słabo jezdzi

po procedurze oczyszczenia DPF moja 525D ozywa za nowo i jestem bardzo zadowolony :PPP

 

pozdr

witam

trafiłeś w sedno sprawy,mam takie same odczucia

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.