Skocz do zawartości

316i M43 czy można wymienić sam mechanizm termostatu?


suchy316isedan

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy i mam pytanko.w mojej e36 316isedan z silnikiem M43 czy jest mozliwa wymiana srodka termostatu tzn, jak dobrze kojarze to jest tam blaszka+sprerzynka+blaszka, jak to jest tam mocowane?? pozdrawiam!!!

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowy a wiec,proponuje najpierw zapoznaj sie z -FORMAT TYTUŁOWANIA WATKÓW :reading: :police: i bedzie :cool2: . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ztego co wiem to termostat wygląda tak samo wszedzie tylko moze sie obudowa roznic!a ta blażka plus sprężynka plus blażka jak napisałes to własnie jest termostat i go właśnie sie wymienia no chy ba że obudowa jest pęknięta! cena termostatu to około 35zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w m43 jest razem z obudowa koszt okolo 100zł w m40 mozna sam termostat wymienic za okolo 30zl

 

Właśnie, w m43 termostat jest tylko z obudową. Więc nie wiem skąd te bajkowe ceny, 30-40 kosztują same termostaty do tych silników gdzie sam termostat da się wymienić.

Ja za swój, a zmieniałem niedawno, firmy Vernet zapłaciłem 140zł, ale wydaje mi się że przepłaciłem bo znalazłem febi za jakieś 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sa tansze ceny tylko trzeba poszukać!!a nie wszystko złoto co się świeci!!pamietajcie o tym!!Droższe nie zawsze znaczy leprze!! :lol:

Teraz to mnie rozśmieszyłeś . Kiedyś założyłem koledze (w vw golf 3) króciec plastikowy do układu chłodzenia w głowicy , kupił jakiś tani zamiennik , po tygodniu przyjechał do mnie że się leje z pod niego . Poprostu zrobił się miękki jak z gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy na allegro ~70 zł zamiennik

 

a co do samego wkładu - da się go zdemontować ale czy uda ci się jakiś inny zamiast niego dopasować to już całkiem inna historia

ale jeśli byś się podjął takiego wyzwania to wszyscy z chęcią się dowiemy z czego wkład tam się da zamontować bo koszt będzie sporo niższy :cool2:

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.