Skocz do zawartości

Spalanie Bmw e39 benz diesel


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chyba tak zrobię z tą korektą.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A widzisz. Mógł byś zejść poniżej 5l spokojnie :mrgreen:

 

Niektórzy mają rozjechane korekcję i patrzą się ślepo w komputer. Ciężko autem pokroju golfa z 4 cylindrowym silnikiem zejść poniżej 5l ale jest to możliwe. Tylko to auto mniejsze lżejsze z mniejszym silnikiem i takim autem jest to możliwe. Znajomy w e46 2.0d potrafi dużo z 6l zejść ale poniżej 5 też chyba jest bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajomy w e46 2.0d potrafi dużo z 6l zejść ale poniżej 5 też chyba jest bez szans.

 

U mnie najlepszy średni wynik z trasy 1000km to 5.2l. Droga powrotna zza Hamburga. Prawie całe Niemcy jazda jak tirem :mrgreen: 90-100, ostatnie 100km przed granicą już 130-140, potem w Polsce 100-120.

 

Gdybym wybrał ten odcinek emeryckiej jazdy po autobahnie to tam średnia wyszłaby mniej niż 5l. ale kto tak jeździ na co dzień :wink:

 

Teraz bez patrzenia na ekonomizer wychodzi średnio 6l, przy szybszej jeździe (w moim przypadku 120-130 :lol: ) 6,5, ale więcej jeżdżę poza miastem. Najwięcej w jeździe tylko miejskiej i często na nierozgrzanym silniku wyszło niecałe 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i to jest normalne spalanie 520d tak jak piszesz a 520d jest oszczędniejsze w trasie przy normalnych prędkościach i o wiele bardziej oszczędne w mieście.

Wyjaśnij proszę: 520 d i 5,2 to jest normalne przy normalnych prędkościach? Jaka to jest prędkość normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 530i sedan manual.Najnizej w trasie przy jezdzie do max 110 km/h wychodzi 7,3.Jazda praktycznie po miescie bez szaleństw 13 l.Srednio kolo 9-10l.Mialem 530d i wychodzi mi ze benzynowy odpowiednik spala o jakies 1-1,5 wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

528I

W trasie przy prędkościach .... hmm... Pali ......Hmmm..

A po mieście .....?

Zresztą kogo to obchodzi ?

Nie kupiłem tego auta dla oszczędności na paliwie.

:D

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest normalne spalanie 520d tak jak piszesz a 520d jest oszczędniejsze w trasie przy normalnych prędkościach i o wiele bardziej oszczędne w mieście.

Wyjaśnij proszę: 520 d i 5,2 to jest normalne przy normalnych prędkościach? Jaka to jest prędkość normalna?

Nie przekraczając znacznie 100km/h a, bardziej się trzymać tej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest normalne spalanie 520d tak jak piszesz a 520d jest oszczędniejsze w trasie przy normalnych prędkościach i o wiele bardziej oszczędne w mieście.

Wyjaśnij proszę: 520 d i 5,2 to jest normalne przy normalnych prędkościach? Jaka to jest prędkość normalna?

Nie przekraczając znacznie 100km/h a, bardziej się trzymać tej prędkości

 

Dokładnie tak jak Daniel pisze - tutaj prędkością normalną nazwałbym jazdę zgodnie z przepisami i ograniczeniami prędkości.

 

Podałem mój rekord minimalnego spalania z trasy, więc aż tak bardzo bym się na tym nie skupiał. Jeszcze raz kiedyś udało mi się osiągnąć podobny wynik jeżdżąc po Polsce ale jazda była bardzo ekonomiczna na odcinku 400km w dwie strony - nie przekraczałem 100km/h gdyż miałem dwie moje babcie na pokładzie :) . Niby wydaje się że taki wynik 5-5,5l średnio to mało ale przecież wiele osób tutaj przedstawia minimalne spalanie w 3l. benz. na poziomie 7-7,5l i ja w to wierzę.

 

Tylko jak już wcześniej pisałem: Kto tak jeździ na co dzień :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 520d waży 1490kg więc nie jest to jakiś mega kloc.

 

Spalanie z opisywanej trasy liczyłem przy dystrybutorze - zalany na max -> trochę ponad 1000km->zalany na max. Weszło trochę ponad 52litry.

 

Można wierzyć lub nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczając znacznie 100km/h a, bardziej się trzymać tej prędkości
Śmiem wątpić. Jednak e39 to duża ciężka buda. W e46 najniższy mój wynik to ok, 5,3 w 320D po lifcie.

 

Jakiś wielkiej różnicy nie ma w spalaniu w trasie między trójką a piątką. O 300ml nie ma co się sprzeczać... Tutaj widać rekordy poniżej 5l wielkim 2,5l silnikiem 6cio cylindrowym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 2001 3.0D 193KM M57, 330000, automat - jazda tylko i wyłącznie dynamiczna (nie mylić z glebą od swiatel do swiatel)

- miasto - 10,5 l

- trasa - 5,5 l

- w cyklu mieszanym 30 % trasa / 70 % miasto na krótkich odcinkach spalanie na komputerze ok 9 l

 

Mój Ford Mondeo 2004 2.0TDCI 131KM różnił się tym, że nie miał takiej mocy (mega frajda z jazdy) i palił w mieście 1,5 L mniej :) Bez porównania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 2001 3.0D 193KM M57, 330000, automat - jazda tylko i wyłącznie dynamiczna

- trasa - 5,5 l

 

Noszę się z zamiarem zmiany na 2,5 lub 3.0l więc liczyłem się ze zwiększonym spalaniem a tu proszę, nie dość że dynamiczna jazda automatem to i spalanie to samo co u mnie przy ekodrivingu :norty:

 

U mnie przy dynamicznej jeździe w trasie tj.130-140 i co chwila wyprzedzanie wychodzi 7l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 2001 3.0D 193KM M57, 330000, automat - jazda tylko i wyłącznie dynamiczna (nie mylić z glebą od swiatel do swiatel)

- miasto - 10,5 l

- trasa - 5,5 l

- w cyklu mieszanym 30 % trasa / 70 % miasto na krótkich odcinkach spalanie na komputerze ok 9 l

 

:wink: :wink: :wink: - no pewnie :nienie:

 

e39 530da 2002 193KM M57 najechane coś 274 , również dynamicznie

-miasto 11-12 l

-trasa 8 l

zimą pewnie coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 2001 3.0D 193KM M57, 330000, automat - jazda tylko i wyłącznie dynamiczna

- trasa - 5,5 l

 

Noszę się z zamiarem zmiany na 2,5 lub 3.0l więc liczyłem się ze zwiększonym spalaniem a tu proszę, nie dość że dynamiczna jazda automatem to i spalanie to samo co u mnie przy ekodrivingu :norty:

 

U mnie przy dynamicznej jeździe w trasie tj.130-140 i co chwila wyprzedzanie wychodzi 7l...

 

U mnie w miescie średnio 8,0-8,5 przy normalnej jeździe, w trasie do 110 km/h 5,5-5,8, autostrada 140+ :twisted: 7,0-7,2

Ogólnie średnio w ok. 7,0-7,3 mi spala w trakcie normalnej eksploatacji - czyli troche miasta i troche trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w Warszawie i odcinek do pracy 10km zajmuje ci godzine stojąc w korku to pali normalnie :D

Mi zajmuje 10 minut :D (ale ja mieszkam w okolicach centrum a do pracy jadę w odwrotnym kierunku niż wszyscy ;) )

 

 

A co do spalania - kosmos. Nie ma błędów na kompie? Check engine nie świeci? Masz jakieś przedmuchy, albo coś uwalone.

 

Tez mi sie wydaje ze cos nie tak, ale kazdy mnie odsyla do innego speca i umywa rece, mechanicy do gazownikow, gazownicy do ekektrykow a ci z powrotem do mechanikow i tylko trace czas i troche kasy zreszta zalozylem o tym oddzielny temat a napisalem tu bo ktos moze mial albo ma takie samo auto i wie ile on pali i czy to norna

A check czasami swieci potem gasnie ostatnio przy mrozach jak sie grzal na Pb a na gazie zgasl a wczesniej swiecil na gazie najpierw byla diagnoza sondy 2 ale nie., potem niby z instalacja a potem ze blad mieszanki i mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

520i '97 396k km przelotu:

miasto 12- 14l zależy od ruchu i nastroju kierowcy :norty:

trasa 7.5- 9l (czasem i ponad 12 :) )

średnie teraz jest 10.5, ale głównie po mieście

najmniej "na emeryta" udało mi się zejść do 6.2

wyniki z teraz, czyli kupa śniegu na ulicy i połowa skrzyżowań bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.