Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

wzmacniacz logic7 to kondom. tak twierdzi moj kumpel. mowi ze jak sie przepali to nie oplaca sie go naprawiac, bo jakies scalaki sa z plastiku czy cos takiego. podobno niektorzy je naprawiaja ale sa to wg mojego funfla artysci.

 

nie masz walenia progow jak dasz glosnosc na max? czy je wygluszales matami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyklejone tylko miski od głośników i niestety progi dzwonią.. zdecydowałem się na ten wzmak bo mnie wkurzalo jak miałem założone dwa wzmaki bo albo prądu malo albo coś tam
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze wyklejalem tylko drzwi i troche podloge pod subami. Szczerze to progow nie slysze wogole. Podobno audio system xseries 6 chanel to dobra cyfrowka ale i cena niemala.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdyby to byly glosniki np do peugota to cana by byla 400 tutaj chyba troche wykorzystuja fakt bmw to plac!! Do tego dochodzi glebokosc montazowa i za to tez mozemy podziekowac Bmw :mrgreen:
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

Mam zamontowany zestaw ALPINA i stoję przed wyborem niskotonowych pod fotele- możecie coś doradzić?

 

Biorę pod uwagę:

1- L7

2- http://allegro.pl/u-dimension-glow-8-bmw-dedykowane-e60-e90-f10-wwa-i5331972616.html

3- http://allegro.pl/audio-system-ax08-bmw-mk2-subwoofery-e60-e90-f10-i6017353598.html

 

Może macie lepsze propozycje?

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko audiosystem, są w 3 Ohm ( czy nie lepiej i nie powinno być 4 Ohm)- no i mają tylko180 mm

Dane produktu:

AX 08 BMW EVO

Produktinformationen:200 mm PapiermembranLautsprecher speziell für

Für alle E und F BMW Modelle

Schraubbare Anschlußterminal, Außendurchmesser: 216/240 mm

Einbautiefe: 52 mm, Einbaumaß: 180 mm

Impedanz: 3 Ohm, Leistung: 150/110 Wat

 

Glow 8 mają:

4 Ohm i kosz 200 mm

u-Dimension Glow 8 BMW DEDYKOWANE E60 E90

Dane techniczne:

średnica kosza woofera: 200 mm (BMW OEM standard)

impedancja: 4 ohm

moc RMS: 100W

moc maksymalna: 200W

skuteczność (1W/1m): 88dB

pasmo przenoszenia: 50 - 2000Hz

Edytowane przez frack

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych subwoferow musisz miec wzmacniacz, bez wzmacniacza to szkoda je zakladac. jak masz alpine to juz nie pamietam ale sie ja podpinalo w te grube przewody kolo subwoferow, tylko nie pamietam czy trzeba bylo kodowac na hifi, ale raczej nie.

ja na twoim miejcu nie kupowalbym zadnych subwoferow pod fotel jak juz masz ten zestaw alpine. zeby podpiac te suby to trzeba jakis wzmacniacz kupic 4 kanalowy co najmniej, a ten od alpine wywalic. przekodowac na hifi i niech gra.

glosniki w tylknych drzwiach to mozna sobie odpuscic, nie ma sensu ich podlanczac. dobry przod i ewentualnie dodatkowy subower w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te drugie za 699 xseries u siebie w e92 podlaczone pod JL360/4 i daja rade!!!! Jak dla mbie na tyle ze subwoofer z bagaznika poszedl na sprzedaz. Odcinasz na filtrach i ladny basik smiga!!! Wizualnie jak je zobaczysz to sie nie wystrasz bo to nie jbl ani focal jeslibchodzi o wyglad zewnetrzny! Poprostu wygladaja badziewnie ale mozna sie zdziwic jak graja! Dla mnie jest ok. I napewno przy sprzedazy wyciagam i zakladam do nastepnej fury. Jak kumpel wsiadl to myslal ze nadal w bagazniku skrzynka jest. A tu zdziwko bo otwieram bagaj a tam oprocz balaganu nic :shock: tak jak wyzej potwierdzam ze Musi byc wzmak bo inaczej nedza bedzie! Ja kodowalem na hifi ale raczej uslyszalem roznice na wysokich niz niskich. A bez nich ze skrzynia w bagaju troche mnie to wk..... Bo musisz zalozyc sterowanie skrzynia bo jak cicho sluchasz to bas cienki bo w coupe izolacja duza i zeby bylo czuc w kabinie music podbic mocniej bo inaczej same wysokie. Ogolnie takie rozwiazanie niebardzo mi odpowiadalo.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

Ale słuchajcie, teraz mam ten zestaw ALPINA i i tam jest wzmacniacz.

Teraz te niskotonowe (pod fotelami) mam do niego podpięte i słychać różnicę na plus

Moim zamiarem jest, by wymienić suby dla jeszcze lepszego basu.

 

Sugerujecie że ten wzmacniacz ALPINA ich nie uciągnie?

 

Mam te drugie za 699 xseries u siebie w e92 podlaczone pod JL360/4 i daja rade!!!! Jak dla mbie na tyle ze subwoofer z bagaznika poszedl na sprzedaz. Odcinasz na filtrach i ladny basik smiga!!! .

 

tylko one mają 3 Ohm, czy nie powinny być 4 ohm lepiej?

 

 

Może inaczej, czy ktoś ma u siebie zestaw doposażeniowy ALPINA i wymieniał suby na inne? ( może na L7?)

Jeśli tak, to niech się wypowie jak to hula:-)

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz dedykowany Alpine który zasila same sub-y z zestawu HiFi, resztę zostawiłem pod radiem. Wymieniałem wszystko na raz więc nie wiem jak grają niskotonowe z podstawowego zestawu stereo zasilane z wzmacniacza. Ale po wymianie jest przepaść w porównaniu z wersją Business. Moim zdaniem jak uda ci się kupić głośniki z L7 lub HiFi za 200-300zł to nie opłaca się brać tych dedykowanych z Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

a ja mam pytanko,

 

mam radio professional ale chyba bez nagłośnienia HiFi ( po rozkodowaniu VIn nie ma takiej opcji wpisanej) , co to za głośniki są pod fotelami , subwoffery czy po prostu zwykle głośniki ?

 

czy można je poprawić na zasadzie plug&play ?

( tzn czy bmw przewidziało jakies lepsze głośniki w to miejsce albo jakąś dokładkę? - tak ma np. VW )

 

bas wydaje mi się ok( oczywiście jak na standard) , ale zawsze może być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelami masz suby.

 

Ja osobiście pociągnąłem sygnał z suba pod fotelem do małego subwoofera w bagażniku, efekt naprawdę fajny bass jest głęboki i niski a co najważniejsze nie pierdzi. A ustawienia na radiu na 0. Nie wiem jak by to grało w sedanie bo osobiście mam kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kompletow pasujacych.. Najlepszy to chyba Bav sound ale cena zabija. Musisz przeczytac caly watek ja i paru innych kolegow opisalismy takie zestawy. Osobiscie mam xion N series + jl360/4 i kodowanie na hifi.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno pod fotelami są subwoferry ?

nie ma czasami wersji z normalnymi głośnikami, bo czytałem gdzieś że sub pod fotelami jest tylko w Hifi , a w normalnej są zwykłe głośniki ??

 

http://musicarnw.com/bmw-factory-audio-explained/

 

czyli jak mam ten pierwszy zestaw, to xo mam w końcu pod fotelami , i co z tym zrobić :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.