Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Masz audio Hifi? Podpięte tak jak pisałem - jeden kanał na drzwi, drugi na subwoofer?

Nie jesteś prekursorem.

99% doposażeń to 1kanał na drzwi + zwrotnica, 2kanał to suby pod fotelami.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Masz audio Hifi? Podpięte tak jak pisałem - jeden kanał na drzwi, drugi na subwoofer?

 

Mam bazowe audio, wymienione głośniki na HiFi i wspomniany wzmacniacz który zasila przód i tył.

Masz hifi teraz , dokladales wysokotonowe?? Wystepuje zwrotnica dodatkowa czy sa bezposrednio pod glosniki w drzwiach podlaczone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, pociągnę trochę wątek, bo tematyka jest podobna, mamy z kumplem obaj logic7 w swoich autach- mi to wystarcza z nadmiarem, on marudzi. Czy ktos robił jakieś podmianki głosników mając L7? Z indyviduala chyba nie ma sensu, bo to prawie żadna rożnica. Jakieś zestawy aftermarket p&p, chocby, żeby wzmocnić troche przód i suby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak ale wiesz zasilanie jest wtedy tylko na zapłonie. A często chce się posłuchać muzyki na zgaszonym silniku. Temat przerabiany na e90post wiele razy. Jedyna opcja to pociągnąć z pinu 13 z jednostki tylko nikt nie napisał którędy - tunelem czy jakoś inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś dysponuje może schematem dla audio HIFI w E92 - głównie podłączenie wzmacniacza?


Czy mask jest wtedy kodowany na HIFI i skutkuje to wyprowadzeniem sygnału dla wzmacniacza pod fotelami jak w E60(L pin3-10 i R pin4-9) i pozostawieniem wyjść mocy na głośniki, czy to kodowanie powoduje coś zupełnie innego niż w e60?


Planuję wymianę głośników stereo na HiFi(zakupiłem same głośniki), myślałem że wzmacniacz od E60 HiFi jest wpięty sygnałem w głośniki przednie i da się uniknąć okablowania wzmacniacza do wszystkich głośników, jak to ma miejsce w HiFi e90, chociaż teraz to już sam nie wiem jak to jest z tym HiFi od e90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.


Wpadłem w końcu na poszukanie informacji i schematów w ISTA - słabo to wygląda.


Trochę mnie zmyliło że gdzieś znalazłem info że ktoś kodował HiFi i dźwięk się zmieniał - ale to raczej legenda...


Podłączanie subów od HiFi to też widzę legenda, a prawda to użycie subów L7, ale czy to ma sens 70W głośnik pod ccc 25W i to jeszcze równolegle z szerokopasmowym w dzrzwiach...


Chyba poza wysokotonowymi nic więcej nie użyję z tych głośników.


Aczkolwiek kusi żeby kupić wzmacniacz HiFi od e60 bo kosztuje grosze i poeksperymentować z podłączeniem jego wejścia pod wyjście głośnikowe z CCC.


Dziwne że ta sama jednostka w E90 nie da się skonfigurować jak w E60 na hybrydę - może ktoś ma odmienne zdanie...

nie chce mi się wyciągać radia do pomiaru co będzie na wyjściu jak zakoduję E60_hifi zamiast pl2_stereo, pewnie coś innego przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo niejasno piszesz i skrótami myślowymi..

Dźwięk po przekodowaniu ze stereo na hifi zmienia się - nie ma podbicia basów. Przekoduj i zobacz. Nie wiem czemu chcesz wsadzać koniecznie od e60 wzmacniacz a nie od e90. Jeśli numer części jest ten sam to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kodowanie na hifi zmienia dzwiek.... na gorsze, zmiana calego systemu na hi-fi to wyjecie srodka i wymiana wiazki+dolozenie wzmacniacza. W "zwyklaku" tylko dolozenie twiterow w ramki drzwi ma sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nic dobrego na temat zestawu HiFi, dlatego rycie tylu kabli skutecznie mnie zniechęca.


Najbardziej chcę zobaczyć różnice w basie pomiędzy stereo a HiFi, bo na papierze jest spora.


Rezystancja głośników HiFi to 2,6 - 2,8ohm, więc połączenie równoległe totalnie odpada.


Zamówiłem już wzmacniacz od e83(x3), który nigdy nie występował w e90, jeśli nie uda mi się go dostosować to poszukam małego wzmacniacza dwukanałowego z wejściem sygnału głośnikowego.


Uparłem się na ten wzmacniacz od e60 bo jest mały, tani, BMW no i współpracuje z tymi subami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to poszukam małego wzmacniacza dwukanałowego z wejściem sygnału głośnikowego.

 

 

Jeśli chcesz podłączyć drzwi i suby oddzielenie (raczej inaczej bym nie podłączał) to potrzebujesz wzmacniacza 4 kanałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie słyszałem nic dobrego na temat zestawu HiFi, dlatego rycie tylu kabli skutecznie mnie zniechęca.


Najbardziej chcę zobaczyć różnice w basie pomiędzy stereo a HiFi, bo na papierze jest spora.


Rezystancja głośników HiFi to 2,6 - 2,8ohm, więc połączenie równoległe totalnie odpada.


Zamówiłem już wzmacniacz od e83(x3), który nigdy nie występował w e90, jeśli nie uda mi się go dostosować to poszukam małego wzmacniacza dwukanałowego z wejściem sygnału głośnikowego.


Uparłem się na ten wzmacniacz od e60 bo jest mały, tani, BMW no i współpracuje z tymi subami.

Pewnie pisali ci ktorych przerasta retrofit, basic a hi-fi to przepasc. Robilem to u siebie. Obecnie bede zmienial na logic 7 z racji tego iz zamontowalem nbt wiec cale okablowanie do combox itp jest zbedne. Twittery sa oem podlaczone rownolegle, nie szeregowo, maja filtry wiec graja super od strzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I ja spytam Panowie auto ma navi professional cic duża głośniki basowe pod fotelami z tego co wiem.Czy wymiana na audio HI FI to prócz podłączenia głośników tam gdzie stare czy trzeba nowa wiązkę itp? bo nie wiem czy do hi fi jest seryjnie potrzebny wzmacniacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki pd fotelami są w każdym zestawie audio. Jeżeli nie masz tweeterow w drzwiach to znaczy że masz stereo. Możesz wymienić same głośniki o dodać tweetery co powinni trochę pomóc ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia.

Oryginalnie jest wzmacniacz który rozdziela tony średnie i wysokie na drzwi oraz niskie pod fotel. Ma też większą moc niż samo radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki pd fotelami są w każdym zestawie audio. Jeżeli nie masz tweeterow w drzwiach to znaczy że masz stereo. Możesz wymienić same głośniki o dodać tweetery co powinni trochę pomóc ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia.

Oryginalnie jest wzmacniacz który rozdziela tony średnie i wysokie na drzwi oraz niskie pod fotel. Ma też większą moc niż samo radio

 

ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia


co to oznacza? hmm może dopytam tak jeszcze czy jeśli w poprzednim bmw e46 miałem radio bmw bo były różne philips/alpine/siemens


ja miałem alpine cd 53 plus głosniki seryjne szału nie było ale na moje potrzeby było w miarę ok.To czy zestaw seryjny e90 zagra gorzej?


a navi nie były czasami w e90 ze wzmacniaczem wbudowanym lub bez ?


hmm bo nie wiem własnie czy navi professional ma wbudowany jakiś wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.