Skocz do zawartości

wyjąłem akumulator z e39 ale nie moge otworzyc samochodu


mattibmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chcialem dzisiaj wyjąc akumulator, więc otworzyłem TYLKO bagażnik ( z kluczyka ) wyciągnąłem akumulator zatrzasnąłem klape od bagażnika i wtedy dotarlo do mnie ze moze byc problem...

Nie moge otworzyc kluczykiem drzwi od strony kierowcy, nic nie moge otworzyc!

 

Czy za ten idiotyzm bede musial wybic szybe czy jest jakas opcja zeby otworzyc samochód?? pomocy...

 

POZDRAWIAM I DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kluczykiem otworzyć drzwi kierowcy musisz pokonać pewien opór (ja tak miałem, ale lekkie przyciśnięcie przy przekręceniu załatwiło sprawę). Jeśli zamek nie reaguje na kluczyk spróbuj go przesmarować WD40 - powinno pomóc. Jeśli mimo klapa lub np. masz zamek uszkodzony pozostaje Ci :search: po forum, gdzie masz opisane 101 sposobów na otwarcie Buńki bez aq.
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

Metoda jest tylko jedna:

1. wkładasz kluczyk do drzwi kierowcy.

2. podnosisz klamkę tak jak byś chciał otworzyć drzwi i trzymasz ją w tej pozycji.

3. Trzymając w górze klamkę przekręcasz kluczyk pierwsza część obrotu idzie normalnie, tak jak byś otwierał drzwi z aku, tyle że zamek nie otworzy się.

4. Po tym jak trafisz na opór w czasie przekręcania - wtedy napierasz na kluczyk trochę mocniej. Kluczyk po użyciu odrobiny siły przekręca się dalej i zamek otwiera się mechanicznie (bez pomocy aku). /pamiętaj: przez cały czas musisz trzymać w górze klamkę!/

 

Jest to zgodny ze standardami BMW sposób otwierania zamka bez aku - 100% sprawdzony przeze mnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pomyslu wyjac akumlator i zamknac bagaznik

czesto ludzie odlanczają sobie awaryjne otwieranie inni odłanczaja wogole zamki w niektórych samochodach sie poprostu nie da

pozostaje podlaczenie prądu o twarcie z pilota

podlaczyc mozna przez cokolwiek najczesciej pod lampke od podswietlania tablicy z tyłu

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć przez alternator, działa na 100%. Każdy samochód można otworzyć z kluczyka, dlatego zawsze od czasu do czasu to robić, aby mechanizmy w drzwiach były od czasu do czasu ruszane. Mój znajomy miał taki problem w swoim bmw, akumulator padł i nie szło otworzyć kluczykiem, nie pomagały żadne wd 40 czy cx80 itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

Metoda jest tylko jedna:

1. wkładasz kluczyk do drzwi kierowcy.

2. podnosisz klamkę tak jak byś chciał otworzyć drzwi i trzymasz ją w tej pozycji.

3. Trzymając w górze klamkę przekręcasz kluczyk pierwsza część obrotu idzie normalnie, tak jak byś otwierał drzwi z aku, tyle że zamek nie otworzy się.

4. Po tym jak trafisz na opór w czasie przekręcania - wtedy napierasz na kluczyk trochę mocniej. Kluczyk po użyciu odrobiny siły przekręca się dalej i zamek otwiera się mechanicznie (bez pomocy aku). /pamiętaj: przez cały czas musisz trzymać w górze klamkę!/

 

Jest to zgodny ze standardami BMW sposób otwierania zamka bez aku - 100% sprawdzony przeze mnie.

 

Pozdrawiam!

 

niestety nie dało rady... Póki co przesmarowałem odmrażaczem i wd40, może puści więc spróbuje jeszcze jutro.

 

gratuluje pomyslu wyjac akumlator i zamknac bagaznik

no jestem świadom że to było idiotyczne. Niestety chwila nie uwagi..

 

Kolego, kluczykiem normalnie otworzysz tylną klapę, ostatnio zrobiłem to samo
kluczykiem tylną klape? przecież tam nie ma w ogole miejsca zeby gdziekolwiek wlozyc kluczyk.\

 

Najlepiej podłączyć przez alternator, działa na 100%

a jak otworze przednią klape?:)

 

ps. dzięki bardzo za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet bardzo proste tylko chodzi o to ze ja nie moge otworzyć drzwi kierowcy jak wcześniej wspomniałem. Gdybym mógł otworzyc drzwi kierowcy to nie musialbym lapac zadnego prądu bo w miejscu gdzie jest schowek na narzędzia (na wysokosci tylnych swiateł) jest linka którą od środka można pociągnąć i otwiera ona mechanicznie bagażnik. Może komuś się ta informacja przyda ale mi niestety nie chodzi o to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz zamek z drugiej strony?? od pasażera?? w e34 tak było jak ktoś miał 2 zamki to awaryjnie otwierało się od strony pasażera, ja mam jeden zamek tylko u kierowcy i u mnie patent z klamką działa - otwiera i zamyka bez aku ale ile wd 40 poszło żeby zamek rozruszać.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz zamek z drugiej strony?? od pasażera?? w e34 tak było jak ktoś miał 2 zamki to awaryjnie otwierało się od strony pasażera, ja mam jeden zamek tylko u kierowcy i u mnie patent z klamką działa - otwiera i zamyka bez aku ale ile wd 40 poszło żeby zamek rozruszać.......

 

nie mam od pasażera. Tylko od kierowcy:(

tylkna klape kluczykiem zeby go wlozyc spowrotem

niestety też nie mam tam miejsca żeby gdziekolwiek włożyć kluczyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeżeli nie możesz inaczej to połóż się pod auto i przewodami podłącz + do rozrusznika jak przykręcony jest ten gruby przewód a masę na blok silnika.Wtedy masz tak jakbyś miał podłączony akumulator w bagażniku.Wiem że aura nie sprzyja podnoszeniu auta i kładzeniu się pod niego ale jak nic nie skutkuje to najprostrze wyjście,i nie trzeba nic wybijac Broń Boże.

Z tym podłączeniem prądu pod oświetlenie tablicy rej. to bym się wiele zastanowił,bo prąd idzie wtedy na LCM a nie na całą instalację,pozatym przecież prąd na oświetlenie zewnętrzne idzie dopiero po przekręceniu włącznika świateł.Nie ryzykował bym tego.

Powodzenia :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w Touringu dziura do kluczyka jest tylko w drzwiach kierowcy. TYLKO! Nie ma co szukać na klapie, bo ją otwiera się tylko elektrycznie.

Miałem to samo - klapnąłem klapę i ... UPS! Żeby było ciekawiej, zostawiłem aq w bagażniku, bo miałem go zabrać wracając ze sklepu :duh: Ale dalo radę otworzyć drzwi kierwocy...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

Metoda jest tylko jedna:

1. wkładasz kluczyk do drzwi kierowcy.

2. podnosisz klamkę tak jak byś chciał otworzyć drzwi i trzymasz ją w tej pozycji.

3. Trzymając w górze klamkę przekręcasz kluczyk pierwsza część obrotu idzie normalnie, tak jak byś otwierał drzwi z aku, tyle że zamek nie otworzy się.

4. Po tym jak trafisz na opór w czasie przekręcania - wtedy napierasz na kluczyk trochę mocniej. Kluczyk po użyciu odrobiny siły przekręca się dalej i zamek otwiera się mechanicznie (bez pomocy aku). /pamiętaj: przez cały czas musisz trzymać w górze klamkę!/

 

Jest to zgodny ze standardami BMW sposób otwierania zamka bez aku - 100% sprawdzony przeze mnie.

 

Pozdrawiam!

 

No panowie, najpierw gerwazy (odmrażacz) potem peeełno wd40 i powyższa metoda zadziała :) Wiiiiiiieeeeeeeeeelkie dzięki za dobrą rade:) i za zainteresowanie tematem! dzięki wszystkim. Mam nadzieje ze komuś się temat w przyszłości przyda:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam Panowie miałem podobna sytuacje pomoglo mi to zdjęcie wstawione przez kogos jedyna przeszkoda to dostac sie do silnika wyjmujemy nerke z maski pociagamy za linke i maska otwarta potem szukamy plusa na kolektorze i minus z lewej strony podłączyć jakis akumulator lub prostownik i otwieramy drzwi kluczykiem i nawet klapę testował to w kombi działa zmywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.