Skocz do zawartości

520 czy 525i który silnik?


luck_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chcę zmienić swoja wysłużoną e36 z powodu ciasnoty z tyłu dla dzieci na e34 w kombi z silnikiem 520 bądź 525i ale wolałbym bez vanosa i tutaj rodzi się moje pytanie. Czy są egzemplarze bmw z tymi silnikami z końca lat produkcji w wersji bez vanosa? Nie chcę tego rodzaju silnika ponieważ wiem, że koszty eksploatacyjne są dużo wyższe jak przy zwykłym. Powiedzcie proszę na jaki pułap cenowy mam się nastawiać ponieważ z tego co przeglądałem na allegro czy mobile.de ceny są mocno rozbieżne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końca produkcji wszystkie 2.0 i 2.5 miały Vanosa.

Na pewno pod wzgledem osiągów, dynamiki, elastyczności 525 bedzie dużo lepszym wyborem, zwłaszcza że pali niezauważalnie więcej niz 520.

Ale dużo łatwiej upolować zadbanie i niedorżnięte 520 niż 525.

Niestety bardzo często dziadkowie rocznik 48 od których odkupujemy autko okazują się rajdowcami, którzy wiekszość 127 tys km na liczniku (oczywiście cofniętym) pokonali jadąc bokiem :D

Jesli jednak uda sie trafić zadbane 525 to brać i sie nie zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie ale spalanie to jakby rzecz drugorzędna, bardziej chodzi mi o części zamienne a przeglądając je wychodzi, że do silników z vanosem są znacznie droższe. Dlatego wolałbym nie ładować się w zmienne fazy rozrządu. A czy do 10tys można kupić dobrą bm-ke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bmke mozna kupić i za 5k, tak samo jak szrota za 10k :)

Szukajcie a znajdziecie... tak mawiają, brać kumpli i szukać, podchodzić do zakupu chłodno i z dystansem, lepiej wydać 150zł i pojechać na przegląd niz kupić minę.

Z tego co pamietam Vanosa da się zblokować, było kiedyś o tym na forum. Wnioskuje z tego, ze silnik z vanosem może działać bez vanosa. Pewności nie mam.

Silniki m50 i m52 sa trwałe i koszt części mimo iż w przypadku m52 jest większy to nie ma wpływu na eksploatację tak naprawdę :)

A Vanos spali delikatnie mniej i jest bardziej elastyczny :)

Na Twoim miejscu szukał bym zadbanego 2.5 i mniej patrzył na to czy ma Vanos czy tez nie. Grunt aby nie był dorżniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja też pomykam z dzieckiem i silniczek M50-2,0 w zupełności mi wystarczy.Nie mam gazu,a spalanie etylinki,bardzo miło mnie zaskakuje !!!!!!! Oczywiście,przy spokojnym operowaniu,pedałem gazu. Jak cisnę - dystrybutor na stacji,też mnie ciśnie :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 to zdecydowanie lepszy wybór niż 2.0 ;] Zauważalnie lepsze osiągi, spalanie deczko niższe :] Ale koledzy wyżej mają rację, zdecydowanie łatwiej znaleźć niezajeżdżone 2.0 niż 2.5. Najlepszym wyjściem przy kupnie 2.5 jest samodzielne sprowadzenie go z zagranicy, wtedy wiesz co jest grane i skąd to auto pochodzi :] Z polski kupować auto z takim motorem raczej odradzam, chyba że masz sporo pieniędzy na paliwo na poszukiwania niedopieprzonego auta ;)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne mity o VANOSIE, zestaw naprawczy do pojedynczego to na allegro ok. 200zł - no fakt mega wydatek na jakieś.....200tyś kilometrów.....uuu ale szarpnie po kieszeni, reszta silnika jak zwykłe m50 części i ceny podobne. odejście od niskich obrotów lepsze, i nie musisz wachlować tak biegami, pomimo tej samej mocy auta z vanosem mają "mocniejszy dół" i są bardziej elastyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.