Skocz do zawartości

e36 318IS dziwne cykanie


Kriss1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy spod ciemnego śmigiełka ;)

 

Mam do was małe pytanko, może ktoś z was spotkał sie z podobnym problemem.

A mianowicie gdy po powrocie ze szkoły, silnik złapie juz ładnie temperaturkę zatrzymuje sie i słysze dziwne cykanie dochodzące gdzieś z rejonów zaworków temperatury, ogólnie w rejonach między silnikiem a scianką oddzielającą komore silnikową z wnętrzem autka :roll: . Co dziwne cykanie też ma miejsce gdy silnik jest ZGASZONY ! tylko na włączonym zapłonie. :roll:

Samochód normalnie łapie temperature i sie nie przegrzewa ;] Cykanie jest na tyle głośne ze słychać je również we wnętrzu przy zamkniętych szybach i szyberdachu.

 

Cały czas spędza mi to sen z powiek :(

 

Chciabym zasięgnąć waszej opinii na ten temat.

 

Z gory dziekuję za każdy pomocny komentarz.

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy powinno to chodzić az tak głośno ?

Podczas jazdy nie slychać ale jak sie stoi nawet przy odpalonym silniku to niestety slychac i to wyraźnie.

 

Jak go kupowałem chyba nie było tego problemu, choć mogłem nie zwrócić na to uwagi.

 

Jutro wam powiem czy tak samo cyka na zimnym silniku, teraz nawet na dwor sie wychodzic nie chce ;( Zimno, Ciemno i ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega ma ten problem co ja również mam to samo ... to nie taki odgłos stukania jakby i co kilka sekund rytmicznie i mnie szczerz bardzo denerwuje nie wiem co to wogóle jest ale gdzieś przy nagrzewnicy, poważna sprawa te odgłosy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukanie czy cykanie trudno dokładnie okreslic. jednak te dźwięki są rytmiczne i dość irytujace ;) potem dam jeszcze info czy te cykanie/pukanie ma miejsce również na zimnym silniku.

 

poważna sprawa z tymi elektrozaworkami ?

Nagraj film lub same audio i wrzuć tutaj, będzie łatwiej.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku (po nocce) nic a nic nie stuka !

Dziwne stukanie dochodzi z komory silnikowej tylko jeśli auto złapie swoją temperature pracy.

 

Jeśli chodzi o audio... myśle ze silnik zagłuszy stuki.

 

Sa to RYTMICZNE stuknięcia co 1-1,5 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki elektrozawór po lewej stronie serwa za silnikiem trudno dostepny ,przykrecony do ściany grodziowej ale udało mi sie go zlokalizowac, złapałem go reka i wyrażnie było czuć drgania w momencie puknięcia. U mnie tez pukał ale jakos przestał i cisza juz od długiego czasu. Do dzis nie wiem od czego on jest :D
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to stukanie nie jest normalne bo 4 lata jeździłem 318is z tymi stuknięciami elektrozaworu teraz żonie kupiłem 318is i też stuka elektrozawór według mnie nie ma to żadnego związku z zapowietrzeniem raczej jakaś usterka no chyba że to normalne.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.