Skocz do zawartości

cb


bodega

Rekomendowane odpowiedzi

a ja miałem nowe cudne wynalazki i w Wawie nie sprawdzaly się kompletnie, dlatego za namową kumpla jak i opinii na forach kupiłem stare używane President Johnny II, drogie są ale teraz wiem czemu ... to podobno ostatnie prawdziwe CB jakie wyprodukował President
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9 miesiecy (czyli odkad dostalem swoje pierwsze i - odpukac - ostatnie 10 punktow/400 PLN od drogowki) uzywam President Harry III w polaczeniu z antena President Indiana i nie narzekam (w sumie to nie narzekam-y, bo na drugim aucie w rodzinie jezdzi rowniez identyczny zestaw).

Radio Presidenta nie jest tanie, ALE polecam z tego wzgledu, ze:

1) oprocz tego, ze spelnia role radia CB bez zarzutu to jest ono dobrze wykonane - tzn. wszystkie galki (zwlaszcza glosnosc-ON/OFF, squelch, RFGain), guziki, przelaczniki dzialaja i wygladaja jak nowe po dzis dzien (a uzywam ich dosc czesto, zwlaszcza jezdzac po miescie). Znam przypadki (z rodzinki), ze inne (duzo tansze) radia oszczedzaja wlasnie na tej jakosci wykonczenia;

2) glowni uzytkownicy CB - czyli kierowcy TIRow chyba zawsze beda odpowiadac na pytanie:

- Jakie sprzet wybrac?

- President...

3) kolor podswietlenia radia (pomaranczowy) bardzo dobrze zgrywa sie z podswietleniem deski rozdzielczej i konsoli centralnej BMW (przynajmniej E46); robi to fajne wrazenie gdy radio jest zamontowane zamiast schowka pod przelacznikiem swiatel po lewej stronie kierownicy - siedzac w fotelu ma sie wrazenie maksymalnego otoczenia przez kokpit kiedy wszystko wokol kierowcy mieni sie tym samym kolorem (w dodatku "natywnym");

4) BMW to auto klasy premium - wiec radio tez powinno byc klasy premium :P President z pewnoscia taki jest i... i basta :D

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gdzie chcesz to matowac oczywiscie :)

 

tez mam presidenta i daje rade lecz stare modele sa o wiele lepsze jak np Harry II.

 

Zaleta nowych jest troche mniejszy rozmiar dzieki czemu moze sie zmiescic w naszym "jedynkowym" schowku u pasażera. :)

 

Wiec jak ci dobrze działa Aniu stary sprzęcik to nie ma na co za bardzo wymieniać, chyba ze na ten hi-end ale to już gruba kasa :D bo działa rewelacyjnie ale wielkość tez jest mega... :) (1 DIM jesli nie wieksze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw president johny 3 i antenkę president nie pamiętam jaka ,ale krótka i łapie tak jak długie ,kosztowała coś koło 250 zł ,ogólnie rewelacja

Radio posiada auto squlech i i jest to super sprawa ..

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki średni zestaw, ale jak dla moich potrzeb jest idealny

Uniden 520xl antena Florida (mała czarna)

 

mam identyczny zestaw i jestem zadowolony, najważniejsze że nie muszę przed wjazdem na podziemny parking wysiadać z auta i chować anteny.

Uniden 520xl to w zasadzie taki okrojony Johny II, nie ma auto squelch'a który jest bardzo fajny, reszta jest identyczna wystarczy spojrzeć na panel i porównać, niestety nie wiadomo z jakich przyczyn model tego radia nie dostał homologacji nie można ich już kupić, ta sama sytuacja dotyczy Lafayetta - bardzo stara sprawdzona marka cb, sprzedawałem swego czasu jeszcze w zeszłym roku sporo radii model ZEUS małe z auto sq i bardzo dobre, niestety ta marka też nie dostała w tym roku homologacji :mad2: model zastępczy czyli to samo pod inną marką w nowej obudowie nazywa się polmar.

 

Polecam dobrze przyjrzeć się antenom, ponieważ to głównie od anteny zależy zasięg, ogólna zasada jest taka że im dłuższy bat tym lepiej pod tym względem, najważniejsze żeby spełniało swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sorry za odkopanie trupa, ale temat nadal aktualny.

President już od dawna nie wypuścił dobrego radyjka, stare modele są jak najbardziej w porządku. Ja przy wyborze radia kierowałem się dwoma wytycznymi - miało mieć ASC i być dyskretne, żeby nie rzucało się w oczy amatorom cudzej własności. Wybór bo dokładnym sondowaniu padł na model Venus od Lafayette, radyjko jest kompaktowe, a całość obsługuje się gruszką, więc nic nie stoi na przeszkodzie by baza była zamontowana w bagażniku (przedłużacz do gruchy w komplecie). Z czystym sumieniem polecam to radyjko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja smigam na zestawie PRESIDENTA i sobie chwale :) harry III+ missouri .... radyjko idealnie pasuje pod siedzenie kierowcy :) jedyny problem to szybka zmiana kanalow ktora juz opanowalem :P takze radyjko niewidoczne dla nierzyczliwych ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak - magnes + osłonka gumowa

gdzie - antena florida / prawy tylny róg dachu

prędkość - max, jaką można wycjągnąć i nie spada - raz spadła, ale miałem wtedy ok 4-5cm przewodu na dachu od anteny. trzeba przyklejać przy samej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z odbiorem/nadawaniem na tej antence?? No i czy masz oryginał Presidenta czy kopię?? Na służbowym mam Wilsona Little Wila i jest super, do jedyneczki, z racji tego że niższa kupiłem sirio ML-145 :twisted:

 

 

Skoro FLorida spadła, to ile było na budziku?? :shock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiór.. no nie oszukujmy się, ale ona jest krotka i wydaje mi się, że max to 8-9km. słyszałem, że niektórzy mają nawet i 15km :shock: ja nigdy tyle nie miałem.

oryginal president florida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - gdzie i jak macie zamontowane antenki na dachu??

Magnes czy uchwyt?? Tył dachu czy środek (trochę zbyt wyoblony)?? No i czy zdarzyło wam się, że TIR zdmuchnął wam antenkę??

 

 

Pozdr.

 

to i ja napisze :) antene mam rownolegle od anteny radiowej w odleglosci okolo 10cm. Magnes plus podkladka gumowa ktora byla w zestawie, predkosc maksymalna z ktora sie poruszalem z antena to 230km/h i nie bylo z nia problemow. co do zdmuchniecia przez tira to musi byc spelnione kilka czynnikow :) np maly magnes antenki, tudziez duza predkosc tira i twoja plus antena na lewej stronie plus tir z naprzeciwka to wtedy antena moze spasc i wybic ci np szybe :mad2:

co do odbioru mojej anteny parametry przedstawiaja sie nastepujaco

duze miasta okolo 5km

wsie 8-9

autostrady i drogi szykiego ruchu 15km

 

wszystkie testy byly prowadzone z kolega z ta sama antena dachowa ktora posiadam. odsluch na wysokim i glosnym poziomie tyle na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy poradzcie jeszcze jakie jest dobre miejsce w 1er na montaz CB? Macie jakies patenty by radio bylo od reka ale jedncozesnie nie rzucalo sie w oczy / nie przeszkadzalo?

Wstepnie mysle o President Johnny III...

 

nie znajdziesz takiego miejsca w 1-er :)

ja mam zamontowany pod siedzeniem i jestem zadowolony :) a gruszka sobie lezy pomiedzy fotelem a tunelem srodkowym :)

 

szkoda ze ten schowek na dokumenty po lewej stronie jest maly. w poprzednim aucie - audi a3 , tez tam sie znajdowal i byl sporo wiekszy. idealnie wchodzilo tam CB :) no ale coz nie mozna miec wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znajdziesz takiego miejsca w 1-er :)

ja mam zamontowany pod siedzeniem i jestem zadowolony :) a gruszka sobie lezy pomiedzy fotelem a tunelem srodkowym :)

szkoda ze ten schowek na dokumenty po lewej stronie jest maly. w poprzednim aucie - audi a3 , tez tam sie znajdowal i byl sporo wiekszy. idealnie wchodzilo tam CB :) no ale coz nie mozna miec wszystkiego :P

 

No wlasnie tez mi sie cos tak wydaje ze ciezko to bedzie gdzies sensownie wkomponowac na stale. Teoretycznie dla aut wyposazonych w podlokietnik mozna by pomyslec by radio zamontowac pod podlokietnikiem na jakies rzepy / tasme dwustronna. Wtedy jest jako taki dostep do pokretel / przyciskow a radio nie jest jednoczesnie na widoku :idea:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.