Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co to autko było kiedyś feuerwehrą ale jakiś koleś z Niemiec ją zrobił na wóz cywilny i jest tak 50/50 oryginalna.Ale muszę się grubo zastanowić nad tym silnikiem m67.Wiem Wiem że to klasyk ale chciałem przeszczepić coś mocniejszego.

BMW to:

images?q=tbn:ANd9GcRjZ9J1b4KGRKJ3PVqIcPYtH7J9I55YFlBpTgEMdMmJBr-LKX93tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A powiedz mi kolego ta jednostka M57 ma jakieś mankamenty problemy,usterki czy jest to silnik tz: ''Pancerny"?Mam taki silnik w e38 tą 7 mam jakiś rok i na razie jest ok.I na co zwrócić uwagę?

BMW to:

images?q=tbn:ANd9GcRjZ9J1b4KGRKJ3PVqIcPYtH7J9I55YFlBpTgEMdMmJBr-LKX93tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ale jeszcze muszę się mardzo mocno zastanowić czy m57 czy zostawić ten silnik co był m21d24. :D

BMW to:

images?q=tbn:ANd9GcRjZ9J1b4KGRKJ3PVqIcPYtH7J9I55YFlBpTgEMdMmJBr-LKX93tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to dokładnie przemyśleć, jeżeli nie zależy Ci na oryginalne to możesz wpasować M57 jednak zwróć uwgae na moment obrotowy. 3.0 d ma coś pod 390 Nm natomiast ten oryginalny coś pod 150
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 150Nm bez turbo ja mam ten z turbo 220Nm jest dynamiczny ale to jednak nie jest to,zresztą przemyśle i zobaczymy :mrgreen:

BMW to:

images?q=tbn:ANd9GcRjZ9J1b4KGRKJ3PVqIcPYtH7J9I55YFlBpTgEMdMmJBr-LKX93tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślimy nad tym :cool2: :cool2: Ale jak na razie to jeszcze długa droga by autko było pomalowane i poskręcane :D

BMW to:

images?q=tbn:ANd9GcRjZ9J1b4KGRKJ3PVqIcPYtH7J9I55YFlBpTgEMdMmJBr-LKX93tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie. Zainteresowałem się ostatnio modelem E65. W temacie BMW totalna amatorka więc wpadłem tutaj. Kilka ciekawych egzemplarzy zauważyłem ale zastanawia mnie kilka rzeczy. Czy jest sens kupować model za ok 30-35 tysięcy zł? Interesowałem się silnikiem 4.4 benzyna. Ciekawi mnie spalanie. Dużych przebiegów rocznie nie robię. NO i czy ta aukcja poniżej to jest w ogóle możliwe?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-4-5-v8-333-ps-auto-z-pisemna-gwarancja-67000-km-nowa-ID6yFC1F.html

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe. Przełożone zostały do tego auta fotele boczki i podłokietnik z samochodu z przebiegiem 300 tkm.

 

Natomiast według mnie w/w elementy wyglądają na deklarowany przebieg. Egzemplarz ze słonecznej Italii, jak na 7er dość skromnie wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szukałam w Waszym forum podobnego tematu, ale żaden nie sprostał moim oczekiwaniom, więc postanowiłam założyć nowy.

Jeżdzę E39 528i ogólnie jestem mega zadowolona, ale chciałabym zmiany. Marzy mi się E65/E66. Tym razem chciałabym wpakować się w diesela. Oglądałam cztery jednostki z silnikami 3.0d. Fajnie to wszystko wyglądało, silnik niezły. Oczywiśvie wychodził klops przy sprawdzaniu VINU (przekładki, kręcone przebiegi). Dziś znalazłam ładne 4.5D. Tylko boje się tego silnika w kwestiach awaryjności. Auto ma 230tys przebiegu 2006r. Ładnie pracuje, bez zastrzeżeń. Ale czy przy tym silniku mogę napotkać więcej kłopotów, niż przy 3.0d ? I chciałam zaznaczyć, że to autko posiada 8biegową skrzynie biegów o której szczerze mówiąc wcześniej nie słyszałam. Czy jest ktoś mi w stanie podpowiedzieć coś o tych silnikach i skrzyniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma 230 tkm. naprawdę śmiało możesz wchodzić w ten motor. Setki tysięcy km. jeszcze przed Tobą. Skrzynia jest 6 biegowa nie 8 i jest pancerna 6HP32. Fabryczne 750 Nm to dla niej nic. Te skrzynie jeżdżą z programami na ponad 900 Nm bez zająknięcia. W przypadku e65 ten silnik to lepszy wybór niż 3.0d. Spalanie nieco wyższe. Słabe strony m57* wszyscy znają. W przypadku M67N2 czyli 745d nie znane są jakieś wady występujące cyklicznie.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to spotykane przypadłości modelu E65 i wiążą się one z mniejszą lub większą deformacją konstrukcji niewątpliwie związaną z jakimś tam zdarzeniem drogowym. Wizyta u zaprzyjaźnionego lakiernika - blacharza może wiele wyjaśnić.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, mam pytanie dotyczące tych silników , jak wyglada z zagazowaniem tej jednostki jak to wyglada na dłuższa metę co sie bardziej zużywa w silniku? I czy autko z 2002r opłaca sie kupić czy lepiej te z marca 2003? Bo znalazłem auto od prywatnego goscia.Dzwonilem dl goscia odebrał mi gość 80letni który twierdzi ze ma auto od 1,5roku i musi sprzedać bo zachorował, narazie jeździ tym autem jego wnuk. A mi sie wydaje ze to lekka ściema ,wydaje mi sie se auto będzie pisane na dziadka 80letniefo ze względu na zniżki w ubezpieczalni a wnuczek będzie tym jeździł. Choć mogę sie mylić. Cena tez nie jest jakaś wygórowana bo 22tys ponad 300tys przejechane. Niechce wdepnąć w minę;) na do bym musiał zwrócić najbardziej uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwagę musisz zwrócić dosłownie na wszystko .Często ludzie sprzedają ponieważ zaczynają sie koszty.Wychodzą różne duperele ,które robią sie kosztowne.Mozna powiedzieć że koszt serwisu został z okresu produkcji tylko cena samochodu spadła o 90%.

Na oględziny weź kogoś kumatego najlepiej mającego duża wiedzę na temat tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Od jakiegoś czasu planuję zakup e65, chciałbym zasięgnąć opinii ludzi którzy bardziej ogarniają temat.. Mianowicie - jest szansa że znajdę jakiś zadbany model w cenie ok. 50tyś zł?Jeśli tak, to zastanawiam się nad 730d i 730i, tyle że nie wiem który byłby bardziej rozsądniejszą opcją w moim wypadku, nie planuję robić zbyt dużo km rocznie ( może jakieś 8+/- tyś km).. Co o nich sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.