Skocz do zawartości

316 nie zapala na benzynie


olo83

Rekomendowane odpowiedzi

m43b16.

 

Niedawno samochód zaczął ksztusić sie i dusić na benzynie.

Na lpg jeżdził ok. Nie pomógł reset kompa.

Włałem stp do czyszczenia wtryskiwaczy, przegoniłem trochę samochód na benzynie i wszystko wróciło do normy.

Po ok tygodniu, po dłuższej jeździe zgasiłem samochód i po ok 1h chciałem odpalić znowu - samochód zapalił ale po sekundzie zgasł, za drugim razem dokładnie to samo. Dopiero przy trzeciej próbie zapalił.

 

Taka sama sytuacja miała mieksce po paru dniach - fura odpaliła za trzecim razem.

Następnego dnia na benzynie nie odpaliła, rozrusznik kreci ale nie odpala.

Na LPG w trybie awaryjnym odpala więc iskra jest.

 

Wymontowałem przekaźnik pompy paliwa i podpiąłem na krótko do AKU, nie pyka. Czy to znaczy że na 100% padł przekaźnik ?

Edytowane przez olo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sprawdziłem przekaźnik, jest dobry.

Jak odpalam na benzynie to samochód odpali dosłownie na sekundę, dwie i gaśnie.

 

Czy możliwe żeby filtr z dnia na dzień tak się zapchał że praktycznie nie przepuszcza paliwa ?

 

Jeżeli to pompa to czy takie coś będzie oki ?

 

http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-e36-316-318-320-325-328-nowa-i1431819505.html

 

filtr chcę zamówić taki :

 

http://allegro.pl/filtr-paliwa-bmw-e30-e36-e34-e32-e31-i1426229891.html

 

wcześniej kupiłem taki z gumową opaską ale był stanowczo za długi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam filtr ewentualnie sprawdź czy gdzieś prąd ci nie znika na pompę. Możesz jeszcze zobacz smok czy dobrze zasysa bo może się tam coś po rozłączało, a jak znam życie to jak jeździsz na LPG to benzyny za dużo nie masz i pewnie tam troszkę brudów pływa w zbiorniku. życzę powodzenia w walce POZDRO :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co ty kolego. Znajomy tez mi podpowiedzial ze to prawdopodobnie pompa lub filtr. Pompe sprawdzilem i dziala ale dopiero jak krece rozrusznikiem a powinna chyba dzialac jak stacyjka jest w pozycji zaplon. Czy tak powinno byc? Prosze o pomoc. Sajgon dobrze mowi sprawdz sobie pompe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ponownie co do pytania liniu316 to nie jest tak, że pompa pompuje cały czas na zapłonie pompuje dopiero po zapaleniu z jak przekręcisz na zapłon do usłyszysz jak pompa zastartuje i przestanie, a to dlatego że układ osiągnie odpowiednie ciśnienie do wtrysku paliwa jak zapalisz to już będzie pompowało normalnie cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.