Skocz do zawartości

Ceny 3.0d


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno masz racje AO ale po pierwsze auto będzie na gwarancji więc nic nie będę ruszał. Jakby coś się potem działo z fotelami lub okolicami to od razu zwalą na przeróbki! Np. wysiądzie podgrzewanie siedzeń i jak myślisz, co powiedzą w serwisie?:) Po drugie to że mam obecnie Focusa to nie znaczy że nie mam żadnego odniesienia:) Chyba nie widziałeś skóry np. w Avensisie, gdzie w ogóle skóra to pomyłka i jest tylko na siedzeniach (hehe w katalogu to się nazywało nie skórzana tapicerka ale jakoś śmiesznie), na boczkach itp. już zaoszczędzili!

Nie czepiaj sie Avensisa. Skora "tylko" na siedziskach i elementach gdzie dotykasz cialem (np przednia czesc zaglowkow) jest juz praktycznie wszedzie (nie mowie tu o top hi-premium typy bentley, rolls etc).

Nawet na boczkach drzwi gdzie dotykasz reka jest juz we wszystkich skaj. Od dluzszego czasu juz takze w BMW (np w Coupe od 2008/03), Lexus, Mercedes.

Toyota, jezeli o tym pisze to przynajmniej jest uczciwa i nie oszukuje ludzi. :cool2:

BMW akurat udaje sie robic dobra "scieme" bo tyl siedzen jest zawsze z plastikowej wytloczki (ew + siatka). Zreszta to bardzo praktyczne w przypadku "kopiacych" dzieci.

Jak chcesz to zrob najprostszy test z zapalniczka (robi go kazdy sprzedawca jak kupujesz kurtke czy torebke w kraju arabskim)

Wez w nowym X3 czy w nowej F10 rozpalona zapalniczke i dotknij do siedziska - nic mu nie bedzie.

A sproboj dotknac do boczka drzwi, boku siedzenia lub tylnej czesci zaglowka - od razu masz dziure, bo wszyscy producenci robia te elementy ze skory ekologicznej - czytaj plastiku. :norty:

Jak sie przyjrzysz to od razu widac, ze skora na siedzisku wyglada jak ta na ludzkim dziele - cos w rodzaju linii papilarnych a reszta to "stempel skajowy"

 

Jezeli myslisz, ze placac 10 tysia w BMW odszymasz cale fotele ze skory to zerknij tutaj:

http://www.e90-forum.de/e90-e91-e92-e93-interieur/12997-ist-leder-dakota-original-leder-oder-kunstleder.html

Jezeli chcesz zobaczy jak BMW wklada sporo "plastiku" w fotele najlepiej skonfigurowac auto na bmw.de i na koncu poprosic o wydruk w pdf'ie

E90 Leder Dakota Schwarz/Schwarz

Sitzflächen (siedziska), Armauflage Mittelkonsole und Türen (podlokietnik), Kopfauflagen

Vordersitze und äußere Fondsitze (zaglowki przednich foteli i zewnetrznych tylnych - srodkowy jest pewnie z "dermy" :oops: ), Schalthebelbalg in Leder (drazek zmiany biegow)

Nowy model X3 Leder Nevada Schwarz

Sitzflächen (siedziska), Kopfauflagen (zaglowki), Armauflage vorn und Armauflagen

seitlich (podlokietnik srodek i boki) in Leder Nevada mit eleganter Doppelziernaht in

Kontrastfarbe.

...ze skory to by bylo na tyle :norty

 

P.S. Jezeli chcesz sie wyroznic nad Avensisem polecam opcje AO.

Kupic szmate z podgrzewaniem. Oddac do tapicera i za 4-5 tysiecy miec wszystko w naturalnej skorze, ktora bedzie pachniec przez 10 lat. A o sciaganie obic z foteli bym sie nie martwil.

Predzej czy pozniej znajac "awaryjnosc" mat w siedziskach bmw i tak trzeba bedzie obicie pasazera sciagnac :mrgreen:

Edytowane przez zetti
Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe aleście się uczepili tej skóry:) Po pierwsze nie czepiam się Avensisa - to był tylko przykład! Miałem dwa różnej generacji i byłem bardzo zadowolony! Po drugie to co jest w X3 jest dla mnie akceptowalne co zresztą już powiedziałem wcześniej. Podziękowałem za rady AO ale kupuje auto nie po to aby je przerabiać! Nie lubię takich rzeczy, poza tym dla mnie ważna jest gwarancja:) Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skóry w opcji Individual są prawdziwe, nawet rączki w drzwiach są skórzane, tylne obicia foteli też są ze skóry, a nie z plastiku :P do tego specjale nici i szycie :D także jeśli tak bardzo wam na tym zależy to BMW daje radę :wink:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są ceny w przypadku X3, pytaj w salonie, ale tanio nie będzie.

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem zapytanie :D

 

Cena będzie wysoka, ale warto obejrzeć tak skonfigurowane auto, bowiem jest mocno spersonalizowane, masz do wyboru lepszą paletę kolorów i rodzajów skóry i drewna. Jest wiele elementów zarezerwowanych tylko dla Individual.

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym co Zetti napisal. 20d to fantastyczny silnik, przeciez moment obrotowy jest tu taki jaki do niedawna mialy starsze jednostki 30d, poza tym skrzynia reaguje blyskawicznie.. Po komentarzach jakie tu spotkalem na forach , ze przyspiesza szybko do 50km/h a potem juz muli itd.. Wczoraj postanowilem przyjrzec sie uwazniej jak to auto chodzi. Akurat mialem okazje przejechac sie z kielc do poznania i z powrotem wiec ok 700km (silnik ma juz ponad 2tys przebiegu wiec mozna bylo sobie juz pozwolic) i wydaje mi sie iz zarzucanie temu autu ze jest za slabe nie ma uzasadnienia w rzeczywistosci. Przyspiesza bardzo ladnie, do 140km/h naprawde smialo moge powiedziec ze auto pedzi bardzo ladnie, potem wiadomo z racji pojemnosci zaczynaja sie schody ale to oczywiste... Rzeczywiscie jest troche glosny , ale to jednostka 4-cylindrowa! Czy 1.9tdi nie sa glosne? 30d rzeczywiscie ma lepsza kulture pracy bo to 6cylindrow (jest tez troche cichszy, ma mieksza prace), a 8 cylindrow ma lepsza kulture od 6 itd itp.. Nie ma sensu porownywac tych 2 silnikow.. Jak na mase 1800kg i 2-litrowy silnik X3 zbiera sie bardzo ladnie, a spalanie na poziomie 7,5litra tez jest ok.. Jak ma sie wyprzedzic i zdazyc przed Tirem to ktos kto ma umiejetnosci i leb na karku to 184km wystarczy , jak ktos nie ma to i 300km bedzie za malo.. Lepiej poczekac az sobie Tir przejedzie bo dla 30sekund nie warto zyc lata krocej.. Na ironie wlasnie najczesciej spotyka sie kilkuset konne sporty rozbite w drobny mak, ciekawe czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, wczoraj jezdzilem nowa trojka kombi 35d 286koni, oczywiscie auto przyspiesza niesamowiecie ale tez jest glosno w srodku!!!

Czy ktos moze wie jak rozmieszczone sa glosniki w systemie audio 677 w f25??? Niby mam ten model ale nie moge sie doliczyc 16glosnikow.

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, wczoraj jezdzilem nowa trojka kombi 35d 286koni, oczywiscie auto przyspiesza niesamowiecie ale tez jest glosno w srodku!!!

odczucia typowo "subiektywne", "X" od "3" będzie miał klika db w zakresie powyżej 130km/h a powyżej 200km/h będzie ponad 10db więcej...10db to "ryk"...

Zgadzam sie z tym co Zetti napisal. 20d to fantastyczny silnik, przeciez moment obrotowy jest tu taki jaki do niedawna mialy starsze jednostki 30d, poza tym skrzynia reaguje blyskawicznie..

też uważam podobnie, jak dla suva, który nie będzie (nie powinien) jeździć powyżej 130km/h jest to najlepszy motorek...

Panowie, skóry w opcji Individual są prawdziwe, nawet rączki w drzwiach są skórzane, tylne obicia foteli też są ze skóry, a nie z plastiku :P do tego specjale nici i szycie :D także jeśli tak bardzo wam na tym zależy to BMW daje radę :wink:

tylko "po co" płacić za to 5 x drożej niż u dobrego tapicera...

jak byłem w JAVCE z swoją E91 to obok było prute nowe S5 z ori "skórą" :mrgreen: ,

biorąc swoje obecne auto z placu (nowe/na gwarancji) z racji tego, że było już w skórze to od razu wiedziałem, że pójdzie do szycia...na wiosnę super ori skóra DAKOTA idzie tam gdzie powinna być od razu, czyli na śmietnik...

Nie lubię takich rzeczy, poza tym dla mnie ważna jest gwarancja:) Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

rozumiem :cool2: też nie lubię "przeróbek" ale jeszcze bardziej nie lubię "tandety", za którą kasują kupę kasy: skóra oraz felgi...

pozdr.

PS: też byłem "1 dniowym właścicielem" F25 2.0d :cool2: i też chyba go kupię ale dopiero w wersji po lifcie :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko "po co" płacić za to 5 x drożej niż u dobrego tapicera...

jak byłem w JAVCE z swoją E91 to obok było prute nowe S5 z ori "skórą" :mrgreen: ,

biorąc swoje obecne auto z placu (nowe/na gwarancji) z racji tego, że było już w skórze to od razu wiedziałem, że pójdzie do szycia...na wiosnę super ori skóra DAKOTA idzie tam gdzie powinna być od razu, czyli na śmietnik...

 

Szczerze to nie kumam jak można w nowym aucie pruć skórę i dłubać to u tapicera, pewnie w jakimś fiacie można :mrgreen: Jeśli tapicer zrobi to lepiej (według mnie lepiej niż BMW nie zrobi) to chyba należałoby konfigurować auto z tapicerą... i potem obszywać. Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie, kupuje auta ze skórą ori :lol:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko "po co" płacić za to 5 x drożej niż u dobrego tapicera...

jak byłem w JAVCE z swoją E91 to obok było prute nowe S5 z ori "skórą" :mrgreen: ,

biorąc swoje obecne auto z placu (nowe/na gwarancji) z racji tego, że było już w skórze to od razu wiedziałem, że pójdzie do szycia...na wiosnę super ori skóra DAKOTA idzie tam gdzie powinna być od razu, czyli na śmietnik...

 

Szczerze to nie kumam jak można w nowym aucie pruć skórę i dłubać to u tapicera, pewnie w jakimś fiacie można :mrgreen: Jeśli tapicer zrobi to lepiej (według mnie lepiej niż BMW nie zrobi) to chyba należałoby konfigurować auto z tapicerą... i potem obszywać. Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie, kupuje auta ze skórą ori :lol:

też się nie znam, wiem podstawy: tapicerki nie są szyte przez "BMW" tylko dla "BMW", szyje je "zwykły" tapicer, który ma "zatwierdzone": wzory, kolory, materiały oraz co najważniejsze "koszty"...

ten sam tapicer może Ci uszyć coś bardziej indywidualnego niż pakiet "indyvidual"...dodatkowo może uszyć na "taki" sam wygląd tylko z materiałów jakie sobie Ty życzysz a nie z zaakceptowanych przez księgowość BMW...z racji, że odpadają trzy "pazerne" ogniwa (BMW AG, BMW dany kraj, ASO) koszt za zleconą usługę masz zdecydowanie niższy...

pozdr.

edit: dla jednych "fiat" to szczyt marzeń, dla innych "bmw"...są też inne marki...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AO dzięki za odpowiedź. Ale coś ten "zwykły tapicer" (skąd on jest z Bemowa, Woli czy Raszyna... :lol: ) jakoś mi nie styka :wink:

 

Ok, odpuśćmy oftopy.

pozdro

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do glowy by mi nie przyszlo zeby proc skore w nowym aucie.. oryginal to oryginal.. owszem mialem zamiar obszywac skora swoje corrado , ale to juz inna bajka, auto 18letnie itd. Poza tym zrezygnowalem, po kilku latach uzytkowania skory w roznych autach dotarly do mnie jej wady... tez bylem bardzo napalony na poczatku. W X3 mam skorzano materialowe fotele, antracyt z czernia obszyte biala nicia i wyglada to naprawde ladnie (i jest sporo tansze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 mam skorzano materialowe fotele, antracyt z czernia obszyte biala nicia i wyglada to naprawde ladnie (i jest sporo tansze).

znaczy się, że w X3 jest inaczej niż w "3", taka wersja tapicerki w "3" (E90/E91) z skórą miała wspólną tylko nazwę, jest to materiał łączony z dermą a wygląda tak jak materiał łączony z dermą...

co do zmian fabryki: każdy robi to co uważa za stosowne/zgodne z potrzebami/ilością środków przeznaczonych na stracenie :mrgreen: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
też uważam podobnie, jak dla suva, który nie będzie (nie powinien) jeździć powyżej 130km/h jest to najlepszy motorek...

Przewaga X3 (przynajmniej E83 - F25 będę jeździł jutro) jest taka nad innymi SUVami, że nie musisz się bać jazdy powyżej 130km/h. Nawet przy 200km/h trzyma się bardzo pewnie drogi. Kiedy 3 lata temu robiłem przegląd rynku to wybrałem BMW pomimo, że było najdroższe wśród SUVów a zadecydowały właściwości jezdne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się, że w X3 jest inaczej niż w "3", taka wersja tapicerki w "3" (E90/E91) z skórą miała wspólną tylko nazwę, jest to materiał łączony z dermą a wygląda tak jak materiał łączony z dermą...

co do zmian fabryki: każdy robi to co uważa za stosowne/zgodne z potrzebami/ilością środków przeznaczonych na stracenie :mrgreen: pozdr.

 

Kurcze... no to mi zabiles cwieka teraz... nie wiem, wyglada ladnie ale co do materialow uzytych to musial by sie fachowiec wypowiedziec. Na pewno rozni sie ta skora od tej jaka mialem w E38, ale teraz takie te materialy inne jakies..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.