Skocz do zawartości

[E60] Montaz nawigacji CIC HDD do auta przed liftowego.


brtl

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam niecierpliwie na wiadomości ... i życzę Ci powodzenia.

Gdybyś potrzebował pomocy przy Combox Media to skieruję Cię przez PW do ludzi którzy mają temat obcykany

ale ponieważ to oni właśnie mówili mi że Telamatik w Polsce nie zadziała to z tym ustrojstwem na pewno Ci nie pomogą :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czekam niecierpliwie na wiadomości ... i życzę Ci powodzenia.

Gdybyś potrzebował pomocy przy Combox Media to skieruję Cię przez PW do ludzi którzy mają temat obcykany

ale ponieważ to oni właśnie mówili mi że Telamatik w Polsce nie zadziała to z tym ustrojstwem na pewno Ci nie pomogą :-)

 

ok. Dzieki.

mozesz wyslac mi na PM jakis namiar to sprobuje przynajmniej zasiegnac jakichs informaci (jak wiadomo- wiedzy nigdy malo).

Moze masz masz racje...pierwotnie po zainstalowanie CIC-a i telematika byl problem z NAVI- dzialalo tylko USB, a BT juz nbie chcial odpalic... doszlo nawet do takiej sytuacji za system przestal "startowac" (dzialalo radio i CD/MP3 ale ekran byl czarny..) doszlo do tego, ze ze wzgledu na brak czasu i pilny wyjazd musielismy odpiac comboxa i poki co ciesze sie tylko z CIC-a, BT dziala ale bez ksiazki telefonicznej (wczesniej byla ksiazka i pamiec polaczen)... ale to i tak sporo jak na samochod z 11/2003... wiec nie mam powodow do narzekan:) ale combox skoro jest- to przydaloby sie polaczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

koledzy co wy na te kody , załatwią sprawę po zmianie navi ?

 

http://allegro.pl/bmw-fsc-code-kod-do-nawigacji-aktywacyjny-mapy-i3615870797.html

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzisiaj zamontowalem CIC do swojego autka.

Podlaczylem wszystko ekran, radio, emulator, idrive

Niby wszystko smiga bez kodowania, lecz nie do konca, chodzi mi o nawigacje.

Odpalilem navi okazuje sie ze jest zainstalowana w radiu mapa z 2008 roku lecz pokazuje mi pozycje skad radio bylo wymontowane.

Nie moge znalesc swojej pozycji (mam zalozona uniwersalna antene GPS) i polskie menu.

 

1.Czy musze zakodowac Cic do swojego auta, a moze musze zainstalowac nowe mapy??

2.Gdzie moge sprawdzic czy navi widzi satelity??

3.Jak usunac muzyke ktora jest zapisana na dysku??

 

Pozdrawiam i czekam na jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiście CIC-a trzeba zakodować. Jeżeli nie miałeś navi professional powinna być dodana opcja wyposażenia $609 - Navi Professional (business navi trzeba usunąć ), opcjonalnie $6VA - komendy głosowe ( z polskim menu nie działają ) . Zapisujesz je do CAS i FRM/NFRM ( FA_write w NCS-ie ) Na koniec kodujesz CIC do ustawień fabrycznych pustym plikiem FSW_PSW.man . Nowe mapy nie są konieczne.

 

2. Jak będzie widziała satelity to pokaże Ci Twoją pozycję.

 

3. Będąc na pliku muzycznym lub całym katalogu pokrętłem i-drive w prawo i masz menu gdzie można usuwać.

 

pozdrawiam i powodzenia

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Wlasnie wymienilem swoja nawigacje CCC na CIC dodalem do VO te dwa wpisy #0909 i $6VA ale w dalszym ciagu brakuje mi pare rzeczy ktore mialem wczesniej w CCC i jesli ktos bedzie mogl mi podpowiedziec co i w jakim module pozmieniac bede bardzo wdzieczny :D

 

- po dodaniu VO $6VA w dalszym ciagu nie dziala voice control

- nie dziala Check Control

- w ustawieniach swiatel mam tylko swiatla dzienne( wczesniej mialem jeszcze welcome lights i triple turn signal)

-w ustawieniach wogole niema nic o drzwiach(wczesniej moglem ustawic sygnal dzwiekowy lub swietlny przy zamykaniu otwieraniu i kiedy ma sie ustawiac fotel kierowcy)

-Niemoge rowniez znalezc jak przypisac do czego ma sluzyc np guzik romb z kierownicy

 

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

 

 

EDIT:

 

Wszystko juz dziala - wystarczylo przekodowac CIC pustym plikiem

Zobacz moje Bmw http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=122339


http://img651.imageshack.us/img651/2404/bmw3r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

emulator do CICa z samego żródla produkcji -montaż prosty cena ok

 

http://www.ebay.pl/itm/BMW-CIC-Retrofit-Adapter-Emulator-Video-In-Motion-Navi-Voice-Control-For-E9X-E6X-/271285927884?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3f29e6bfcc

 

emulator doposażenia w kamerę cofania -właśnie go zamowilem , za dwa tygodnie jak przyjdzie z Chin będę doposażał w kamerę moją e60

 

http://www.ebay.pl/itm/271285963023?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

potrzebny nr części "kabel usb cic" i "ramka maskująca cic panel klimy"

Przy braku odpowiedzi poszukaj tam: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/65-audio-nawigacja-ukl-elektroniczne/i50132/kL/sN/r2010/m01

Oczywiście znajdź odpowiedni rocznik i wersję navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

zobacz na tej stronie eBay jest dokładny schemat które kable przeciąć i gdzie się wpiac

 

http://www.ebay.com/itm/271285927884

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

CHYLĘ CZOŁA !!! za wiedzę, za podzielenie się wiedzą i wasz czas poświęcony temu postowi.

Osobiście szukam tutoriala takiego jak na początku tego tematu, ale do BMW E90 LCI. /może ktoś rzuci linka :norty: /

Nie mam auta wyposażonego fabrycznie w navi i chcę założyć CCC albo CIC.

Od 3 tygodni się rozglądam i to co potrafią zaoferować "fachowcy" to przerasta ludzie pojęcie.

 

Poniżej co ustaliłem:

1. Tak jak parę postów wyżej w tym temacie napisano - zakup CIC z kompleksowym zakodowaniem "podstawowym" /navi + mapy, lektor, DVD in motion/ to koszt 4.000 zł. /monitor, iDrive, panel navi + ramki i wiązki/.

2. Zakup CCC - ok. 3000. /j.w./

3. A na koniec oferta jednej stajni, któej nazwy nie podam, ale przedstawię ich oficjalnie przygotowaną dla mnie ofertę poniżej :duh:

 

NAVI CIC lub CCC

 

- montaż i konfiguracja oryginalnego systemu Navi opartego o komputer CIC

z dyskiem twardym do systemu navi (aktywacja 'emulator FSC' + montaż

Idrive) - cena około: 7300zł netto

 

- montaż i konfiguracja oryginalnego systemu Navi opartego o komputer CCC

+ montaż Idrive) - cena około: 4750zł netto

 

Opcje dodatkowe do systemu CIC (HDD):

- Video-In-Motion (DVD Free - mozliwosc ogladania filmow z DVD w czasie

jazdy) - 400zl netto

- PL Menu i Lektor Navi - 300zł netto

- Mapa 2013 Premium - 550zl netto

- montaż i konfiguracja TV DVB-T (zarządzania z poziomu iDrive) - cena:

4500zł netto

 

COMBOX MEDIA tylko do CIC

 

Cena wyjsciowa systemu do samochodow bez instalacji telefonicznej wynosi

3500zł netto.

 

i co Wy na to? :mad2: bo mo mowę odjęło i nawet nie przesłałem im podziękowań, bo chyba w ASO miałbym taniej :) a nie za używkę "z gwarancją"

 

jakby kto mógł polecić mi jakąś stajnię, która zrobi to w rozsądnych pieniążkach to b. proszę o PRIV'a.

albo chociaż link do podobnego temaciku...

serdecznie pozdrowienia dla Was - dla mnie to jesteście MAGIKAMI !!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to przerabiałem, i zasada jest prosta jak chcesz mieć zrobione:

:arrow: "po bożemu" to musisz mieć 10k+ w ręku, zamawiasz, odstawiasz samochód i wyjeżdżasz z navi

:arrow: trochę sam, trochę ktoś to od 5k+ w ręku (2k deska, 2k-2,5k zestaw navi + wiązki + jakieś drobnostki jak listwa konsoli centralnej pod idrive + emulator (jak wiadomo przy każdej okazji można negocjować i ceny końcowe mogą być znacznie niższe + montaż) - kupujesz graty przywozisz i czekasz aż zrobią. Największym wyzwaniem jest deska bo aby była bogata w navi, uchwyty na kubki i np jasny kolor taki jak mój i nie była regenerowana to trzeba dobrze poszukać.

:arrow: samemu? chyba bym się nie podejmował..

 

Ogólnie - darowałem sobie, bo wartość samochodu na dzień dzisiejszy wg eurotaxu to około 30k dorzucenie navi za 10k wcale tej wyceny nie ruszy ani centa a jest to ponad 30% wartości auta, w samochodzie za 50-60k jeszcze bym się zastanawiał. Tanij ci wyjdzie sprzedać auto dołożyć te 10+ i kupić już wersje doposażoną ;) a jak doliczysz jeszcze logic7 za 2k sprzęt i montaż to dokładając 15k do swojego auta kupisz już naprawdę ładną sztukę :twisted:

 

Aha i jeszcze jedno, navi to navi a jak dodasz comobox, bluetootha, dekoder tv (nie wiem czy bluetooth nie jest już w czymś) i jeszcze parę gadżetów to dodaj parę ładnych złotych do tego.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego miasta jestes?

 

ja jestem z Poznania.

tak naprawdę doszedłem do tego samego wniosku co mój bezpośrednio wyżej przedmówca, bo nie ma sensu dokładać parę ładnych tysięcy zł., które ani nie podwyższą wartości auta, ani się nie zwrócą.

 

mi w zasadzie zależy TYLKO na navigacji, a nie na Bloototh'ie, Comboxie, logic'u7 itd... bo dość sporo jeżdzę po różnych miastach, a nie jestem zwolennikiem wersji zapalniczkowo-przyssawkowej :evil: Inne gadżety BMW live-update nie interesują mnie w ogóle.

no może dla dzieciaka przydałoby się jeszcze DVD in motion, ale przeboleje...

 

dlatego zacząłem się skłaniać ku CCC, a nie ku CIC, bo mi nie potrzebna i generuje wiele dodatkowych kosztów... za dodatkowe opcje rzecz jasna, których nie wykorzystam. /nawiasem mówiąc, czy w CCC można oglądać DVD w czasie jazdy?/ :?:

 

przejechanie dla mnie pół Polski na założenie navi nie stanowi żadnego problemu, dlatego jeśli mielibyście pomysła, gdzie mógłbym wrzucić CCC u prawdziwego magika, a nie rzemieślnika z przypadku to proszę o przekierowanie.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty i tak będą powalające nawet przy CCC ze względu na potrzebę wymiany deski, chyba że znajdzie się ktoś to wymieni twoją na swoją za dopłatą :P albo uda ci się sprzedać swoją. Jak bym się decydował to tylko CIC.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty i tak będą powalające nawet przy CCC ze względu na potrzebę wymiany deski, chyba że znajdzie się ktoś to wymieni twoją na swoją za dopłatą :P albo uda ci się sprzedać swoją. Jak bym się decydował to tylko CIC.

 

deskę to ja już mam :)

nie była wcale droga, powiedzmy że trafiłem na promocję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontowałem do swojej E60 LCI CICa i dostrzegłem różnice w obsłudze klimy.

miałem klimę 2 strefową po montażu CIC'a jest 1 strefowa

Oryginalnie miałem możliwość ustawienia indywidualnych temperatur dla kierowcy i pasażera a obecnie mogę ostawiać temperaturę jedynie dla kierowcy a dla pasażera podświetlone jest na szaro, regulować mogę jedynie siłe nawiewu.

Co mogę zrobić aby na CIC była ponownie 2 strefowa gdzie jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja jestem jednym z wielu, ktorzy juz montowali CIC-a do e60/90etc.,

Dodam jedynie uwage.

Widze wyzej post z jak koledzy zauwazyli z wysokimi cenami instalacji przez jedna z wielu firm oferujacaych retrofity.

W servisie do przedliftowej e60 nie zaloza CICa bo nie ma takiej procedury mozna zrobic upgrade do CCC koszt to ok 5000euro albo 20 000tys zl(mowa z TV tunerem i telefonem) wiem bo przerabialem ten temat.

Porsze zobaczyc przy nowym F10 jaka jest doplata w konfiguracji do navi z biznes do profesjonal to sa dziesiatki tys zl.

 

CICa kupywalem na allegro - ok 3 200pln i jak sie ktos decyduje to proponuje odbior osobisty bo mi framazonski sprzedawca wyslal zapakowany jak cegly - doslownie i bylem 3 200pln w plecy.

Kupilem 2-go pozadnie zapakowany moge polecic sprzedawce (nawet mi wyslal platne przy odbiorze i bez allegro).

 

Druga sprawa to porzadne zakodowanie tego sprzetu i tu sie zaczynaja schodki, bo prosze mi uwierzyc, ze nie kazdy to dobrze potrafi zrobic nawet jak sie deklaruje, ze umie(prosze zobaczyc moje posty odnosie CIC i klimy).

Ja placilem za kodowanie w polsce wlaczajac navi i polskie menu(mowilem, ze tego nie potrzebuje bo mam anglika ale gosciu i tak mi to wgral i policzyl-nie mialem czasu sie targowac) to ok 2000zl. wiec mozna liczyc ze taki retrofit to koszt ok 5tys zl. Po tym to mozna jeszcze chyba bez ograniczen dodawac tel., combox, logic7 itd.

 

Ja po zamontowaniu CICa to mam same probelmy, ktore sam we wlasnym zakresie staralem sie naprawiac bo ciezko polegac na niektorych "specjalistach" - chodzi o kodowanie - znowu kasa wywalana.

Prosze jeszcze pamietac o panelu klimy, nie bedzie to dobrze dzialalo jak sie ma przed LCI klimatronik, TRZEBA wymienic panel od LCI, to tez sa dodatkowe koszta plus mega koszta jak sie ma drewno aby to ladnie zamontowac mowa jak ktos mial MASK czyli ja. Jak ktos mial CCC to ten koszt odchodzi w las. Kontroler CIC idrive to tez klopotliwy temat przy drewnie. Opcja szukac panelu drewno (jeszcze odpowiedni odcien itp.) od LCI CIC idrive kontroler albo wycinac w swoim. Tu podziwiam tych, ktorzy sami to wycinali. Ja mam anglika i od roku szukam na ebay-u czegos takiego.

 

W koncu 2 dni temu spec zakodowal porzadnie przez timeviewer ale znikla mi opcja ogladania dvd podczas jazdy - krew zalewa....

Edytowane przez NEZZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu 2 dni temu spec zakodowal porzadnie przez timeviewer ale znikla mi opcja ogladania dvd podczas jazdy - krew zalewa....

 

Jak masz cica z emulatorem to nie trzeba nic kodować. Można odblokować dvd podczas jazdy idrivem :D

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.